nasiona marihuany

Waran w plenerze [5 sezonówek] Out 2020

Wyszukiwarka Forumowa:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemacie... :tiphat:



Czas na rośliny...
Fotorelacja z lekkim opóźnieniem gdyż nie była planowana... mam nadzieje jednak, że nikt się nie pogniewa na lekkie braki w początkowej dokumentacji...


Spot jest w miarę suchą enklawą otoczoną terenami podmokłymi co wyklucza wkopanie roślin bądź donic w grunt... zdecydowałem się na donice materiałowe (34l/kwadratowe) z hydrożelem (1g na litr podłoża)... na dnie porządny keramzytowy drenaż...


W donicach mieszanka ziemi kwiatowej, spotowej, perlitu, dolomitu, suszonej krowiej kupy oraz hydrożelu...


Z preparatów: Asahi sl, siarczan magnezu, biohumus, substral kompleksowa ochrona dla kwiatów oraz obowiązkowo granulat na ślimaki... co do preparatów na kwitnienie jeszcze zobaczymy...


Dodatkowo zaaplikowałem roślinom szczepionki z mikoryzy...


Jako trening LST + Topping (może później jakieś siatki... zobaczymy)


Rośliny (początkowo):
3x Early Skunk Fast (Gnom)
2x Shaman x Passion 1


[Niestety roślinki w pierwszych dniach pod gołym niebem (u Znajomego w ogródku... jeszcze przed pojawieniem się na spocie) dostały lekko po dupie od parodniowego spadku temperatur... przez co jedna sztuka PxP1 padła po przesadzeniu do materiałowych donic (mimo oprysku z Asahi)... na dniach prawdopodobnie zastąpi ją Turban Maroc]

Parapetowy początek...





24 maj... 1 dzień na spocie...
Rośliny trafiły do donic materiałowych...




... zdjęcia przed podlaniem...








31 maj... uzupełniłem donice o wierzchnią warstwę keramzytu (ostatnim razem źle wyliczyłem i cały poszedł w drenaż)...

ES 1


ES 2

ES 3


SxP1 (denat)


SxP1


normal_39BC21B0-B616-4C46-9101-98072D1DADA2.jpeg



... za chwilę ciąg dalszy...
:tiphat:


---------- Post Zaktualizowany 16:52 ---------- Data pierwszego postu 14:44 ----------

9 czerwiec... usunięcie stożka wzrostu + oprysk z magnezu (5g na litr... woda destylowana) i Asahi...

ES 2


ES 2




ES 3




SxP1




Dzisiaj...

ES 1




ES 2




ES 3




SxP1




Cdn...
:tiphat:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemacie... :tiphat:

Dzisiaj przedarłem się do roślin... zrobiłem początkowe LST oraz zagospodarowałem wakującą donicę™... początkowo myślałem o Turban Maroc ale w ostatniej chwili wybór padł na Serious Maroc...

SxP1




ES 1




ES 2




ES 3




Serious Maroc... lekko przyklapnięty po przesadzeniu...




LST












Serious Maroc miał‚ dzisiaj odpuszczone... przy nastę™pnej wizycie go podwiążę™... oprysk z Asahi dla wszystkich...

Cdn...
:tiphat:
 

Farmer92

Member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
13
Buchów
0
Ładnie idziesz z tematem. Będzie trochę palenia na zimowe wieczorki. Dzika zwierzyna Ci krzaczków nie skonsumuje?
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... właśnie mi uświadomiłeś, że zapomniałem wspomnieć o odstraszaczu (samoróbce)... przy następnej wizycie u roślin zrobię zdjęcie i lekko opiszę... a póki co jedynym zmartwieniem są ślimaki... ale granulat daje radę :tiphat:
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Preparat na ślimaki wytrzymuje do 3miesiecy . Jednak ja osobiście dosypuje co miesiąc.
Więc jeśli posypałes do okola spota to nie masz się czego bać

Rośliny ładne i zdrowe . Podoba się
Pozdro
 

Farmer92

Member
Rejestracja
Cze 14, 2020
Postów
13
Buchów
0
Samoróbki są najlepsze xD
Jeśli chodzi o preparat, dokładnie nie masz się czego bać. Lepiej posypać mniej, a wokół niż w jednym miejscu i dużo.
Ps.Waran jak się z Toba skontaktować, PW nie mogę wysyłać :/
 

Rolnik z BMW

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2018
Postów
71
Buchów
1
Fajny pomysł na donice ;) ja na ślimaki stosuję skorupki jajek i gałązki jeżyn z kolcami i dają radę też :) Powodzenia bedę zaglądać
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemacie... :tiphat:

SxP1




ES 1




ES 2




ES 3




SM... dzisiaj również go nie podwiązywałem... zbyt mokro w donicy na takie wygibasy




Słów kilka o odstraszaczu... jest to plastikowa butelka, podziurkowana od pół‚owy w górę™... wypełniona gazą... przy każdej wizycie dolewam troszkę benzyny... może nie 100% eko ale spisuje się™ na medal (na przyszł‚y rok wezmę jednak Hukinol)...


Lekkie doginania
SxP1




ES 1




ES 3


Wszystkie razem


Cdn...
:tiphat:
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Elegancko lecisz. W 34l urosną kwiatki słusznych rozmiarów. Widać że mają się dobrze. Widzę że nie tylko z grzybami jeteś za pan brat. Byle do kosy :)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemacie... :tiphat:

Deszczu ostatnio sporo... ślimaki trochę podokazywały ale jakoś się kula...

SxP1




ES 1




ES 2




ES 3




SM






Dla przypomnienia:
SxP1... Shaman x Passion 1
ES... Early Skunk
SM... Serious Maroc


Cdn...
:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół