nasiona marihuany

Czy wodorosty występują jako bodźce wzrostu?

Wyszukiwarka Forumowa:

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
Czy wodorosty występują jako bodźce wzrostu?

Ekstrakt z wodorostów zostanie wprowadzony na rynek i prawdopodobnie będzie dawał specjalne korzyści kiedy połączy się go z żelazem. Następujące komentarze zostały zaczerpnięte z ogrodowego artykułu na temat użycia wodorostów (są różnorodne gatunki wodorostów, które mogą różnic się kompozycją wpływającą na biostymulację). „Wodorosty to rośliny z rodziny Fucus, które są pozbawione korzeni i unoszą się wolno w wodzie lub przylegają do skał dzięki narządom przytrzymującym (są one podobne do korzeni, o kształcie krążka, które doczepiają wodorosty do skał, ale nie chłoną składników odżywczych). Fotosynteza wodorostów odbywa się poprzez światło słoneczne, które wzbogaca je w płytkiej wodzie. Wtedy pochłaniają składniki odżywcze z wody morskiej za pomocą liści. Podczas gdy ocean przyjmuje odpływ z cało brzegowej ziemi, pobiera wszystkie znane minerały, mikro elementy i witaminy. Pierwotnie na rynek wprowadzano bardziej kompletną dietę dla roślin morskich, kiedy żaden producent nawozów sztucznych lub ziemi bogatej w składniki odżywcze nie dostarczał ich dla roślin rosnących na ziemi. Wodorosty zawierają 60 lub więcej minerałów i wiele hormonów roślin. Jednak to nie jest kompletny nawóz. Ma on zadowalającą ilość azotanów i potasu, ale bardzo mało fosforu czyli większości składników odżywczych rośliny.

Tylko kilka wodorostów zbiera się komercyjnie . Norweski krasnorost morski (workoliść członowaty)- brązowa alga jest najczęściej używanym wodorostem w ogrodnictwie. Jest on zbierany z wybrzeża Anglii, Irlandii, Norwegii i obu wybrzeży Atlantyku i Pacyfiku Północnej Ameryki gdzie nazywają to skalnymi chwastami. Gulfweed (gronorost), to unosząca się na wodzie morska roślina. Jjest zbierana z wybrzeży Połnocnej Caroliny. Duży krasnorost morski (Macrcystis) jest kolekcjonowany na północnym wybrzeżu Pacyfiku.

Wodorost jest stale znoszony w dół przez przypływ i zjadany przez ryby, więc musi rosnąc szybko (żeby przeżyć). Nauki na Uniwersytecie Kalifornijskim pokazują, że liście wodorostu mogą rosnąc stopę lub więcej na dzień dając optymalny stan. Ten sam wzrost hormonów, który wywołuje tak szybki wzrost w wodoroście może powiększyć stosunek podziału komórek i elongację w tych roślinach, kiedy aplikuje się mu spryskiwaczem preparat do puszczania liści. Hormony również powiększają wzrost korzeni kiedy doda się do ziemi jako posiłek lub kiedy ekstrakt z wodorostów jest zanurzany wśród korzeni.

W ostatnim teście murawy w Instytucie Politechniki w Virgini w Blacksburg, obiekt spryskany wyciągiem z wodorostów dal od 67% do 175% więcej korzeni niż niespryskane obiekty. Darń spryskana jesienią pokazała 38% przyrostu, a wiosną wzrost w porównaniu do niespryskanych części murawy pokazał 52% więcej korzeni.

W teście w Południowej Carolinie na Uniwersytecie w Clemson, nasiona nawilżone w płynnym ekstrakcie z wodorostów wykazały szybkie kiełkowanie i w rezultacie sadzonkom wzrastała masa korzeni. Wyrosła silniejsza roślina niż w przypadku nie stosowania ekstraktu z wodorostów do nasion. Oszacowano również większą żywotność. Korzenie roślin nawilżone w ekstrakcie zredukowały wstrząs transplantacyjny i szybkości wzrostu korzeni. Spryskiwacz z liści wodorostów wspiera szybszy wzrost liści i silniejszej łodygi oraz wcześniejszy rozkwit, zbiór owoców będzie szybszy kiedy spryska się liście i kwiatostan.”

źródło: http://www.drugs-forum.com/growfaq/840.htm
tłumaczenie: bobofrut
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Q

qazwsxedc

Guest
to nie jest translator, ale jezyk polski nie jest to rowniez.
 
0

00000000001

Guest
Chciałem trochę poprawić wygląd i kondycję roślinek, a po przeczytaniu artykułu zacząłem szukać jakiś wodorostów lub ekstraktów z nich.
Natrafiłem na "wyciąg z brunatnic" w jakimś chińskim sklepie ale nie da rady kupić trza dzwonić do chin!! Poszukałem dalej i znalazłem łacińską nazwę Laminaria japonica. Na angielskiej wikipedi znalazłem KOMBU http://en.wikipedia.org/wiki/Laminaria_japonica. A z tamtąd do polskiej wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Listownica.

Znalazłem 1 sklep który sprzedaje Algi Kombu (50g) niestety na śląsku.
Może zrobić z tego wywar, ostudzić, rozcieńczyć i spryskiwać.

Co sądzicie?
http://www.znatury.pl/product/show/id/162
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Tekst zawiera błędy (powinno być "wstrząs transplantacyjny" a nie "transplantację wstrząsu" i nie "nitrogenów" tylko "azotanów") ale ogólnie wynika z niego dosyć jasno że ekstrakty z morskich wodorostów wpływają pozytywnie na wzrost i rozwój roślin uprawianych przez człowieka a zatem warto ich używać.
 
0

00000000001

Guest
Udało się dostałem w sklepie ze zdrową żywnością "Laminaria" 50g. Stwierdziłem że nie będe tego gotował bo szkoda tracić minerałki. Wziąłem 5 z kilkudziesięciu płatków i wrzucziłem do garczka. Zalałem to wodą z osmozy. Napęczniało trochę więc pałką do makutry troche pogniotłem. Rano wlałem trochę tego do spryskiwaczki,nawilżyłem listki i dopełniłem gar większą ilością wody żeby dalej oddawało to co ma w sobie (woda była lekko mętna). Przed chwilą wziąłem ec miernik i wsadziłem najpierw do pożywki w hydro, która jest 1/2 pełnego pokarmu i pokazał 0,5. Następnie wsadziłem go do garczka (woda już bardziej mętna - bo pogniotłem kilka razy pałką) - pokazało 4.0.

Czy mogę bez obaw tym podlewać?
Nie za silne to stężenie?

Dziś sprawdziłem ten pierwszy roztwór ze spryskiwaczki - e.c. - 6.8
Pryskałem już wcześniej 4 razy i nic im się nie stało. Czyli jest ok. - nie padły.
Mogę zatam cofnąć moje pytania.
Mimo to czekam na Wasze przemyślenia.
 
Ostatnia edycja:

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
ladnie to wykombinowales, myslalem ze nikomu nie bedzie sie chcialo bawic z wodorostami. Teraz tylko czekac jak planty przejda kuracje wodorostowa. pozdro
 
Q

qazwsxedc

Guest
chÓj to da. to tylko jeden z nawozow, nie spodziewajcie sie cudow. krzaki nie beda kilogramowe. podstawa to swiatlo, woda, nawoz i duze doniczki.
 

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
moze jednak to cos da. Warto probowac nowych rzeczy. Wild Strawberry moze wprowadzi na rynek ekstrakty z wodorostow jesli go mile zaskoczy ten eksperyment :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
0

00000000001

Guest
Po 2 dniach, roślinki zareagowały na nawożenie dolistne roztworem o przewodniości 6.8 jak wcześniej pisałem. Dolne partie listków i tak już wcześniej zbyt dużą ilością pożywki poparzone teraz 2 dni po nawożeniu zaczęły dziwnie ciemnieć w kolorze zielonym na koniuszkach i boczkach i wręcz pozaginały się jakby kto je jak kartkę złożył. Zastosowałem obfity oprysk czystą woda by zmyć to co na liście zostało nawiezione. Mają się lepiej. Ale wygląda na to że musi być raczej dużo słabsze stężenie do oprysku. Większych szkód nie ma. Jutro zastosuje wodorosty ec 0,5 - tak jak nawóz w hydro. Myślę ża coś tam im na pewno dało. Wrzuce wkrótce foty.
 

frugo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 31, 2008
Postów
735
Buchów
5
czekamy na probe z mniejszym stezeniem :) ja bym tego użył do kiełkowania
nasiona nawilżone w płynnym ekstrakcie z wodorostów wykazały szybkie kiełkowanie i w rezultacie sadzonkom wzrastała masa korzeni. Wyrosła silniejsza roślina niż w przypadku nie stosowania ekstraktu z wodorostów do nasion.
 

Niemaszkolan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 21, 2008
Postów
971
Buchów
1
...

Witam. I jak ze stęrzeniem opracował ktoś jakąś bezpieczną dawkę ???. mam wodorosty prosto ze sklepu wysuszone ale są cholernie słone chyba najpierw będe musiał je wypłukać ... dajcie znać co i jak jeżeli wiecie będe wdzieczny:]
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Troche wykopię ten temat bo używam środka z wodorostów i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zaskoczony.

Środek wplywa nie tylko na rozwoj liści, ale znakomicie je regeneruje. Po prostu odwraca niedobor leczac liść, jego kolory, pęknięcia lodyg i jest to zauważalne z dnia na dzień gdzie przy środkach interwencyjnych leczenie trwa długo i czasem nie do końca.

Uważam, że temat warty uwagi
Środek którego akurat używam jest z firmy General Organic i nazywa się bio weed.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół