nasiona marihuany

coraz wieksze ph gleby

Wyszukiwarka Forumowa:

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Witam mam roślinki w 30 dniu kwitnienia i dwie z nich nie chcą puchnąć. Od jakiegoś czasu mam coraz wieksze ph z podstawki. Przelałem je po 10 l na donice ph 6.0 wypłyneła 6.8-6.9 dałem im sie lekko przesuszyc ( kilka dni )i powtórzyłem płukanie po 10 l ph 6.0 i z podstawki mi wyplynelo7.3 ph nie wiem co robić pomoze ktos? za stare juz zeby je przesadzac nie ?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,366
Odznaki
1
Pokaż jak wyglądają
 

Syn Ebnera

OdcieńZieleni
Rejestracja
Paź 21, 2019
Postów
1,228
Buchów
3,848
nawozy canny na flo obniżają ph, jeśli jestes pewien, że sytuacja jest wynikiem za wysokiego ph to poprostu zbijaj, kup ocet, kwasek cytrynowy, ph minus od plagrona, obojetnie, przelej kokretną dawką wody i obserwuj :)
 

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Przelane łacznie juz 20 l na donice i sytuacja się ani troche nie poprawiła jest gorzej dlatego szukam ratunku na forum.
A jakbym do ziemi dodał torf ? On jest kwaśny to by mi mógł obniżyć pH ktoś próbował ? Zaszkodzę bardziej niż poprawie ?
 
Ostatnia edycja:

radecky94

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
64
Buchów
3
Odznaki
1
Mam identyczny problem . Niech ktoś ogarnięty się wypowie :)
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Kup zakwaszacz w ogrodniczym i po temacie np. do borówki, raz zalejesz i spokój do końca uprawy, tylko trzeba to dobrze wyliczyć " ile" żeby nie przegiąć w drugą strone.
 

radecky94

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
64
Buchów
3
Odznaki
1
Kup zakwaszacz w ogrodniczym i po temacie np. do borówki, raz zalejesz i spokój do końca uprawy, tylko trzeba to dobrze wyliczyć " ile" żeby nie przegiąć w drugą strone.
Jesteś pewny ze to pH . Mam 3 identyczne krzoki z tym ze ja kontroluje pH . Może ec ? Niedobory ?
 

ZKapelusznik

TylkoWariaci są coś warci
Rejestracja
Wrz 6, 2019
Postów
614
Buchów
2,383
Odznaki
3
Jesteś pewny ze to pH . Mam 3 identyczne krzoki z tym ze ja kontroluje pH . Może ec ? Niedobory ?
Autor stwierdził ze ma wysokie pH i mimo prób zmniejszenie znowu rośnie. Podpowiedziałem jak skutecznie zbić pH a nie co im dolega ;)
Podrzuć linka do swojej FR bo jakoś mi sie nie wyswietla.
 
Ostatnia edycja:

Akrapovic

Well-known member
Rejestracja
Lis 23, 2020
Postów
245
Buchów
769
Ja też mam przeboje z PH. Próbuje teraz kwaśnym torfem zbić bo ph - od BIOBIZZ słabo współpracuje z moją wodą i jak masz chujową twardą wodę w kranie to ph wody po dodaniu ph- jest ok 6,0 a po zostawieniu w szklance na 30H jest 6,7 więc to ścierwo słabo współpracuje z taką wodą bo ma inny bufor. Ja teraz próbuję kwaśny torf ale nie sypie go do doniczek tylko płuczę torf wodą, odcedzam tą wodę sprawdzam PH robię ok 5,5 licząc na to że się już w miarę stabilnie utrzyma i tak próbuję podlewać ale to dam znać później jakie są tego efekty. U mnie było też przelewanie roślin przez ok 10 dni miały za dużo wody i dopiero jak porobiłem dziury w donicach takie że wsadzam palucha na różnych wysokościach i dopiero się okazało że mokre na dole mimo że donice z zewnątrz suche ( materiałowe doniczki). Jeżeli wykluczasz przelewanie przesuszanie itp i jesteś pewien że to PH to próbuj jak pisał Kapelusznik - jest takie coś jak Ph - od Target właśnie do borówek itp. Mi się tego nie udało kupić tu gdzie mieszkam więc próbuję kwaśnym torfem tylko też uważaj na niego w razie co i nie syp od góry. Raczej proponuję przelew wodą po torfie z PH odpowiednim. U mnie druga uprawa takie same objawy i u mnie na 99% to chu**wa woda ale jest mega twarda ma w ch*j osadu krany wszystkie za***ane opór kamieniem , czajnik to samo. Pozdro
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
zakwasza się kwasem azotowym lub fosforowym, kwasek cytrynowy może zostawić w glebie dużo nierozpuszczalnych soli które blokują przyswajanie roślin. przelew taki własnie może o tym świadczyć. możesz spróbować jakimiś kwasami humusowymi przelać, jakieś większe stężenie, one są organiczne i coś tam powinny zadziałać ale na szybko to tylko przelew wodą o niskim ph - ma coś padać, deszczówki spróbuj, ma ph 5.5-6
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół