nasiona marihuany

Początkujący - Zadaj pytanie o Oświetlenie do uprawy marihuany w domu [indoor]

Wyszukiwarka Forumowa:

skromny_bugi

Member
Rejestracja
Cze 3, 2013
Postów
7
Buchów
0
wielkie dzięki za odpowiedź,
co do regulacji temperatury, to mam 1 wentylator 8x8cm 12V, jeden tej samej wielkosc na 5V i jeden 4x4cm też 5 V.
a jeśli bym zamontował lampe 250 W ? tylko ona ma dużo mniej lumenów bo około 20000

---------- Aktualizacja posta ---------- Czas poprzedniego posta ----------

nie 20000 tylko 40000, pomylilem sobie lampy<shiza>
 

outmietek

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2012
Postów
218
Buchów
0
witam mam pytanie. bo chce zbudowac sobie boxa wielkosci pcboxa bo niestety nie mam obudowy ;/ i mam pytanie czy box o wymiarach 20/40/40 szer/wys/dl nie bedzie za duzy jesli chce dac oswietlenie 3 x 23W?
z góry dzieki za odpowiedz ;)
 
S

sub

Guest
5:5:5

outmietek napisał:
z góry dzieki za odpowiedz ;)

;) Z dołu nie za ma co:

69... watów CFL -> na 0.08 m2 -> 862.5 W/m2
Hmm..

może szerokość/ długość 23 x 46 :? -> 652 m/m2
Niby nie wiele wiecej - ale przy tak małej powierzchni.. każdy centymetr..

Kompakty jakie?

takie:

https://c808505.ssl.cf2.rackcdn.com...3b4a88ca420dd31_original_x_323_1341752614.jpg
43.jpg


Czy 3U?

Imo lepiej tak ;) + na tyle dobre odbłyśniki na ile da się tylko zrobić.
 
Ostatnia edycja:

outmietek

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2012
Postów
218
Buchów
0
ok, dzieki :) dalem zlecenie na tego boksa pod pretekstem szafki :) jak sie dziś nie zrobiła to jutro poprawie wymiary :p dam ew 25/40/50 ser/wys/dł co Ty na to? ;>
 

resolute

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2013
Postów
109
Buchów
1
Mam jedno pytanie o świetlenie : czy małe planty mogą być blisko światła, i czy mogą bym w naświetleniu dajmy na to 18 h na dobę ??

Nurtuje mnie to pytanie bo mam problem z jednym moim plantem który był prawdopodobnie za blisko światła i zmarniał, po za tym te roślinki są jeszcze małe i czy za dużo światełka im nie zaszkodzi ????

:)
 

Leopold

Active member
Rejestracja
Maj 4, 2013
Postów
37
Buchów
0
Box ma powierzchnie 1,26m2. Mam lampe HPS 250w. Wiem że to za mało na taką powierzchnie. Pytanie moje: co się stanie z plantami jeśli pojade w tym boksie na takiej lampie konkretnie 8 plantów? Wiem że mogą się powyciągać ku żarówie, ale wole sie upewnić zanim kupie hps 400w.
 

outmietek

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2012
Postów
218
Buchów
0
może wyższy z 20 cm.. nie szkodzi.
Wysokość nigdy nie szkodzi.
.

no tak, ale chodzi o to ze box mialby być mały jak pcbox ze wzgledu na przypał i druga sprawa czy lm by starczyło z 3 zarowek
 

resolute

Well-known member
Rejestracja
Maj 16, 2013
Postów
109
Buchów
1
Witam wszystkich mam boxa o wymiarach 65cm wys dl. 24 szer.30 podaje link do
boxa w ktorym chce zamiescic jakies lampy tylko nie wiem jakie jak pisze pomozecie mi tu daje link do zdjec to jest biały box obklejony kocem.


LINK: ------> https://www.forum.haszysz.com/solarr/index-71259.html

Moim zdaniem 3 świetlówki kompaktowe. Mogą być Philips tornado 23



Ponawiam moje pytanie:

Mam jedno pytanie o świetlenie : czy małe planty mogą być blisko światła, i czy mogą bym w naświetleniu dajmy na to 18 h na dobę ??

Nurtuje mnie to pytanie bo mam problem z jednym moim plantem który był prawdopodobnie za blisko światła i zmarniał, po za tym te roślinki są jeszcze małe i czy za dużo światełka im nie zaszkodzi ???? Czy mogą być tak naświetlane ????

 
S

sub

Guest
jamjestten napisał:
mam szafe 100x100x180 ile takich paneli bym potrzebowal?

Raczej.. Nie mniej niż jakieś 200 - [250?] W mocy na m2.
Panel zajmujący z 80x80 cm - wielki radiator - diody rozłożone na tym równomiernie - aby uzyskać jak najlepszą równomierność.
Stosunkowo blisko roślin - tak aby uniknąć odbić światła od ścian.

Tu ważne są zastosowane biny diod. Typy diod - oraz to jak wysoko są "puszczone" - co zresztą masz w tamtej instrukcji.

Diod białych może być mniej w stosunku do czerwonych. Im mniej mocy na powierzchnią.. chcesz dać tym mniej białych warto pakować. One zmieszają sprawność panelu. | diody białe to po prostu royal blue + luminofor YAG -> z uwagi na zasadę działania -.. sprawność mają gorszą od kolorowych - one poszerzają spektrum - i jedynie w tym celu są - miedzy innymi o zieleń - o to czego świetle praktycznie monochromatycznych diod w panelu nie ma. - im większy się strumień fotonów wali na powierzchnie tym więcej w stosunku do czerwonych ich warto dawać. Kosztem - sprawności panelu liczonej - na zasadzie - g/w - ale z innymi zyskami - mniejsza z tym czemu|

jamjestten napisał:
albo jak economicznie naswietlic

400W HPS + odbłyśnik - taki co by jak najlepiej układał światło w "kwadracie"
 
Ostatnia edycja:

jamjestten

Well-known member
Rejestracja
Maj 24, 2013
Postów
60
Buchów
0
400W HPS + odbłyśnik - taki co by jak najlepiej układał światło w "kwadracie"
na tym własnie lecę "SUPERPLANT Agro 400w"
znasz moze kogos co by mogl schemat takiej lampy zrobic niezwazajac na koszta ale z rozsadkiem
 

Mononukleotyd

Active member
Rejestracja
Wrz 28, 2012
Postów
33
Buchów
1
oswietlenie

Witam plany 1 pomidorek box w szafce:

wys: 40,5 cm
szer: 40,5 cm
głęb: 30 cm

powierzchnia wyszło 0,12 m2

LumeNS :)

min - 3600
sr - 4800
opt - 6000

Pytanko o oswietlenie , zupelnie niewiem jakie wybrac. Box tak tylko w celach naukowych sobie pomidoreczka wyhodować :) Trening LST nastepny jak bedzie ok to Siateee :)

Zwykle swietlówki 3x tornado 23w ? , a moze jakies ledy ? , bo hps z tego co wiem to taki maly to nie bardzo :) a moze cos w ten deseń http://allegro.pl/swietlowka-36w-barwa-840-naturalna-865-dzienna-t8-i3297805415.html ?

Bardzo prosze o rade, jesli uda sie to moze zrobie fotorelacje .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół