nasiona marihuany

Marihuana a depresja, oraz inne zaburzenia psychiczne

Wyszukiwarka Forumowa:

elbajcyko

New member
Rejestracja
Kwi 22, 2020
Postów
1
Buchów
0
Witam:kot:. Z góry przepraszam jeżeli założyłem temat w złym dziale, oraz jeśli taki już owy temat istnieje, ale nie znalazłem nic podobnego na forum. Chciałbym zadawać wam pytanie czy chorujecie na depresje, lub inne zaburzenia psychiczne, i czy korzystacie z marihuany jeśli tak to jak często, i jak sie odbija to na waszym życiu i przebiegu choroby. Zapraszam do dyskusji w komentarzach
 

Skalmar Obłynos

Well-known member
Rejestracja
Mar 31, 2015
Postów
302
Buchów
1
Podczas palenia gram-dwóch dziennie, szczególnie długotrwałego potrafiłem zauważyć u siebie objawy depresji, lęki, a nawet tiki. Wydaję mi się, że duży wpływ na to miało też to, że miałem praktycznie zerowy kontakt z ludźmi i paliłem sam. Dodać do tego brak motywacji do czegokolwiek i mamy gotowy przepis na pokiełbasienie się w głowie.
Pozdro
 

MaxwellArroyo

New member
Rejestracja
Mar 24, 2023
Postów
2
Buchów
1
Witaj 👋. Chciałbym tylko zauważyć, że temat dotyczący stosowania marihuany w celach terapeutycznych jest w Polsce nadal kontrowersyjny i nielegalny. W przypadku objawów depresji lub innych zaburzeń psychicznych, najlepiej skonsultować się z lekarzem lub psychologiem, którzy pomogą dobrać odpowiednie leczenie.
 

Nie Lubie Hałasu

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2022
Postów
157
Buchów
35
Witam, zmagam się ze stanami depresyjnymi, z własnej głupoty nawazylem sobie piwa. Do tego doszły natręctwa . Kiedy pale nie odczuwam tych negatywnych objawów. U mnie palenie działa na plus .
 

MaxwellArroyo

New member
Rejestracja
Mar 24, 2023
Postów
2
Buchów
1
Hej! Co prawda jestem tatusiem, ale może moja historia Cię zainspiruje :) mam córkę z drobna niepełnosprawnością ruchowa, ale sprawiło to nam wiele problemów, zwlaszcza gdy była starsza i inne dzieci zaczęły jej dokuczać z tego powodu. Powiem Ci, ze nie ma się czego wstydzić i trzeba z tym sobie poradzić. My na przykład skorzystaliśmy z poradni terapeutycznej https://pleso.com.pl/ ale oczywiście można także skorzystać z innych metod pomocy niż terapia online (pomogła nam nieco zmienić podejście i myślenie, a także przekonała nas do zmiany otoczenia i szkoły co wyszło nam na plus).
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
Przeglądałem swego czasu wyniki badań na ten temat. Ze względu na różną metodologię można znaleźć zarówno badania potwierdzające, że THC może zmniejszać objawy depresji u osób chorych, ale z drugiej strony osoby palące są bardziej narażone na depresje (to już była metaanaliza, więc na większej próbie). Więc może być np. tak, że THC zwiększa ryzyko depresji ale równocześnie sprawia, że mniej się nią przejmujemy (to już moja interpretacja). Konkluzja jest jednak taka, że stosowanie THC przy depresji jest dość ryzykowną/kontrowersyjną metodą leczenia i póki co dużo bardziej obiecujące wydaje się być tu CBD. Długa jednak droga do tego aby kannabinoidy były traktowane jako leki na depresje. Mamy do tego dużo lepsze i lepiej przebadane środki.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
Jak masz trudności w życiu to nie przekraczaj dawki 0,5g dziennie. Powyżej tego nienajmądrzejsze przemyślenia po głowie chodzą. Badań żadnych nie prowadziłem, to moje subiektywne doświadczenie. Z obserwacji ludzi jarających też jawi mi się taki obraz: do pewnego momentu jest to rekreacja, z przekraczając regularnie pewne dawki człowiek się zmienia w odbiorze. 0,5g podaje orientacyjnie, zależne jest to od osobowości, czy mocy tematu. Nie mam pojęcia jak to wygląda w ilościach śladowych, ale jakby mnie ktoś spytał czy baka pomaga na stany depresyjne odpowiedź jest krótka i jednoznaczna: NIE!.

Jeszcze raz wspomnę, że jest to moje osobiste, subiektywne doświadczenie, opieram się na obserwacji ludzi ze swojej lokalnej społeczności i mogę się mylić. Jakby ktoś mi bliski oznajmił, że ma problemy typu depresja to na pewno nie poleciłbym zioła, prędzej bym polecił się na***ać.
 
Rejestracja
Mar 14, 2023
Postów
11
Buchów
12
Jak masz trudności w życiu to nie przekraczaj dawki 0,5g dziennie. Powyżej tego nienajmądrzejsze przemyślenia po głowie chodzą. Badań żadnych nie prowadziłem, to moje subiektywne doświadczenie. Z obserwacji ludzi jarających też jawi mi się taki obraz: do pewnego momentu jest to rekreacja, z przekraczając regularnie pewne dawki człowiek się zmienia w odbiorze. 0,5g podaje orientacyjnie, zależne jest to od osobowości, czy mocy tematu. Nie mam pojęcia jak to wygląda w ilościach śladowych, ale jakby mnie ktoś spytał czy baka pomaga na stany depresyjne odpowiedź jest krótka i jednoznaczna: NIE!.

Jeszcze raz wspomnę, że jest to moje osobiste, subiektywne doświadczenie, opieram się na obserwacji ludzi ze swojej lokalnej społeczności i mogę się mylić. Jakby ktoś mi bliski oznajmił, że ma problemy typu depresja to na pewno nie poleciłbym zioła, prędzej bym polecił się na***ać.

Nie wiem jaka dawke trzeba jarac, zeby sugerowac, ze alkohol moze byc pomocny w leczeniu depresji, ale zdecydowanie wiecej niz 0,5g dziennie.
 

MrVoid

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2022
Postów
246
Buchów
539
Odznaki
5
A ktoś Ci tak zasugerował, czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
 

OdaDoRadosci

Active member
Rejestracja
Sie 1, 2022
Postów
25
Buchów
16
To może wypowiem się i ja. Depresja jest jedną z najcięższych chorób XXI wieku, wielu ludzi się z nią zmaga. W tego typu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu poprosić o pomoc, porozmawiać z bliskimi jeśli jest taka możliwość, no i oczywiście koniecznie trzeba wybrac się do specjalisty psychologa/psychiatry. Dzisiaj jeśli ktoś idzie do psychiatry nie jest niczym dziwnym. Konieczna jest po prostu terapia i wsparcie bliskich, przyjaciół etc.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół