nasiona marihuany

chip led z wbudowanym zasilaczem

Wyszukiwarka Forumowa:

cebulaczek

Member
Rejestracja
Mar 4, 2017
Postów
16
Buchów
0
co myslicie o tych ledach z wbudowanym zasilaczem? Podobne sa na ali.
to jak to jest z tym wbudowanym zasileczem? lepszy i szybsze rozwiazanie( z reszta tansze i prostsze tez) czy jakies gowno na, ktore nie ma nawet co zwracac uwage? jesli ktos sie zna to bylbym bardzo wdzieczny za pomoc:)
 

cebulaczek

Member
Rejestracja
Mar 4, 2017
Postów
16
Buchów
0
tak, na szybko wstawilem i chcialem dac cos do rozeznania, moj blad.
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Podpinam sie do pytania, czy te diody sa sprawdzone ? Powoli ogarniam nowy panel na diodach COB, a te wlasnie z wbudowanym zasilaczem sa cokolwiek interesujace. Cos ktos ?
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Dobra, znalazlem material od MIGRO (na jego kanale testowane sa w sposob profesjonalny roznorodne ogwietlenia do grow) w ktorym pokazane jest jak bardzo NIE warto stosowac tych chinskich diod, ktore chodza bez zewnetrznego zasilacza.

https://www.youtube.com/watch?v=OnaVr2Cgspc&t=300s

Obejrzyjcie sobie bo warto, dowiecie sie miedzy innymi ze zeby uzyskac odpowiednia ilosc PAR do oswietlenie boxu o powierzchni 0.36m2 (60x60), potrzebujesz 16 takich 50W diod o lacznej mocy okolo 800W.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Dobra, znalazlem material od MIGRO (na jego kanale testowane sa w sposob profesjonalny roznorodne ogwietlenia do grow) w ktorym pokazane jest jak bardzo NIE warto stosowac tych chinskich diod, ktore chodza bez zewnetrznego zasilacza.

https://www.youtube.com/watch?v=OnaVr2Cgspc&t=300s

Obejrzyjcie sobie bo warto, dowiecie sie miedzy innymi ze zeby uzyskac odpowiednia ilosc PAR do oswietlenie boxu o powierzchni 0.36m2 (60x60), potrzebujesz 16 takich 50W diod o lacznej mocy okolo 800W.


I 7 warm white. Wiec na micro boxa zainstalowanie 4 szt. to koszt okolo 30-40zl wcale nie jest tak zle
 

Dante600

Well-known member
Rejestracja
Paź 11, 2018
Postów
390
Buchów
2
Podzielmy te nasze 0.36m2 na pol, to nawet na tak mala powierzchnie jak 30x30 dalej potrzebujesz 8 takich chipow. Te ledy sa bardzo niewydajne, nie oplaca sie pod nimi uprawiac.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Dobra, znalazlem material od MIGRO (na jego kanale testowane sa w sposob profesjonalny roznorodne ogwietlenia do grow) w ktorym pokazane jest jak bardzo NIE warto stosowac tych chinskich diod, ktore chodza bez zewnetrznego zasilacza.

https://www.youtube.com/watch?v=OnaVr2Cgspc&t=300s

Obejrzyjcie sobie bo warto, dowiecie sie miedzy innymi ze zeby uzyskac odpowiednia ilosc PAR do oswietlenie boxu o powierzchni 0.36m2 (60x60), potrzebujesz 16 takich 50W diod o lacznej mocy okolo 800W.

MIGRO wymiata jesli chodzi o testy ;)
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Podzielmy te nasze 0.36m2 na pol, to nawet na tak mala powierzchnie jak 30x30 dalej potrzebujesz 8 takich chipow. Te ledy sa bardzo niewydajne, nie oplaca sie pod nimi uprawiac.

jesli podziele to na pol to potrzeba tylko 4 panele. A dodam ze on nie testował full spectrum. Ludzie uprawiaja pod 2 zarowkami led philipsa i roslinki rosna wiec nie chce mi sie wierzyc ze pod 4 czy 6 takimi cobami nie urosnie nic. Zamowilem wlasnie na alli po 3 szt full spectrum i warm white. Zrobie z tego lampe i dla samego testu zobacze co z tego wyjdzie. za 6 ledow zaplacilem 3,5 dolara.. przeciez to smieszne pieniadze, do tego radiator okolo 20zl i z 2 wiatraczki kolejne 20zl. czyli za 50 zl masz panel. Zobacze co wyjdzie ;D
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Nikt Ci nie powiedzial ze nic nie urosnie. Chodzi o to ze przelicznik: prad - plon nie jest za dobry. Po prostu malo efektywne rozwiazanie. Jak nie zalezy Ci na rachunkach za bardzo to kombinuj.
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
przeciez te 4 ledy wezma mniej pradu niz taka zarowka clf 200w.. a skad wiesz ze plon nie za dobry?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Miałem pod samą 50W full spectrum criticala i wyszło ok 10g, sama struktura topów spod tego światła dyskwalfikuje ten produkt. Już lepiej zlutować z 500 diodek smd 2935 czy tym podobnych
 

ChinQuan

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2019
Postów
169
Buchów
0
Miałem pod samą 50W full spectrum criticala i wyszło ok 10g, sama struktura topów spod tego światła dyskwalfikuje ten produkt. Już lepiej zlutować z 500 diodek smd 2935 czy tym podobnych

no tak.. ale skoro migro testował i mowi ze na boxa 60x60 potrzeba okolo 7 takich ledow to nie ma sie co dziwic ze taki 1 panel 50w nic ciekawego Ci nie dal.. skoro miales 1 roslinke to box min z 30x30 czyli powinno byc okolo 4 takich ledow. Czytałem tez ze lepsze sa warm white niz te full spectrum. Wiec 1 szt na boxa 30x30 to zdecydowanie za mało. wiec to tez moze byc przyczyna tego co CI uroslo.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
nie kalkulują mi sie takie rozwiązania bo cob full spectrum x 4 = 50 stopni pana Celcjusza co najmniej w boxie, prąd i wogóle, lepiej zakupić jakąś clu48 i wysterować ja na jakieś 60 70 w na radiatorze od pc z potenciiometrem do takiego 30x30 i sam chyba tak zrobię ale na razie jestem na etapie zamówienia 3 clu do0,35m2 i cała moc to ok 180w w cenie 450zł
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
skoro miales 1 roslinke to box min z 30x30 czyli powinno byc okolo 4 takich ledow. Czytałem tez ze lepsze sa warm white niz te full spectrum. Wiec 1 szt na boxa 30x30 to zdecydowanie za mało. wiec to tez moze byc przyczyna tego co CI uroslo.

to idac twoimi kalkulacjami trzeba 4 x50w led z tym chinskim driverem na box 30x30? Ladna ekonomia :) 200w na taki boxik zeby cos uroslo. Dziekuje, postoje :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół