nasiona marihuany

Pierwszy growbox

Wyszukiwarka Forumowa:

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Witam

Dopiero znalazłem ten dział i chciał bym tu umieścić ostateczną wersję swojego boxa. Chciał bym się dowiedzieć czy na pewno wszystko będzie grało.

Box będzie z płyt szalunkowych o grubości 2cm.

Wymiary uprawne czyli te w środku to: 31x50x176cm. Drzwi będą na tej ścianie 31cm ponieważ będzie pomiędzy ścianą i szafą. Wszystko uszczelnione sylikonem. Wzdłuż drzwi uszczelka do okien i drzwi będą zamykane za zatrzaski, żeby żaden zapach nie wydostał się poza boxa. W środku obite będzie folią Diamont Lightite 100%.

Oświetlenie to Plantphotonics Amethyst Energy DS 50 Dual Spectrum

Wentylacja to wentylator kanałowy Vents Quietline Duo 100mm 75-100m3/h.

Filtr to Croco Flat 80-120m3/h akurat wpasowuje się w wentylator.

Mieszający to AAB Cooling USB Fan 6 - chyba spoko i najważniejsze z klipsem. Do tego mam zasilacz 12v z regulacją obrotów jak by trzeba było.

Otwór wylotowy na tylnej ścianie, na samej górze oczywiście. W standardowej kolejności, filtr, wentylator i wylot.

Wlot pasywny i tu coś innego niż zawsze ponieważ od spodu boxa. Jak to widzę? A no tak, że box będzie stał na małych klockach np. 4-5cm nad podłogą. W boxie będą szły listewki po długości jakieś 3cm nad podłogą, a na nich będzie leżała siatka (foto niżej). Na owej siatce będą stały donice. Tak powietrze będzie mogło swobodnie wpadać, a wlot nie będzie z tej samej strony co wylot. Siatka będzie oczywiście wyczyszczona i pomalowana na biało.
Teraz tylko pytanie o średnicę wlotu. Myślę, że jeden wlot 9cm będzie spoko. Jak myślicie? To będzie osłonięte kratką aby nic tam nie wlazło.

To chyba tyle. Niedługo biorę się za składanie i po urlopie wakacyjnym odpalamy. Najpierw z dzień czy dwa na sucho, żeby sprawdzić jakie warunki będą panować w środku i czy czegoś nie trzeba zmienić. Potem 2 sezonówki. Co będzie to się jeszcze zobaczy.

Za wszystkie uwagi i ewentualne poprawki będę bardzo wdzięczny!


 
Ostatnia edycja:

Rosownik

Well-known member
Rejestracja
Lip 16, 2020
Postów
87
Buchów
8
Brzmi ciekawie, ja zawsze out ale teraz nie ma wyjścia. W uk klimat niemsprzyja. Jakiś update
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Dzięki wszystkim za rady i dobre słowo, naprawdę bez was bym sobie nie poradził!

Tak na poważnie box w budowie. Dzisiaj skręcony, wywiercone dziury i uszczelniony. Jutro dezynfekcja, folia odblaskowa, montaż drzwi, wentylatora i lampy.

 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Dzieło ukończone.

W weekend można wrzucać coś do wody :zab:

 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
Bardzo fajny i estetyczny box, oby się wszystko ładnie sprawdziło
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół