nasiona marihuany

Kilka Info o co2

Wyszukiwarka Forumowa:

zorro_123

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 19, 2008
Postów
1,678
Buchów
1
Dwutlenek wegla jest bezbarwnym, bezwonnym niepalnym gazem ktory jest dookola nas caly czas.powietrze ktorym oddychamyzawiera jakies 0.03 -0.04% co2. Szybko rosnace konopie potrafia uzyc cale dostepne co2 w kilka godzin , rosnac w zamknietej powierzchni.Fotosynteza i wzrosta widocznie zwalniaja gdy poziom co2 spadnie ponizej 0.02%
Wzbogacanie dwutlenkem wegla jest uzywane w komercyjnych szklarnia od wiecej niz 35lat Dodanie wiecej CO2 do powietrza w growroomie stymuluje wzrost. Konopie moga uzyc wiecej CO2 niz 0.03-0.04% (300-400ppm) ktore naturalnie unosi sie w powietrzu. Poprzez zwiekszenie zawartosci CO2 do 0.12 - 0.15 % (1200-1500ppm)- optymalnej ilosci szeroko zatwierdzonej przez profesjonalnych hodowcow, rosliny moga rosna do 30% szybciej jesli zapewnimy tez odpowiednie swiatlo i nawozy. Wzbogacenie o dwutlenek wegla nie przynosi efektu lub bardzo maly, gdy rosliny rosna pod florescencyjnym swiatlem. Swiatlo florescencyjne nie dostarcza wystarczajaco swiatla dla roslin, zeby mogly one uzyc dodatkowe CO2.
Dwutlenek wegla moze doprowadzic ludzi do zawrotow glowy jestli przekroczy poziom 5000ppm i moze byc toksyczny na bardzo wysokim poziomie stezenia Kiedy poziom CO2 jest bardzo wysoki, wtedy zawsze jest malo powietrza.
Dodanie Co2 nie spowoduje, ze roslina wytworzy wiecej THC, powoduje tylko wiekszy przyrost masy w krutszym czasie.Konopie wzbogacone o co2 wymagaja wyzszego poziomu opieki niz normalne. Krzaki z co2 uzywaja nawozow, wody i przestrzeni szybciej niz krzaki bez. Temperatura od 24 do 26 stopni C pomaga stymulowac szybszy metabolimz w ciagu wzbogacania krzaczkow o co2. Kiedy temp. przekroczy 29 stopni, wzbogacenie co2 daje mniejsze efekty, powyzej 33 stopni ustaje wzrost rosliny i wzbogacenie nie przynosi efektu.
Krzaki z ekstra co2 uzywaja wiecej wody. woda wspina sie z korzenia roslinyi jest uwalniana w powietrzu p[rzez te same szparki ktore wchlaniaja co2 podczas transpiracji ( pocenia sie rosliny) Wzbogacenie o CO2 wplywa na transpiracje poprzez czesciowe zamkniecie szparek (stomata) rosliny. dzieki temu woda wolniej paruje i roslina przyswaja jej wiecej. Listowie na roslina zwzbogaconych o co2, jest zmierzalnie grubsze i mnie skore do wiedniecia.
Dwutlenek wegla ma wplyw na morfologie roslin. w wzbogaconym srodowisku laodygi i odnogi rosna szybciej, a komorki tych czesc rosliny sa bardziej gesto zgromadzone.. Odnogi z kwiatami moga utrzymac dzieki temu wiekszy ciezar bez wyginania sie. Poniewaz wyrozlo tez wiecej odnog, roslina ma tez wiecej zapoczatkowanych kwiatow. Rosliny indukuje tez szybciej w srodowisku wzbogaconym o co2.
Jesli rosliny maja do dyspozycji powietrzez wzbogacone o co2, ale nie maja wystarczajaco innych elementow krytycznych do zycia,co2 nie zostanie nalezycie wykorzystane przez rosline a my nie bedziemy mieli zadnych korzysci. Roslina moze byc spowolniona brzez brak tylko jednego elementu. Dla przykladu, roslina z co2 uzywa szybciej wody i nawozow, jesli nie zdazymy ich uzupelnic wzrost zostanie zatrzymany a roslina moze nawet przezyc szok.

cdn.
_______


źródło :
Jorge Cervantes "medical grower's bible"
tłumaczenie detektyw_konopka
 

OrangeBud

Member
Rejestracja
Maj 7, 2011
Postów
14
Buchów
0
Temperatura od 24 do 26 stopni C pomaga stymulowac szybszy metabolimz w ciagu wzbogacania krzaczkow o co2. Kiedy temp. przekroczy 29 stopni, wzbogacenie co2 daje mniejsze efekty, powyzej 33 stopni ustaje wzrost rosliny i wzbogacenie nie przynosi efektu.

_______

źródło :
Jorge Cervantes "medical grower's bible"
tłumaczenie detektyw_konopka

Ja swego czasu w jednej z polskich mądrości konopnych wyczytałem, że 31 stopni to raj dla krzaków które dostają dodatkowe co2... ale jakoś zdanie Horhe Sehvantesa bardziej do mnie przemawia <peace>
Dobrze wiedzieć, dzięki !
 

CzarownikIwanow

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2010
Postów
77
Buchów
0
napiszę tyle co wiem. Od pewnego stężenia CO2 w powietrzu roślinki nie ma ono wpływu na intensywność fotosyntezy. Co byście nie cudowali przy swoich plantach to i tak najważniejsze jest światło i temperatura. :)
 
K

kolekcjoner123

Guest
Ja swego czasu w jednej z polskich mądrości konopnych wyczytałem, że 31 stopni to raj dla krzaków które dostają dodatkowe co2... ale jakoś zdanie Horhe Sehvantesa bardziej do mnie przemawia

Dobrze wiedzieć, dzięki !

wiem wiem odswieżyłem ale temat jak najbardziej aktualny.....
Horhe Sehvantes ile podaje??
ja podaje-od kolesia który uprawia 10 lat...
jesli zwiększa sie co2 mozna zwiększyc tem. do 30st C.....
aj jaj jaj
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół