nasiona marihuany

LED na box 0.4m2

Wyszukiwarka Forumowa:

Vemper

New member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Cześć, z góry powiem że przepraszam że to kolejny taki sam temat, jednak nie mogłem nic znaleźć pod siebie
Szukam jakiejś ledowki pod uprawę 1 może max 2 roślinek na początku.
Istotne jest to, że zależy mi na czasie dlatego też chciałbym abym mógł zamówić i za dwa dni otworzyć i zamontować.
Co możecie mi polecić? Na allegro widziałem LED max 80W, full spektrum 300 - 1000nm oraz 9k lumenów. Nie jestem jednak co do niej przekonany dlatego postanowiłem napisać tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc

---------- Post Zaktualizowany 22:59 ---------- Data pierwszego postu 22:52 ----------

Jeszcze dodam że chciałbym wydać max 100-150 zł na oświetlenie. Później ewentualnie zainwestowałbym w coś lepszego
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

najtaniej i znośnie a nawet lepiej niż znośnie - często lepsze?? podobne do paneli z growszopów - paradoks co ? .

https://www.wiki.haszysz.com/index.php?title=Ledy_do_żyrandola_jako_oświetlenie_roślin

masa materiałów na forum - linki do ic_mag - policzone sprawności : w zależności od : etc itp. Noname są podejrzane : te A++ zdecydowanie lepsze. Nawet kalkulator z doborem % udziału niebieskich fotonów i wyliczeniem sprawności na podstawie pudełkowych danych [ mniej wiecej prawdziwych w wypadku producentów nie krzak jest ]

Kombinowane. Uprawa na początek.. 1 -2 roślinki.. w sam raz ;]

Połamania.
 
Ostatnia edycja:

Vemper

New member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Ewentualnie co możecie powiedzieć o lampie CREE CXA2520 GROW. Warte swojej ceny? Czy wystarczy na cały okres wzrostu roślinki?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

daj więcej informacji ;]

Moc: temp widmowa ledów : zdjęcie : specyfikacja : ten polski producent co składa coś na kształt DIY o którym myślę ? 3500K 80+CRI - bez popularnej i czasem dodawanej tak zwanej dopałki 660? - potrzebnej w sumie i różnicy jak dziura ?? w moście. [ punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ]

Zakładana powierzchnia : -> zakładany strumień fotonów : -> przewidywalny panel -> odpowiedź.
W zależności od sprawności źródła inną moc trza wrzucać. Za oświetlenie się płaci -> ekonomia -> czy przy niewielkim pomieszczeniu warto wydawać krocie -> w wypadku zużycia 30% większej mocy dla podobnych efektów. Jak długo ma to służyć ? 2 uprawy i przesiadka ? dłużej ?

Na cały okres wzrostu wystarczy w zasadzie dowolnego rodzaju źródło o ile tylko strumień fotonów na powierzchnie będzie wystarczająco wysoki - konopie są cholernie tolerancyjnymi roślinami jeśli chodzi o tak zwane widmo - w zależności od jego charakterystyki - wzrost będzie nieco inny. Odmienny pokrój - nieco odmienny stosunek liści do kwiatów - a także i niezerowy wpływ na moc końcową.
 
Ostatnia edycja:

Vemper

New member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Co do led'a o którym mówiłem w poście to producent : heckermann 90zl- nic mi to nie mówi.
Moc maksymalna / Peak Power: 80W
Moc rzeczywista*: ~17,5W
Jasność: 9000 lumenów
Gwint: E27
Ilość diod LED: 120
Materiał: Aluminium
Napięcie: AC 220-240V

Co do lampy : Panel CREE CXA2520 GROW LED 35w -144zl od LEDam

Tak naprawdę myślę że +-4 uprawy i przesiadka na coś większego/lepszego

---------- Post Zaktualizowany 00:22 ---------- Data pierwszego postu 00:20 ----------

LED:
120 wbudowanych ledów w tym 78 czerwonych, 24 niebieskie, 6 białych, 6 IR i 6 UV;

---------- Post Zaktualizowany 01:01 ---------- Data pierwszego postu 00:22 ----------

Biorąc kilka takich ledow od philipsa i ścigając im plasticzki to będzie to "hulać"?
Producent [ceno]: Philips

Trzonek / gwint: E27

Moc (Wat): 17

Zamiennik (odpowiednik): 100W - 120W

Napięcie (zasilanie) [V]: 230V

Strumień świetlny (lumen) [lm]: 2000

Skuteczność świetlna z 1 Wata [lm/W]: 117

Kształt: tradycyjna

Rozmiar [mm]: 132x68

Obudowa: Plastik

Rodzaj szybki: mleczna

Kolor światła: biały ciepły

Temperatura barwowa [K]: 2700
 
U

Usunięty 79633

Guest
U mnie w 0.2 siedzi takie cudo na 7 lampach (@sub23 dziękuję) jakieś 85w. Jakiś chińczyk Luminova chyba. U Ciebie trzeba 2x tyle.


Dla tych co kombinują na kostki, lepiej użyć wago:


Uprzedzając burze za kabelek luźny: Tak nie podłączyłem przewodu ochronnego i tak sobie wisi, raczej nie przeszkadza mi to, nie będę zmieniał. Nawet kolory kabli są różne i to też bez znaczenia. Świeci, działa jest ok.
 

Vemper

New member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Czyli rozumiem, że ledy typu osram, Philips dają sobie rade
 
U

Usunięty 79633

Guest
Philips CorePro 13w 1521lm 2700k biały ciepły jest dobry, można dorzucić inne i wymieszać barwy światła, ale ta jest uniwersalna

Zresztą w linku do Wiki haszysz masz wszystko opisane.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).


Ma raczej słabe opisowe parametry. CRI 70 i niezbyt wysoka sprawność.

Co do led'a o którym mówiłem w poście to producent : heckermann 90zl- nic mi to nie mówi.
Moc maksymalna / Peak Power: 80W
Moc rzeczywista*: ~17,5W
Jasność: 9000 lumenów
Gwint: E27
Ilość diod LED: 120
Materiał: Aluminium
Napięcie: AC 220-240V

To kolorowe źródło Led - na diodach SMD ?
Nie wiadomo, po tak podanych parametrach, nic na jego temat. Można mniemać jaka to mogło by mieć sprawność.
Ale jeśli to ma 17,5 W i kosztuje 90 pln - to nie warto kijem go ruszać.

Co do lampy : Panel CREE CXA2520 GROW LED 35w -144zl od LEDam

Zdacydowanie za mała moc jeśli mowa jest o powierzchni 0,4 m2.

Tak naprawdę myślę że +-4 uprawy i przesiadka na coś większego/lepszego

Żyrandolowe ledy w takim wypadku wydają się mieć sens.

Biorąc kilka takich ledow od philipsa i ścigając im plasticzki to będzie to "hulać"?

Tak. Masz przy okazji możliwość mieszania temp. widmowych jeśli zależało by Ci na bardziej zwartym wzroście. Są dostępne także 3000K : 6500K etc. Nie tylko Philips. Kombinowane ale znośne.

Unikałbym noname.
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
Odradzam wszelkie lampy typu Osram, Philips itp(te na gwint E14 E27) z jednego tylko względu. Strumienie świetlne podawane przez producenta jako dla lampy, są wyssane z palca. Marne zasilacze w środku, maksymalne prądy w czipy i prawie żadne chłodzenie(śmieszny radiator zalany plastikiem), a wychodzi 110-120 lumenów z wata? Po za tym w boksie w podwyższonej temperaturze, będą się paliły na potęgę, więc co chwilę trzeba dokupować nowe. Jeśli się nie spalą, to będą traciły na jasności.
Lepiej sklecić światło z jakiegoś cittizena+porządny zasilacz/sterownik najlepiej regulowany, dołożyć radiator z wentylatorem ze starego PCta i do tego soczewkę, lub odbłyśnik. Będzie to ekonomiczne(dużo światła, mało ciepła, mało prądu) światełko na lata.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
LED 17.5W to jak byś z 8 takich dał na 0.4m to i 8 roślin możesz robić, ale jedna czy 2 takie lampy to wątpię czy 1 roślinka wyrośnie jak trzeba...
No i jak no name to nie wiadomo ile wytrzyma, może się okazać że jeden cykl i do śmieci. Ja tak się wkopałem i lampa za 450 zł w kibel po jednej uprawie...
Rozważałeś hps? Jaki wysoki box masz? Zobacz Sobie moja fotorelację. Mam też 0.4m i hps 250w jak znalazł na taką powierzchnię. I wychodzi dużo taniej niż jakieś sredy ledy bez żadnych problemów a boby rosną jak szalone bo uwielbiają hps. Za ok 200zl kupisz cały zestaw z zasilaczem a potem co 4-5 upraw zmieniasz żarówkę za 10-30zl i jedziesz dalej
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Odradzam wszelkie lampy typu Osram, Philips itp(te na gwint E14 E27) z jednego tylko względu. Strumienie świetlne podawane przez producenta jako dla lampy, są wyssane z palca.

Niezupełnie.

https://lamptest.ru/

test napisał:
00462-philips-8718696490822-a60-135w.png

A teraz popatrz na to:

1400 PLN w szopie

dane producenta napisał:

philips po pudełkowych danych - a one są dosyć bliskie real. I to przed zdjęciem plastikowego rozpraszacza


Lepiej sklecić światło z jakiegoś cittizena+porządny zasilacz/sterownik najlepiej regulowany, dołożyć radiator z wentylatorem ze starego PCta i do tego soczewkę, lub odbłyśnik. Będzie to ekonomiczne(dużo światła, mało ciepła, mało prądu) światełko na lata.

Pewnie i lepiej. ;)
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,074
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

@SUB
Papier wszystko przyjmie. Robiłeś pomiary tych Philipsów? 107lumenów z wata za mlecznym kloszem... Ja tego nie łykam, ale jak mi wpadnie w łapy to pomierzę.
Po zdjęciu klosza pewnie jest 140 lumenów z wata. To lepiej jak Citizeny i Cree, czy Lumiledy.
https://datasheet.octopart.com/CLU034-1206B8-273M1A2-Citizen-Electronics-datasheet-41281423.pdf

Masz sprzęt aby to ? Kula całkująca ?

Ekran. nie papier _ drukujesz to? X)

[MENTION=96497]Gość.[/MENTION]

;) Masz wynik testu. Nie konkretnie tego typu ale philipsów i wielu innych. Jest link do źródła _ testują źródła wielu producentów dostępne na rynku. Wiadomo mniej więcej jakiego sprzętu do testu używają _ a on wygląda na coś co do tego rodzaju pomiarów się nadaje. Niestety nie tych na polskim _ cześć z tego jest i u nas _ cześć jest zbliżona _ cześć to jakieś brandy dla chińszczyzny. Masę jest tego, rosyjska strona.

Na forum są dane pomiarowe także + mniej więcej informacja ile może zżerać półsfera _ założenie 10% jest sensowne _ mimo wskazań pomiarowych na więcej. W wiki w temacie żyrandol led masz także link do testu starszego typu. One w wypadku niektórych producentów dobrze trzymają parametry. Nie są one identyczne jak na pudełku _ ale same sprawności wiele nie odbiegają.

nowe A++ Philips
117*1,1 -> 128,7 lm/W _ nie jest to mało w wypadku temp widmowej 2700K

V_tac na diodach samsunga dla serii super b. deklaruje 160 lm/W : 9,5 W 22 pln. Drogie.

Na starszej generacji ludzie z IC przekraczali 1g/W _ sprawność + dosyć wysoka równomierność oświetlenia. Pewnie i dobór odmiany oraz umiejętności ale i tak. Na forum masz nową relacje pod 13W philipsami _ prawie 1g/W. Przy cenie 10_13 PLN za sztukę. Idealne źródło? Nie - nietrwałe - kiepskie zasilacze - ale koszty są takie, że nawet jeśli co 4 grow wymienisz wszystkie na nowe to nie poczujesz tego, a masz źródło nie gorsze, a nawet lepsze... od lamp za które chcą u nas 1.400 pln za 80 W. Są i jakieś wyglądające sensownie źródła 100W za około 600 pln.. ale to i tak dalej jest drożej.

ps: nie ma co porównywać diod COB z smd _ COBy mogą mieć i 150 o ile nisko pracują. Teraz diody w żyrandolowych zamiennikach klasycznych żarów osiągają takie sprawności. Mimo temp. pracy etc. mimo tego, ze to liczone jest razem z zasilaniem. Jeśli są diody smd osiągające 180-200 lm/W ~ quantum boards _ nisko puszczone.. to czemu ... to miało by być papierem i jakimś spiskiem ;)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół