nasiona marihuany

Problem z ph w kokosie

Wyszukiwarka Forumowa:

haszindoteles

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2013
Postów
76
Buchów
0
Elo mieliście w kokosie problem wysokiego ph ? mam ph około 6.5 i nie moge zbić go wogole - przelałem przez doniczke 20l wody EC: 150, PH: 5.5. EC spadło do 300 a PH stoi na tym 6.4-6.5. Dodam, że Ec 1200-1500 . I jeszcze powoli zaczynają usychać krawędzie nie ma co niedobór fosforu na 100% , rośliny są 8 dzień od przełączenia lamp. Nie mam możliwosci przelania plantów, 1500l wody ręcznie.. h*j mnie strzeli :freak2: HELP !!
 
Ostatnia edycja:
K

kolekcjoner123

Guest
zbijanie ph w coco jest 100 razy łatwiejsze niz w ziemi,powinno sie zbic
jaki masz ph -?jakiej firmy? organiczny?
a poza tym nie panikuj,podlewaj 5,8 i samo sie wyreguluje za 2tyg,planty przecież rosną!!!
 
Ostatnia edycja:

White Dragon

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
364
Buchów
1
Co znaczy EC spadlo z 150 do 300. Chyba chcesz powiedziec wzroslo ? A pozniej piszesz jeszcze ze EC jest 1,2-1,5. Hmm? Mozesz sie sprecyzowac.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Przelałeś 20l wody ale nie piszesz jaką masz doniczkę ;] Nic z tego nie wynika, szczególnie że potem piszesz 1500l wody, z tym EC to też nie wiadomo o co Ci chodzi woda którą przelewałeś miała EC 150, co spadło do 300 i co potem znaczy to EC 1500? PH i EC w kokosie to prościzna - przelać porządnie i spokój - potem tylko pilnować parametrów pożywki i raz na jakiś czas przelać czystą wodą, bo sole i tak się lubią odłożyć, więc ten raz na jakiś czas kontrolować parametry wypływającej wody.
p.s.
Nie masz możliwości przelania plantów, a trzymasz je w kokosie, który siłą rzeczy trzeba przelewać?? :]
 

RoyceGracie

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2014
Postów
61
Buchów
0
Cały ten temat to jakaś marna prowokacja, koleś sam nie wie o czym pisze;D
 

haszindoteles

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2013
Postów
76
Buchów
0
Sory panowie na bombie to pisałem

Co znaczy EC spadlo z 150 do 300. Chyba chcesz powiedziec wzroslo ? A pozniej piszesz jeszcze ze EC jest 1,2-1,5. Hmm? Mozesz sie sprecyzowac.

Chodziło mi o to, że przelewałem wodą o ec 150, w doniczkach na początku wypływała woda ec 1.2 - 1.5 a na koniec ec 300 czyli zbiło ec.


Przelałeś 20l wody ale nie piszesz jaką masz doniczkę ;] Nic z tego nie wynika, szczególnie że potem piszesz 1500l wody, z tym EC to też nie wiadomo o co Ci chodzi woda którą przelewałeś miała EC 150, co spadło do 300 i co potem znaczy to EC 1500? PH i EC w kokosie to prościzna - przelać porządnie i spokój - potem tylko pilnować parametrów pożywki i raz na jakiś czas przelać czystą wodą, bo sole i tak się lubią odłożyć, więc ten raz na jakiś czas kontrolować parametry wypływającej wody.
p.s.
Nie masz możliwości przelania plantów, a trzymasz je w kokosie, który siłą rzeczy trzeba przelewać?? :]


Doniczki 11l, mam możliwośc przelania plantów oczywiście ... ale nie myśle nawet o tym nie wyobrażam sobie przelania ponad 60 plantów . Nie mam odpływu wody wszystko - wlewanie i wylewanie wody do wiader, wynoszenie ich.. tylko nie to.


Ponoć gdy ph rośnie to rośliny wyjadają, a drudzy mówią że jak ph rośnie to początek odkładania się nawozów.. komu wierzyć ?
 
Ostatnia edycja:

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Weź sobie ziomuś zrób dzień trzeźwości i napisz jeszcze raz.

Piszesz, że EC miało 150 potem 1.2-1.5 a potem znowu 300 i co zajzabawniejsze twierdzisz, że spadło a na koniec jeszcze z pH wyskakujesz. Weź się skup i ogarnij jednostki. Skoro podajesz wartości rzędu 150-300 to pewnie nie chodzi Ci o EC tylko o ppm. I tu by problemu nie było ale wyskakujesz jeszcze z wartościami 1.2-1.5 co już sugeruje EC. - Czyli co? Masz TDSmetr i konduktometr? Jak tak to do chu*a wafla, po co mierzysz oboma i podajesz wszystko na raz nie rozgraniczając co jest co?

Druga sprawa jest taka, że jak sobie ługowanie wyobrażasz? Czy to coco czy soil przydało by się czasem trzasnąć flusha. No chyba, że Ci nie przeszkadzają chemikalia, ale to lepiej sobie chyba PK13/14 chlapnąć. A tak na poważnie to ch***wo to w ch*j przemyślałeś, że nie wiesz jak zrobić flusha.

Z pH to też jest różnie. Na flo jest inaczej i na wegu jest inaczej a takie przeliczniki, że skacze znaczy więcej jedzą to raczej w hydro i z ogrobiną wiedzy o nawozach i etapie życia.

Acha! I daj jakieś foto tych 60 plantów w kokosie.
 

haszindoteles

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2013
Postów
76
Buchów
0
Wartości które podałem były w jednostkach us/cm, mierzyłem konduktometrem .. jeszcze raz napisze wlewam wode 150 us/ms, pierwsze próbki mają 1200-1500 us/cm, natomiast ostatnie ( po przelaniu prawie 20 litrów) 300 us/cm a na EC sobie kalkulatorem na necie zamieniłem co za problem ? Prosze was zebyscie mi doradzili z WŁASNEGO DOSWIADCZENIA w coco jak to potoczyć dalej.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Z własnego doświadczenia polecam CI lać dalej wodą o odpowiednim ph, aż spadnie i to wszystko. Nie masz jednej dupnej podstawki pod to wszystko, gdzie by CI się zbierała woda z doniczek, którą potem byś mógł usunąć np wężykiem? Jak to wykombinowałeś skoro masz kokos? :d
 

haszindoteles

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2013
Postów
76
Buchów
0
Na forum dowiedziałem się, że kokos nie absorbuje jonów jak jest w przypadku gleby, dlatego postanowiłem spróbować w kokosie. No ec łatwiej zbić ale ph coś ciężko ..


Z własnego doświadczenia polecam CI lać dalej wodą o odpowiednim ph, aż spadnie i to wszystko. Nie masz jednej dupnej podstawki pod to wszystko, gdzie by CI się zbierała woda z doniczek, którą potem byś mógł usunąć np wężykiem? Jak to wykombinowałeś skoro masz kokos? :d

Kolego za późno odczytałem twojego posta, wczoraj zalałem pożywkę o ph 5.5 i ec 1.1 ( 1100 us/cm), nastepne podlania dam samą wodę. Nurtuje mnie jednak problem zbijania ph pożywką, tyle razy czytałem, że nawozy na weg zbijaja ph w wodzie ( a skoro kokos stoi zaraz obok hydro) to w kokosie też powinno tak być. Taca nie załatwi tutaj sprawy. Mam do dyspozycji dla siebie i dziewczyn pomieszczenie ciut ponad metr wysokości i po godzinie pracy plecy bolą jak u starego dziada hehe
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół