nasiona marihuany

Regulacja pH w DWC- pierwsze hydro

Wyszukiwarka Forumowa:

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Witam. Odpaliłem parę dni temu nieduży projekt w hydro i mam problem z pH, ponieważ reguluję je na 5,2/,5,3 a na drugi dzień po niecałej dobie pH robi się ponad 8. Reguluję za pomocą kwasku cytrynowego (takiego w płynie), a dzisiaj złapałem się za ocet jabłkowy. Zaznaczę, że używam wody demineralizowanej z nawozami do hydro + jakieś suple, calmag itp oraz SiliconMAX, który dość mocno podnosi pH , aczkolwiek jak przygotowuję pożywkę do podlewania w glebie to nawozy mi równoważą dawnkę siliconMAX i wychodzi około pH 5,8-6, a tutaj mi się stabilizuje na 8. Wiadro mam 10 litrowe wypełnione na 8,5 litra. W związku z tym mam do was pytanie czy ocet i kwasek cytrynowy w ogóle nadają się do regulacji pH w hydro czy powinienem dylać do growshopu po jakiś płyn typu plagron ph-? I druga sprawa to czy naturalny regulator jak np. lemon kick od plagronu działa w hydro (chodzi mi o to, że nie podnosi EC w przeciwnieństwie do standardowych regulatorów) czy odpuścić i kupić zwykły regulator?
I jeszcze mam pytanie czy utworzenie się cienkiej warstwy śliskiego szlamu w wiadrze jest normalne? Z góry dzięki za pomoc :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Żadne organiczne regulatory ph do hydro się nie nadają bo szybko ulegają rozkładowi przez co woda wraca do pierwotnego pH. Kup ph- z Plagronu, nie zauważyłem żeby podnosił EC o chociażby 0.1, mogę zmienić na PPMy na mierniku może w dokładniejszej skali będzie jakaś zmiana, ale wątpię bo to się dawkuje w bardzo małych ilościach.
Ten szlam to biofilm,jakie nawozy i suplementy dajesz? Szybciej i więcej się go pojawia gdy w pożywce są jakieś nawozy z cukrami albo coś organicznego. H2O2 powinno pomóc, ale stężenia nie pamiętam, znajdziesz w googlach w chwile.
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
Wystarczy że kupisz stężony kwas fosforowy 75%, tani i skuteczny i jego praktycznie nie idzie przedawkować. W uprawie szklarniowej się go używa. Drugi możliwy to kwas azotowy ale polecam pierwszy.
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Ten szlam to biofilm,jakie nawozy i suplementy dajesz?
Dałem na pierwszą turę calmag (woda 0ppm), hydro a+b od plagronu, trochę superthrive, SiliconMAX i powerroots od plagronu z 1ml/l. Zdaje mi się, że preparat na korzonki może być winowajcą szlamu (taki brązowy, dość lepki i prawdopodobnie organiczny przynajmniej częściowo). Nadaje się on do hydro? Czy może polecacie coś innego producenta?
Wystarczy że kupisz stężony kwas fosforowy 75%
Dzięki, a jego trzeba mieszać z wodą przed dodaniem czy można prosto do pożywki lać i tam wymieszać? Bo skoro stężony to czy nie popali korzeni zanim się dobrze rozpuści w roztworze?
 

Le Hashishin

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2021
Postów
80
Buchów
21
Jak by kogoś temat interesował to zmieniłem preparat na korzonki z plagronu na DutchPro i nie tworzy się żaden szlam (preparat też niby naturalnego pochodzenia, tak jak plagron, ale przeźroczysty i nie tworzy szlamu).

A jeśli chodzi o pH to ktoś coś wie jak to jest, że na opakowaniu pH minus (Plagron) jest napisane, aby dodawać "ostrożnie" po 0,5ml/ litr roztworu, bo jest mocny. Ja dodałem po 0,3ml/ litr i z pH 8,6 zrobiło mi się nagle 3,5. Później po zmianie roztworu (niczym już nie dało się go podwyższyć z tego co miałem) dodałem jakieś 1,5 ml/9 litrów czyli 3x mniej niż zaleca producent i dopiero mi wyszło pH w granicach 5,2-5,3. Mieliście podobne doświadczenia z tym preparatem?
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
Trzeba rozcieńczyć oczywiście bo on jest żrący :p, lepiej jest regulować pH w dużym pojemniku minimum 20l z tym nie ma problemu.
Tu jest ciekawy artykuł o nawadnianiu hydro na przykładzie pomidora, mi pomógł
Nawożenie pomidorów w uprawach bezglebowych
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół