nasiona marihuany

Problem żarówki lub zasilacza

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

W ramach ciekawostki. Przetwornicę HID samochodową kręciłem z 35W na 90W i palnik 35W działał stabilnie. MH 70W uruchamiałem na przetwornicy 150W, ale nie pamiętam, czy po rozświetleniu nie gasła.

A MH tak traktowane nie maja tendencji do wybuchania ?

mam jużw box 0.16 12 k lumenów i chcialem do 20 k dobić

?? czyli do wyliczeniowych 125.000 lx ?? Jakie spektrum ??
 
Ostatnia edycja:

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
A MH tak traktowane nie maja tendencji do wybuchania ?

Nie wiem :D zawsze lubiłem eksperymenty. MH, HID, soda, jeden palnik, każdy może eksplodować. A HID to znosił, bo zapewne przetwornica mocno traciła na sprawności i dużo szło w jej grzanie. Nawet wentylator i nawierty do niej zaimplementowałem. Wsadzone to było do lampy halogenowej typu szperacz z dużym i głębokim reflektorem i zasilane z pakietu li-jon. Na tamte czasy robiło dobrą robotę :D
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
A bardziej w języku polskim, to o co Tobie chodzi?
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
Nie wiem :D zawsze lubiłem eksperymenty. MH, HID, soda, jeden palnik, każdy może eksplodować. A HID to znosił, bo zapewne przetwornica mocno traciła na sprawności i dużo szło w jej grzanie. Nawet wentylator i nawierty do niej zaimplementowałem. Wsadzone to było do lampy halogenowej typu szperacz z dużym i głębokim reflektorem i zasilane z pakietu li-jon. Na tamte czasy robiło dobrą robotę :D

Ty jesteś z Forum "światełka" :lol: Latareczka ;D

dual all zeby bylo

Taka ? coś w tym guście ?



opis napisał:
- lampa / żarówka energooszczędna 250W
- przeznaczona do uprawy roślin
- barwa: 2100K, pomarańczowa, KWITNIENIE, OWOCOWANIE
- wmontowany układ zasilający, wydajność do 100 L/1W
- uniwersalne zasilanie: 220 do 240V, 50/60Hz
- lampy energooszczędne nie nagrzewają się tak jak HPS i MH, ich zastosowanie oznacza BRAK KŁOPOTÓW z przypalaniem roślin i przegrzewaniem growboxów uprawowych

ZALETY:

- Żarówka nie potrzebuje żadnego dodatkowego układu zasilania
- Nie nagrzewa się tak bardzo jak HPS i nie mamy kłopotów ze zbytnią temperaturą
- Żywotność i wydajność świetlna jest kilka razy dłuższa niż u lamp HPS
- Elektroniczny układ zasilania wmontowany w żarówkę zwiększa jej energooszczędność

lampa[łamane]żarówka. Lampa... CFL... grrr..
wmontowany układ zasilający [ tu Gość się wypowie : dla mnie to skrzynka z krasnoludkami ]
Brak kłopotów z przegrzewaniem ? Jeśli się pakuje np; 250W to jest. Oj ona ma 125...
Żywotność kilka razy dłuższa od HPS _ ciekawe...

Nie istotne: _ Przeszłość. Wolałbym chyba kupić LPS i dołożyć do niej ze 4x 6500K _ korciło mnie kiedyś aby zobaczyć jak pod podobnym układem coś będzie rosło.

coś mało danych: https://www.elektrox.de/en/index_en.html

2 rodzaje "rurek" o odmiennych kolorkach na oko ? Sens żaden _ czysty marketing _ poza tym to ma słaba sprawność i traci dodatkowo na odbłyśniku _ sam rozmiar i budowa źródła jest jedna wielką stratą emitowanego światła. Nie ma w ogóle sensu tego używać _ szkoda prądu.

Cuś takiego :

125 W
2700 / 6500 K
6 U
E40 socket
Electronic instant start built-in-ballast

Wynikowe SPD _ chwila czy ja w ogóle mam SPD trójpasmowej CFL 6500 K ?

nie mogę się dokopać a niedawno odrysowałem... ;(

nawet porządnego 2700K nie mam.. mam tylko takie..

cfl.jpg


ile oni tam piszą ? 100 lm/W ?

A zobaczmy ile na takim spd dało by to strumienia.

strumien.jpg


SPD nie wynikowe : nie istotne rząd wielkości wiele się nie zmieni:
Mamy -> 162 umol dostępnego strumienia z lampy.
-> tak wyszło by w kuli całkującej teeeoretycznie _ bo wątpię aby to wyciągało 100 lm/W. Może z 80 ;P

jakieś 70% tego max jest dostępne _ oprawa odległość od roślin etc : -> 113 umol : przez powierzchnie boksa: 708 umol/m2s _ powinna wystarczyć. [ realnie stawiam, że to jest raczej 1,0 umol/J : => 125 całkowitej i z tego 07 => 88/0,16 = 550 .. oj teraz przeginam w drugą stronę ;P ]

A teraz opcja zyrandol led : zakładana sprawność niech będzie 1,7 _ straty przez odległość [ na oprawie nie ma bo odbłyśnika niet ] max 15% _ 1,45 umol/J _ aby mieć tę sama wartość strumienia użytecznego :
78 W _ tj: 6 13 W philipsów dostępnych w promocji za 10 zeta sztuka.
Jeśli by wierzyć w deklaracje 100 lm/W która imo. jest naciągana i ta CFL tyle ni ma.

A teraz kiepska muzyczka która sie nie wiem w jaki sposób mi napatoczyła.

#Garbage #IThinkImParanoid #Vevo
Garbage - I Think I'm Paranoid (Official Video)

A wracając do watka pobocznego:

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?64209-Błędy-ortograficzne/page10

27-02-2014, 21:16
Protoplastor napisał:
Tak swoją droga to do naszego kochanego kalkulatora lumenów wkradła się literówka (przy przeliczaniu powierzchni box'a), mianowicie "Powieszchnia" (?!)

z taką gębą ;] od razu widać, że to jakiś wichrzyciel był.
avatar38637_2.gif

Lewak _ i nie bał się pokazać, że nim jest.. normalnie zgroza.
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

tak identyczna

Ślepy traf:

Tak porównawczo _ nie sadze aby była realnie wiele lepsza: w 100 lm/W to się raczej nie bardzo ekchm... test z labu proszę.

00412-philips-tornado-23w-e27.png


00414-osram-dulux-superstar-micro-twist-24w--827.png


philips 13,5 W stary 2016 r : przed zdjęciem rozpraszacza który zżera 10 może i 15% strumienia _ zero strat na odbłyśniku do tego:

00462-philips-8718696490822-a60-135w.png


przy założeniu wzrostu 10% => 117 lm/W
15% => 123 lm/W

+ korzystniejszy przelicznik lumenów na wartość strumienia.
 
Ostatnia edycja:

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Misiu czemu Tobie nie da się postawić bucha ? Masz jakieś specjalne chody ;)?
.. z niejednym Adminem się marihuanę paliło ;]
Za czasów wprowadzania buchów byłem przeciwny temu. Jako, że za wiele do gadania nie mieliśmy a się Scun uparł, to wziął i wprowadził.
Też się uparłem i buchów nie mam. Chyba Solar czy tam Predek mi wyłączył na prośbę bo zieloni hu*a mogą ;)

Wracając do tematu to tego duala kompaktowego gorąco polecam.
Cyferki , wykresy i wyliczenia to jedno a praktyka to drugie. To wszystko się sprawdza w idealnych warunkach.
Można dążyć do perfekcji i pier***ić się z temperaturą i wilgotnością jak przy HPS albo główkować przy ledach albo:
Świetlóweczka cyk do oprawki i koniec budowania zestawu. I żegnamy większość zmartwień związanych z innym oświetleniem.
Świetlówki są wygodne i zawsze je polecam.

Ps: no poza tym, że łatwo je potłuc i się martwić potem o opary rtęci to jest git
 
Ostatnia edycja:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

.. z niejednym Adminem się marihuanę paliło ;]

No ba. Troszkę czasu na tym forum siedzisz. Od tego czasu się ich kapkę na forum przewinęło.

Za czasów wprowadzania buchów byłem przeciwny temu. Jako, że za wiele do gadania nie mieliśmy a się Scun uparł, to wziął i wprowadził.
Też się uparłem i buchów nie mam. Chyba Solar czy tam Predek mi wyłączył na prośbę bo zieloni hu*a mogą ;)

To było bardzo dawno temu.

Wracając do tematu to tego duala kompaktowego gorąco polecam.

Jesteś dinozaurem. On daje realnie może ? połowę światła od podobnej mocy tandetnych zamienników żarówek na smd 2835. Mniej ciepła w boksie ? Ja wiem przy mniejszej sprawności źródła i 2x większej mocy dla zbliżonych efektów ?

Cyferki , wykresy i wyliczenia to jedno a praktyka to drugie.

Ja lubię cyferki ;) Tak jak i świetlówki T8 choć ich używanie w czasach obecnych to raczej nonsens.

Świetlóweczka cyk do oprawki i koniec budowania zestawu. I żegnamy większość zmartwień związanych z innym oświetleniem.

i 2x więcej mocy na powierzchnie w porównaniu do czegoś co nie jest trwale ale jest 2x tańsze.
Żyrandolek led osłonka won: w oprawkę i koniec kłopotów ;) No oprawek nieco więcej ;(

Świetlówki są wygodne i zawsze je polecam.

Jesteś Dinozaurem Misiu.

1_KTBazmFtF0fu-HI6JrTPQ.jpg


Ps: no poza tym, że łatwo je potłuc i się martwić potem o opary rtęci to jest git

No tak NASA kosmos i opary hg. Badania nad lampami siarkowymi i ledmi w plastikowych obudowach o sprawności energetycznej pod 18%. Dawno dawno temu ;)

Pozdro.

10.jpeg


I świetlówki T8 Co by było w temacie.

to z 20 lat temu: wcześniejsza fota jeszcze starsza:

44.jpg

==============================================================================
A właśnie te były fajne : philpisy dedykowane pod uprawę: ale jakoś nikt ich nie używał: Przynajmniej na forum:
Z elektronicznym bebechem a niebo lepsze od kompakta.

Super 80 36W MASTER TL-D Reflex 47 umol/sec : 1,3 umol/J Zupełnie nieźle _ kierunkowe źródło światła.

t8reflex.jpg


troszke za mało sztuk:

fota napisał:
50.jpg


co to za zielsko ?

51.jpg

W sumie to o czym ten wątek był pierwotnie ;) ??
 
Ostatnia edycja:

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
Jestem Boomer :)
Przemawiałem do tych co nadal oswajają się ze smartfonem i ściągają filmy z pirate bay.
Zdaję sobie sprawę, że jest mnogość lepszych i wygodniejszych rozwiązań niż świetlówka.
Moim zdaniem łatwiej się odnaleźć ze świetlówką niż z HPS-em a za ledem to już nie nadążyłem.
Jak rozmawiam z laikami w moim wieku w temacie uprawy, to oczy im wypadają jak mówię o HPS.
O LEDAch nie gadam bo to już dla mnie kosmos . A wytłumaczyć dinozaur-dinozaurowi jak wyhodować krzaka za pomocą świetlówki całkiem łatwo.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,182
Buchów
5,073
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Przemawiałem do tych co nadal oswajają się ze smartfonem i ściągają filmy z pirate bay.

Stare dobre filmy których nikt nie zna.

1.45.45

Zdaję sobie sprawę, że jest mnogość lepszych i wygodniejszych rozwiązań niż świetlówka.

Sentymencik ?

Moim zdaniem łatwiej się odnaleźć ze świetlówką niż z HPS-em a za ledem to już nie nadążyłem.

Ja wiem... Kiedyś nie było za bardzo dostępu do niczego, nawet lamp sodowych łatwo sie kupowało, hurtownia na skraju miasta _ lampy sodowe z penningiem do opraw rtęciówek etc.. Wtedy świetloweczki T8 były jakimś wyborem łatwo dostępne _ do pięcia pod magnetyczne stateczniki które także było nie trudno skombinować. Kompaktowych świetlówek z elektronicznym bebechem to się nie widywało. Jak się pojawiły były drogie jak diabli. Były i niby to kompakty jeszcze z magnetykiem w środku philips.. zaraz dam fotę _ nie mam niestety takiej w kolekcji ;(

podobna ale nie identyczna:

D20FLCi20Philips20SL1820Mk220Prismatic.jpg




Most notable is its great weight - owing to the conventional magnetic ballast inside, the mass of the lamp is more than half a kilogram and this was prone to make many table and standard lamps top heavy and unstable. The large dimensions precluded installation in some luminaires, the run-up time of three minutesproved unacceptable, and the light had a pronounced 50Hz flicker.

Jak rozmawiam z laikami w moim wieku w temacie uprawy, to oczy im wypadają jak mówię o HPS.

A ile Ty masz Lat Misku ? Laikami ? Ludzie którzy się nie interesują światełkami ? No fakt mogą nie odróżniać od siebie źródel.. Nic dziwnego raczej. Nie interesuje Cie to nic nie wiesz i masz wy***kę na 100%.

O LEDAch nie gadam bo to już dla mnie kosmos.

Oj tam źródło jak każde inne.

A wytłumaczyć dinozaur-dinozaurowi jak wyhodować krzaka za pomocą świetlówki całkiem łatwo.

Wyuprawiac. W ogóle uprawa tych chwastów jest jakby niezbyt trudna, nie mówię o wyciąganiu max plonu co to to nie po prostu taka sobie uprawa.... Człowiek się przekonuje jak dorwie inne i mu zaczynają zasychać czy w ogóle cudować _ albo są całkowicie nie do utrzymania w warunkach domowych.

Pozdro.

A teraz coś bardzo fajnego i interesującego ;)

Edison First Commercial Carbon Lamp napisał:
This historic lamp is believed to be one of the few hundred examples that were first commercially produced by Edison during the period late 1879 to early 1880. It is preceded only by the first experimental types with which success was achieved earlier in 1879. Following that breakthrough, about a hundred lamps were made to illuminate the Menlo Park laboratories for a public demonstration in December 1879, and it is possible that this is one of those original lamps. Thereafter the same design was produced commercially and sold into the early part of 1880, but the construction was improved and superseded before the end of that year.

The filament is made from Bristol board cut a horseshoe shape with widened ends, and carbonised. This hopelessly delicate article is mounted with the aid of small metal clamps fastened around its ends, these being tightened with tiny bolts to exert the required pressure. The clamps and bolts are made from a dark or heavily oxidised metal.

The end of each clamp is pierced by a platinum wire which extends into a bulbous glass stem. Presumably in an effort to improve the quality of the glass-to-metal seal, a small bead of white glass is present around each of the wires. An olive formed further down the stem widens its diameter for sealing to the bulb, which has been free-blown in lead glass.

The stem is continued to form the base, whose terminals consist of diametrically opposed lateral copper strips. Small copper wires connect these to the platinum at a twisted joint inside the stem. The terminals are fastened in place with cotton thread at one end, and at the opposite end with the aid of a small cork wedged into the open end of the stem.


IN20C20Edison201879.jpg


IN20C20Edison20187920base.jpg


IN20C20Edison20187920neck.jpg


IN20C20Edison20187920clamps.jpg

E27 ;) jeszcze nie było.

e27 napisał:
Edison screw (ES) is a standard lightbulb socket for electric light bulbs. It was developed by Thomas Edison, patented in 1881,[1] and was licensed in 1909 under General Electric's Mazda trademark. The bulbs have right-hand threaded metal bases (caps) which screw into matching threaded sockets (lamp holders). For bulbs powered by AC current, the thread is generally connected to neutral and the contact on the bottom tip of the base is connected to the "live" phase.

In North America and continental Europe, Edison screws displaced other socket types for general lighting. In the early days of electrification, Edison screws were the only standard connector, and appliances other than light bulbs were connected to AC power via lamp sockets. Today Edison screw sockets comply with international standards.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół