nasiona marihuany

Proste, rysowane schematy jak i co podlączyć

Wyszukiwarka Forumowa:

Cobra

Member
Rejestracja
Cze 28, 2008
Postów
12
Buchów
1
LowRyder wszystko ok podłaczenie dobre tylko lepiej byłoby pójść do sklepu elektrycznego i zakupić tam takie specjalne kostki jak masz np. przy lampie w pokoju wtedy bedziesz miał pewność że nie zrobisz żadnego zwarcia nie bedziesz miał takiej plontaniny przewodów i wogole wygodniej :thumright:

a tę kostkę trzeba jakoś dodatkowo zabezpieczyć (np izolacyjną) po podłączeniu do prądu? Tam są takie śrubeczki do łączenia kabli, więc jak sie ją dotknie to powinno nas ***nąć. Tak czy nie
 
P

Palisanto

Guest
Jezeli jestes na tyle pie****nięty aby pchac 2 nie izolowane śrubokrety na te 'śrubeczki' to jak najbardziej tak. Łapiąc kostke od tak nie ma mozliwości porazenia chyba że jest uszkodzona lub gdy pracuje na wyższe napiecie niz znamionowe, ale to jest raczej mała szansa. Po drugie gdy pracujesz z urządzeniami elektrycznymi to podstawową zasadą BHP jest to, aby urządzenie nie było podłączone do sieci.
 

Cobra

Member
Rejestracja
Cze 28, 2008
Postów
12
Buchów
1
a jak mam kabel, tam nie wiem jaka grubość, załóżmy że 4 (tam jakaś wartość) i połącze go z kablem o połowe chudszym, to może normalnie lecieć po tym prąd? nic nie będzie sie działo?
 

siQ'n

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
70
Buchów
1

Prosiłbym kogoś(jeśli wolno) o wytłumaczenie- najlepiej na pw- mi jak zrobić takie połączenie tzn. chodzi mi o to czy trzeba to jakoś odcinać po takich krótkich kawałkach:scratch: i podłączaniu. Kupiłem 5 oprawek + 3m kabla zakończonego wtyczką i nie wiem jak to teraz skręcić. Z góry dziękuje za pomoc :salut: Pozdrawiam
 

gigs

Well-known member
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
72
Buchów
1
czy statecznikdo hps moze byc taki sam jak od jazeniwki? a nawet taki sam bo akurat posiadam ?ajak nie to jake jego parametry i co do kondensatora to jakom pojemnosc zastoowac ?z gory dziekuje za pomc
 

Defenders

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
784
Buchów
13
Nie napisałeś jaką masz żarówkę HPS a to bardzo istotna informacja. Jeśli jesteś w posiadaniu statecznika do solarium w którym zwykle są świetlówki i statecznik ten jest sygnowany do np:170W i chcesz podłączyć żarówkę o mocy do 150W to się nadaje, jednak brakuje Ci zapłonnika. Kondensator nie jest w prawdzie koniecznym elementem zestawu, jednak proponował bym Ci go zastosować minimum: Pojemność kondensatora.
100W - 13mF, 150W - 20mF, 250W - 32mF, 400W - 50mF
 

Wilczy

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2008
Postów
64
Buchów
0
można żarówkę i wentylator podłączyć do jednego zasilacza jeśli tak to jak?
 

aledek

Member
Rejestracja
Lis 24, 2008
Postów
18
Buchów
1
czlowiek czy ty masz odrobine mózgu ile ty lat masz chcesz łaczyc wentylator i świetlówke do zasilacza jakmniemam 12 V>???? OMG OMG
 

Wilczy

Well-known member
Rejestracja
Wrz 15, 2008
Postów
64
Buchów
0
nie do tego samego źródła prądu od razu tylko chodzi mi o to czy mogę zrobić z 1 wtyczki 2 rozwidlenia 1 z kostką a drugie nie.
 

kkwwm

Active member
Rejestracja
Gru 15, 2008
Postów
36
Buchów
0
... czy wam tez zniknely obrazki z tego watku!?
 

kkwwm

Active member
Rejestracja
Gru 15, 2008
Postów
36
Buchów
0
juz jest ok, mi tez sie wyswietla.
schematy faktycznie sa mocno "lopatologiczne", natomiast mam pewien problem.
Kostka przy moim stateczniku ma 3 wejscia a nie 2:
Pokaż załącznik 2196
natomiast zaplonnik kable ma opisane N, H i B:
Pokaż załącznik 2197
a nie jak na schemacie D, L i N.
Czy moglibyscie mi podpowiedziec jak to pogodzic!?

Dzieki,
pzdr!
konrad
 

kkwwm

Active member
Rejestracja
Gru 15, 2008
Postów
36
Buchów
0
OK! udalo mi sie wszystko polaczyc :)

TO POLACZENIE W POSCIE POWYZEJ JEST BŁĘDNE! NIE SUGERUJCIE SIE NIM!!!


powiedzcie jeszcze tylko czy to normalne ze gdy uklad pracuje "na pusto" tzn. nie jest wkrecona zarowka to statecznik dosc glosno brzeczy a po wkreceniu zarowki jest zupelnie cichy... z tego co czytalem wczesniej powinien chyba brzeczec caly czas?

pzdr!
k.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół