nasiona marihuany

Pytania/porady dotyczące wyboru miejscówki! TUTAJ UMIESZCZAĆ FOTY!!

Wyszukiwarka Forumowa:
P

prawie weteran

Guest
Na wilgotną glebe zawsze możesz wkopać w donicach albo workach ;)

Po pierwsze żadne wkopywanie donicy czy worka w mokre podłoże, bo będzie w nich tak samo mokro jak na zewnątrz


Spot jak bajka, ale co po za nim tego nie wiem
 
Ostatnia edycja:

OziK

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2015
Postów
546
Buchów
0
Czemu miałby nie wkopać tylko nie do równa z podłożem a np do połowy, mniej przypałowo to wygląda a woda sie nie wpie****i :]
 

ggg666

Member
Rejestracja
Cze 14, 2015
Postów
8
Buchów
0
To tak. Poszedłem na miejscowe na ktorą miałem zamiar sadzić. Była tam wycinka lasu może rok-kilka lat temu i rosną małe drzewka. Jednak wydaje mi się że mogątam być dziki (poryte) lub mi się wydaje ale chyba są zwierzęta. Ale mogę odejść trochę od porytego i tam gdzieś sadzić.
Potem pomyślałem że podejdę dwa kroki bo jest jeszcze jedno takie samo miejsce po ścince- a takie miejsce to takie " oczyszczone koła" na którym nie rosną wysokie drzewa po prostu. Na tych 2 miejscówkach po wycince są niedaleko dość bagniste tereny co widać bo rosną rośliny bagienne.
No i na tym drugim miejscu patrze a między drzewami coś widzę. Idę tam jakieś kilkanaście może więcej metrów. A tu puszcza afrykańska- kruciutka trawa, słońce wali mocno- a było z deka po 19. Ziemia jest ciemna z tym że bardziej sucha jest tam po ścinkach w tych dwoch miejscach a w tej puszczy jest wilgotniejsza- ale dlatego że jest tam trawa moim zdaniem. I tą puszczę xD bym musiał wykosić raczej z trawy. I zdecyduję sie chyba na te puszcze :). Tylko ile na 1 rośline wycinać trawy na około?
Mam też pytanie przy okazji- chciałbym jak najmniej nalatać się z wodą, z ziemią w ogóle sobie nie wyobrażam- to jest 100-400 metrów wgłąb lasu. Czy jest szansa coś wyhodować jak tylko wykiełkowane nasiona posadzę w glebie z wyciętą trawą? Czy trzeba coś więcej. Od razu mówie ze nie jestem zachlanny i nie chce mieć z tego kilogramów tylko zależy mi na nieprzypałowej hodowli bez latania co chwile z plecakiem i budzeniem podejrzeń. Byle coś z tego wyrosło ale myśle że na tym ładnym kawałku coś wyrosnie - słoneczko fajna ziemia chyba itd.
Dodaje zdjęcie do obu miejscówek- jedne zdjęcia do tych 2 miejsc po wycinkach; są w sumie takie same, drugie to ta puszcza- sory za to słowo wielokrotnie ale nwm jak to nazwać.
Pozdro.

Ziemia z wycinek
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_185429-15B15D~0.jpg

Jak miejsce po wycinkach wygląda z odległosci

Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_1855275B15D.jpg

Na zdjęciu widać miejsce po wycinkach plus składzione stare drewno które zostało- może ta info się przyda w poradach?

Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_1857595B15D.jpg

Jeszcze inne zdjęcie po wycinkach z bardziej daleka- miejsce jest w dołku. Na zdj widać jak słonce świeci ok 19.00

Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_1859565B15D.jpg

Wyrwałem trawę żeby pokazać ziemię z tej lepszej miejscówki;

Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_1906115B15D.jpg

Tutaj stoję w wysokiej trawie, dalej zaczyna się ta właśnie sawanna afrykańska na której jest krótsza trawa i mniej krzaków- dookoła wysokie drzewa oraz po drodze dużo krzaków dzikich malin;

Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/20150615_1906295B15D.jpg

Tutaj zdjęcie ostatnie- tam gdzie pada słonce zaczyna się ta miejscówa. Duża przestrzeń, gdzie nie gdzie krzaczek i stare małe drzewo, jak coś mogę dorobić zdjęć jutro. Widać jak świeci słonce- po 19.00
Sorry za długi i wkurzający post ale chcę się czegoś dowiedzieć od doświadczonych hodowców. Dzięki i pozdro.

---------- Post Zaktualizowany 21:10 ---------- Data pierwszego postu 21:00 ----------

Dodaję schemat który narysowałem bo widzę że nie każdy mnie zrozumie i można się pogubić.
Nazwa pliku: https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/86160/Bez20tytulu.jpg
 
P

prawie weteran

Guest
Czemu miałby nie wkopać tylko nie do równa z podłożem a np do połowy, mniej przypałowo to wygląda a woda sie nie wpie****i :]

Woda się tam wpie****i przez dziury w donicy i na tym samym wypełni się na równo z ziemią w donicy zwykłe prawo fizyki
Napisałeś że mokra ziemia ma się rozumieć podmokła oczywiście a nie podlana deszczem która przy tym może zwiększać jej poziom
Musiałem zwrócić na to uwagę aby nie wprowadzać potencjalnych czytelników w błąd
Pozdro
 

OziK

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2015
Postów
546
Buchów
0
Jak WKOPYWAĆ TO NA ch*j DZIURY W DONICY? :freak2:
 

Nevada333

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
40
Buchów
0
Witam!
Znalazłem parę potencjalnych spotów:
1) spot w pokrzywach, niedaleko jakiś tam chodnik, jakiś człowiek czasem przejdzie, 100-200m dalej ulica. Pokrzywy rosną na 50-100cm
2) Spot na jakimś nieużytku, jest tam mała kępka pokrzyw+jakieś roślinki z kolcami. Mógłbym ogrodzić planty tymi roślinami Niedaleko są działki.
3)Spot też na jakimś nieużytku, niedaleko jest droga i jakiś chodnik też. Jakieś polne trawy, coś takiego do 70cm. Minusem na tym spocie jest to, że byłbym widoczny dla przejeżdzających samochodów. Dlatego zostaje chodzenie późną porą.

Na wszystkich spotach jest bardzo dobre nasłonecznienie.
Nie dodałem zdjęć bo wyskakuje jakiś komunikat, jakis error, zdjęcia chyba za duże.
 
P

prawie weteran

Guest
Jak WKOPYWAĆ TO NA ch*j DZIURY W DONICY? :freak2:

W donicy są dziury żeby odprowadzać wodę, jak się je zaklei i spadnie deszcz będzie błoto
Można je wkopać w mokry teren zaklejając te dziury ale wtedy trzeba również zakryć jej wierzch zabezpieczając przed przelaniem/deszczem Można wkopać też worek ale nie można w nim robić dziur bo wypełni się woda gruntową
Wtedy trzeba samemu kontrolować podlewanie a to jest zbyt upierdliwe i mija się z celem, prościej nie dam rady napisać


Nevada
Jednego czy tam dwa automaciki możesz uchować na tych miejscówkach, więcej NIE bo jak piszesz ze obok jest chodnik a to będzie podczas kwitnienia walić i Ci to zlokalizują bardzo szybko
O sezonówkach zapomnij bo w pokrzywach czy trawie ich nie ukryjesz one rosną wielkie a na jesień te trawy opadną i panna będzie widoczna jak kurva pod latarnią Poza tym odpuść sobie te miejscówy i poszukaj coś głębiej z dala od ludzi
 
Ostatnia edycja:

Nevada333

Active member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
40
Buchów
0
Z dala od ludzi trochę ciężko coś znaleźć. Powiedzmy, że mieszkam w dość gęsto zaludnionym terenie :D.
 
G

GA.

Guest
Metody sie zmienily , osobiscie stronie od miejsc ustronnych i lece na waszych oczach. Dzisiaj w dobie klada, drona google map i duzo wiekszego grona rolnikow roznego pokroju :crazy:, im bardziej w busz tym wiecej was znajduje. ostatnio polecialem na rondzie w duzym miescie na samym czubku i zyje . lece tym stylem od paru ladnych lat . przestroga : ostatnio wytypowalem dwa miejsca z google map i znalazlem spota i 150 sezonow , pewnie dziela skore na misiu.
 

Jakub1222

New member
Rejestracja
Lip 27, 2015
Postów
2
Buchów
0
Witam wszystkich growerów:) Wybrałem się dziś aby rozpocząć poszukiwania spota na sezon 16'. Dość szybko znalazłem, moim zdaniem ciekawą miejscówkę. Od razu chcę zaznaczyć iż w pobliżu nie ma żadnego źródła wody, spot znajduje się jednak dosyć niedaleko mojego miejsca zamieszkania ( 8 km :sunny: ) , a droga do niego jest całkiem przyjemna, więc myślę, że wożenie wody 1-2 razy na tydzień nie będzie zbytnim problemem ( to dopiero sprawdzimy po 100% pewności, że tu będę sadził :sunny: ). Najpierw zdjęcia, a potem opis i pytania :)

wschód zachód północ południe
Tak więc, widać na powyższych fotach małe drzewka iglaste, czy jacyś ludzie będą do nich przychodzili?
Rosną też takie (brzozy? :sunny: ) SZTUCZNIE posadzone w rzędach itp, itd ( po prostu regularnie ) Czy one również mogą być obiektem zainteresowania?
Tu z kolei chciałbym posadzić panny :) , zaznaczam, że były bo to AUTOMATY, posadzone jak najwcześniej się da ( kwiecień-marzec)
Jak myślicie jest sens brać się za to miejsce? Chciałbym jeszcze przed zimą przekopać wyżej zaznaczone miejsce, a ewentualnie ( i oby ) na wiosnę dodać ziemi sklepowej i ładnie wszystko wymieszać.
Jeśli jest sens się za to brać, to jakie odmiany wybrać? Sam zastanawiałem się nad niskimi odmianami, aby nie przyciągały uwagi.
Zapomniałem opisać umiejscowienie spota na początku, więc zrobię to teraz. Mianowicie od strony wschodniej w odległości +- 500m ( trudno mi ocenić ) jest droga, niezbyt często uczęszczana, może 1-2 samochody na kilka minut, taka ot jeden pas w jedną stronę drugi w drugą. Zaznaczam że ja samochodów ani rowerzystów nie widzę, oni natomiast mogą mnie zauważyć, jednak mam ułatwienie w postaci drzewek - mogę się ukryć i wtedy nie widzimy się nawzajem :) . od strony zachodniej jest las. I właśnie sprawa ma się następująco - wątpię żeby ktokolwiek chciał jechać tą drogą do lasu ( rozrzucone cegły i kamienie po drodze ). Las jest mieszany, brak przewagi drzew iglastych czy liściastych ( po równo ).
Najbardziej mnie martwi natomiast to: Co to właściwie za grządki? czy wykluczają mojego spota całkowicie?
Dobra rozpisałem się strasznie, jeśli macie jakieś pytania, albo wątpliwości ( na pewno o czymś zapomniałem ) piszcie.
Pozdro, Jakub. :sunny:
 

maciekx

Well-known member
Rejestracja
Mar 26, 2014
Postów
119
Buchów
0
Zacznijmy od tego ,ze automaty z tego co czytalem sadzi sie w drugiej połowie maja. Czyli po "zimnej zośce" która obchodzi swe imieniny 15 maja :)
Pokaz fotke z perspektywy miejsca sadzenia chyba ze zdradzaloby to twojego spota. wg mnie troche przypałowo, ale ciezko cos znalezc w dzisiejszych czasach
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Ja juz powoli zamawiam drona i lece w plener szukac milych spotow ;))

Stać Cię na drona za 2,5k, a nie stać Cię na dobrego boxa? :D

Chyba, że fantazjujesz, że szmelcem do zabawy za 300zł obadasz okolicę siedząc na łące. :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół