nasiona marihuany

Mycie , czyszczenie bonga.

Wyszukiwarka Forumowa:

mazakone

Well-known member
Rejestracja
Gru 2, 2010
Postów
84
Buchów
0
moja kobieta jest mistrzynia w czyszczeniu bonga wyglada jak nowe
sposob jest prosty namacza w cieplej wodzie z plynem do naczyn wyciorem czysci z grubsza, nastepnie ucina kawalek gabki taki 1-2 cm i wklada do bonga i jakims dlugim przedmiotem obkreca wokol scianek i plukanko i gotowe
wazne sa umiejetnosci manualne i ciepla woda
 

canneser

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2009
Postów
492
Buchów
1
najlepsze tabletki do zmywarki , zalać wrzątkiem w wiadrze popłukać , powtórzyć , wszystko wyżre
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Panie i Panowie... Znalazłem coś niesamowitego do czyszczenia fajki.
Limpuro Bio-Cleaner. Limpuro produkuje odświeżacze zapachu i pochłaniacze zapachu, firma z branży konopnej. Ostatnio trafiło mi się w ręce coś takiego jak wcześniej napisałem. Za***ista sprawa, zatyka się dziury w bongu - sprzęgło i cybuch, zalewa gorącą wodą, wlewa trochę Limpuro, odstawia na 5 minut, później ostro trzęsie fajką, znów odstawia, znów trzęsie, wylewa wszystko, płucze i fajka jak nowa. Niesamowita sprawa. Płyn 100ml kosztuje niecałe 17pln i starcza na 10 myć małego bonia.

Nie dość że świetnie czyści - normalnie odkleja wszystko co zaschnięte to jeszcze za***iście pachnie!

W Polsce znalazłem tylko 100ml ale czytałem że są jeszcze 250ml i wychodzi to niewiele drożej.
http://www.taniejaranie.pl/index.php?route=product/product&product_id=967

Polecam i pozdrawiam;d
 

cooperman

Active member
Rejestracja
Cze 24, 2011
Postów
28
Buchów
0
Moja Kobieta wyczyściła bongo zmywaczem do paznokci
troche ***ało na początku, jak to zmywacz - acetonem, ale potem jeszcze płyn do naczyń z Wodą i jest jak nowe i zero zapachu acetonu :)
 

Pajak

Well-known member
Rejestracja
Gru 30, 2010
Postów
152
Buchów
0
;

Ocet bardzo dobrze czysci.
tylko musisz w nim namoczyc naczynie
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Obecnie stosuję tabletki do zmywarki Finisz Quantum czy jakoś tak. Z czerwonym bomblem na środku. Gotuję wody tak żeby zalać całe bonio, jak się zagotuje to wrzucam pokruszoną tabletkę i zalewam fajkę. Wcześniej oczywiście zatkać otwory przez które mogła by woda wyskoczyć. Cała chemia z tabletki wręcz zdziera smołę wszędzie tam gdzie ona jest. Zalewam prawie wrzątkiem faję na szkle 5mm, na chudszym nie testowałem więc uwaga bo różnie to bywa...
Próbowałem również tańszych i najtańszych tabletek do zmywarki ale miały one za mało chemii żeby wyżreć smołę, Finisz robi robotę na cacy.

Polecam.
 

Samuel

Well-known member
Rejestracja
Paź 24, 2008
Postów
371
Buchów
0
Ja wsypuję do bonga sól kuchenną i zalewam to oczyszczonym denaturatem (takim bezbarwnym, nieśmierdzącym), lub spirytusem tech., zatykam otwory korkami i potrząsam jakieś 2-3min. Później płukanie wodą i po takim myciu bongo wygląda jak nowe.
Przepis do bonga szklanego bo akrylu spirytusem bym raczej nie traktował.
 

Zielony9

Active member
Rejestracja
Wrz 8, 2012
Postów
43
Buchów
0
U mnie bongo przejarane w taki sposob ze nieszło tego ruszyć dopóki nie zrobiłem całkiem spontanicznej mieszanki:

- Zmywacz do paznokci
- Woda po goleniu
- Mydło w płynie
- Płyn do naczyń
- Domestos
- Sól

Bez dodawania wody, taka mieszanka powinno być jej proporcjonalnie do bonga w moim wyszło tyle ile wody nalewa sie do palenia, a więc w bongu jest mieszanka, zatykamy wszystkie dziurki ale nie palcami mieszanka przynajmniej moja spowodowała pieczenie rąk i schodzącą skóre wiec polecam jakies korki albo papierem toaletowym wepchnietym na wcisk, wstrząsamy z 5min/ lub do zobaczenia całkowicie czystych ścianek, woda w bongu powinna być koloru miedzianego. Jak juz mamy czyste bongo, wylewamy to i przepłukujemy kilka razy wodą. Później jak już bongo będzie czyste wkładamy go do gorącej wody, takiej z czajnika zostawiamy też na 5min wyciagniete bongo zostawiamy do wyschnięcia.

Wynik:

Czyste bongo, bez smrodu chemi, ani smierdzacego syfu którego sie pozbyliśmy po prostu wygląda i pachnie jak ze sklepu;):smokee:
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Wystarczy woda, mydło w płynie lub płyn do mycia naczyń i odrobina chęci. A nie jakieś wasze mieszanki wybuchowe typu domestos, rozpuchol :sunny:
 
M

majkiel91

Guest
U mnie bongo przejarane w taki sposob ze nieszło tego ruszyć dopóki nie zrobiłem całkiem spontanicznej mieszanki:

- Zmywacz do paznokci
- Woda po goleniu
- Mydło w płynie
- Płyn do naczyń
- Domestos
- Sól

Bez dodawania wody, taka mieszanka powinno być jej proporcjonalnie do bonga w moim wyszło tyle ile wody nalewa sie do palenia, a więc w bongu jest mieszanka, zatykamy wszystkie dziurki ale nie palcami mieszanka przynajmniej moja spowodowała pieczenie rąk i schodzącą skóre wiec polecam jakies korki albo papierem toaletowym wepchnietym na wcisk, wstrząsamy z 5min/ lub do zobaczenia całkowicie czystych ścianek, woda w bongu powinna być koloru miedzianego. Jak juz mamy czyste bongo, wylewamy to i przepłukujemy kilka razy wodą. Później jak już bongo będzie czyste wkładamy go do gorącej wody, takiej z czajnika zostawiamy też na 5min wyciagniete bongo zostawiamy do wyschnięcia.

Wynik:

Czyste bongo, bez smrodu chemi, ani smierdzacego syfu którego sie pozbyliśmy po prostu wygląda i pachnie jak ze sklepu;):smokee:

Nie chciałbym palić z tego bonia po takim zabiegu.
Jedyny najlepszy sposób na czyszczenie to spirytus i sól morska gruboziarnista
 

Zielony9

Active member
Rejestracja
Wrz 8, 2012
Postów
43
Buchów
0
Widze ze juz jest dwóch niedowiarków, a więc zostało zapalone z bonga po takim zabiegu i uwierzcie mi nie ma żadnych nieprzyjemnych uczuć ani zapachów po prostu bongo jest jak ze sklepu.
 

Jake the Dick

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
2,188
Buchów
6
poniewaz ceramika w tym szklo nie wchodzi w zadne reakcje z chemia, dobrze przeplukac i nic nie zostaje. zostaja wzgledy estetyczne, np gdybys tam nasral potem wymyl pomimo ze nic nie zostanie chcialbys z tego palic ? :) na takiej zasadzie chyba te obiekcje. pis!

e: a i wczesniejsze wypowiedzi czytajac natknalem sie na zmywacz do paznokci. cos w tym jest, ale czysty aceton nie zmywacz prosze! :)

kiedys przeplukalem acetonem małą fajkę wodną z dorodnym opałem, palone bez wody - nasączyłem tym gram damiany i wyszla klepiąca mieszanka :) a bonio czyste!
 
Ostatnia edycja:
E

Eszterebeszte

Guest
Jak można miec wstręt do bonga umytego wyżej wymienianymi środkami? Szkło (chyba, że używacie tych śmiesznych akrylowych badziewi) nie chłonie smaku czy zapachu wiec nie bedzie odczuwalne nic, jeśli dobrze wypluczemy bongo.. Przecież wszystkie te środki sa rozpuszczalne w wodzie wiec wasze myślenie nie obrażając nikogo jest głupie.

Moge też polecić środek do czyszczenia kominków lub grilla, jak sama nazwa mówi chyba jest do czyszczenia takich osmolonych przedmiotów.<wodna>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół