• Forum jest po aktualizacji silnika do Xenforo.

Niektóre funkcje mogą jeszcze nie działać, pojawiać się też mogą różne błędy lub niedociągniecia które należy zgłaszać w tym temacie
    Proszę nie pisać narazie postów porozmawiać można na czacie

4x Auto Power Plant od 'DP', j 1x auto Amnesia od 'SB'

Czesiulek55

New member
Siemanko witam wszystkich i zaczynam swoją pierwszą fotorelację Mam nadzieję że wszystko przebiegnie z fartem. Poniżej wszy
skie rzeczy które posiadam do hodowli
Box Dark Room 60 x 60 x 160,filtr węglowy
5 doniczek 5.7 litra wentylatory wyciągajacy.
nawóz Biohumus Forte super z dżownic kalifornijskich. Co sądzicie jakieś rady porady zamierzam przeprowadzić trening LST wszystko będzie na zdjęciach. żarówka clf 200 Watt Dual 10500 lumenów Pozdrawiam

Bedziesz potrzebowal:
Ziemia, zainwestuj tez w pieczone kulki gliny na drenaz, keramzyt. To pierwsza twoja przygoda to moze przytrafic sie jakies przenawozenie czy cos to pomoze na pewno. Moze mikoryza?
Bedziesz potrzebowal tez cos na kwitnienie moze jakis boost? stymulator korzeni? jakies witaminki? :D
PH meter moze byc ten najtanszy zolty tylko dokup plyn KCL do przechowywania i na grow wystarczy a bedziesz wiedzial co sie z ziemia dzieje. Termo-higrometr, wylacznik czasowy, opryskiwacz, nawilzacz powietrza (opcjonalnie).

Chujnia chyba troche jest z tym swiatelkiem 200W na 10klumenow to w chuj jak na taki namiocik. Jezeli masz jak to moze oddaj ta lampe bo to gowno jest podobno :D
Poczytaj sobie posty [MENTION=90095]sub23[/MENTION] w ktorych wypowiada sie na temat lamp led (zyrandole). Przy poborze 200W na philipsach mialbys 23.400 lumenow, a na V-Tac 32000 lumenow? 2 - 3 razy wiecej! Chyba dobrze rozumiem ale sie nie znam :D Zyskasz tez na rownomiernym oswietleniu calej powierzchni i odblysnika nie trzeba :D

Czesiulek55

New member
Dzięki chłopaki za pomoc Widzę że poważnie podchodzicie do tego bardzo dużo różnych nowinek których nie wiedziałem że potrzebuje bardzo się przydadzą. Zazwyczaj to robiłem sadzonki w tym namiocie że trzymałem 3 tygodnie i później wysadzamy wszystko na dwór i nie było problemu A teraz właśnie chciałem dokończyć w namiocie i kilka sztuk.

---------- Post Zaktualizowany 08:46 ---------- Data pierwszego postu 08:45 ----------

Dzisiaj zaglądnę do nasion bo wczoraj wróciłem na waciki i dopiero zdjęcia będę wrzucał jak coś wyskoczy zjem

sub23

Active member
9c0 87 4U 48

O wezwano Trolla to jest :)

Zyskasz tez na rownomiernym oswietleniu calej powierzchni i odblysnika nie trzeba :D

CFL to przeszłość nie warto tego wcale kupować w jakimkolwiek celu.

V_tac_ki są według wszelkich oznak na niebie i ziemi "ledwie" około 22 % realnie sprawniejsze. Seria super deklarowane 160 lm/W _ raczej nie ma tyle a inne produkty firmy nie są warte zakupu, bo nie odbiegają za bardzo od stosunkowo tanich Philipsów.
Te super wydajne V_tac Są sporo droższe i trudno dostępne.

BTW: 60x60 to trochę dużo na żyrandole:

Choć => https://www.forum.haszysz.com/showt...t-Version-led-234W-50w-żyrandole-0-64m2/page4

W porównaniu do CFL to skok technologiczny :)

Szybki up 74dzień od pestki 31flo.
W dalszym ciągu podlewane rozcieńczoną gnojówą ze skórek bananowych, wg założeń full bio oprócz oprysku z siarczanu magnezu, podpowie ktoś ile jeszcze te topki popuchną?
Fotki na wieczną pamiątkę:)

Dobre rady i bluzgi mile widziane.
Pozdro miłego weekenda ��

ps: jeśli rać takie oświetlenie to tylko źródła o sprawności deklarowanej powyżej 100 lm W _ te słabsze nie są warte w chwili obecnej uwagi.

takie cuś ramka nieco lepszej natury niż Pana Brawo

Adriante83 napisał:
20200918_213606.jpg

Odległość takich źródeł od roślin na kwitnieniu to w granicach 20 cm.
Można mieszać ze sobą 2700 K i 6500K 2:1 np: Na samych 2700K idzie kapkę mniej zwarto.
Na forum jest dużo na ten temat, łącznie z bardzo udanymi fotorelacjami.

Źródło mało trwałe na 3 uprawy _ szybko sprawność spada przez grzanie się ledów w tym.
Ale za niewielkie pieniądze dostaje się coś co pozwala nie tylko osiągać 1g/W ale i dojść do 1,4 [ rekord na ic na takim czymś ]

Dzięki temu, że się to rozkłada równo nad powierzchnią osiąga się równomierności rozkładu strumienia na powierzchnie lepsze niż w wypadku 90% komercyjnych paneli.

Kombinowana popelina na chwile ale o niebo lepsza od CFL _ które dają może 0,5 g/W w porywach + musiałbyś mieć przy tej powierzchni nie 200 W a z 300-350 W na takim czymś aby to miało ręce i nogi.

ps: 180-200 W na Philipsach to imo. max na 60x60 => tj : 14 sztuk mniej więcej. 13W 1521 lm _ tak opisane nie słabsze typy : Osram/Philips/V_tac _ reszta firm jest mało obliczalna.

Ostatnia edycja:

Czesiulek55

New member
Mam jeszcze cfl 125 Watt. Wcześniej Właśnie na tym robiłem sadzonki i wychodziły całkiem całkiem nie Narzekałem na Vega bo resztę było na Flo na powietrzumiale tam 9 sztuk i ładnie wpamiętam miałem z nich po 30 g z jednej sztuki

Yebak

Active member
Członek ekipy
Fotorelacja bez zdjęć, więc niestety ląduje tam gdzie jej miejsce... Będą zdjęcia to załóż nową.

Top Bottom