nasiona marihuany

Jak zrobić nawóz ze skórek banana bogaty w P i K

Wyszukiwarka Forumowa:

Jezus Chytrus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2014
Postów
137
Buchów
0
Hej, znalazłem ciekawy artykuł jak zrobić nawóz bogaty w fosfor i potas: http://www.wikihow.com/Make-Fertilizer-from-Banana-Peels. Idealny na flo do plantów :D

Jeżeli jesz dużo bananów pozostaje Ci dużo skórek od bananów. Zamiast je wyrzucać możesz zamienić je w nawóz bogaty w fosfor i potas.

Kroki:

  1. Połóż skórki od banana na tacy zewnętrzna skórką w dół dzięki czemu nie przyklei się do tacy



  2. Włącz piekarnik aby je ususzyć.



  3. Kiedy skórki od banana ususzą się – połam je na mniejsze kawałki



  4. Użyj jako nawóz – rozsyp wokół rośliny doniczkowej lub w ogrodzie. Kiedy skórki zaczną się rozkładać, będą nawozić roślinę.

 
P

PiteR.

Guest
Ja znam tez sposob ze wklada sie skorki banana na kilka dni do wody a poznij tym podlac, ale to bylobh chyba dluzejterminowe
 

Jezus Chytrus

Well-known member
Rejestracja
Kwi 13, 2014
Postów
137
Buchów
0
Zdjęcia zaczerpnięte z tutoriala. Ja dzisiaj nawpie****ałem się bananów i zrobiłem dokładnie tak samo - piekarnik i 180st - też wyszły takie czarne. Skruszyłem je i podsypałem pomidora doniczkowego (takiego prawdziwego), bo wykazywał braki potasu (fioletowe liście) - zobaczymy czy mu to pomoże.
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Zdjęcia zaczerpnięte z tutoriala. Ja dzisiaj nawpie****ałem się bananów i zrobiłem dokładnie tak samo - piekarnik i 180st - też wyszły takie czarne. Skruszyłem je i podsypałem pomidora doniczkowego (takiego prawdziwego), bo wykazywał braki potasu (fioletowe liście) - zobaczymy czy mu to pomoże.

To podlej go biohumusem jeszcze, bo w ziemi musi być mikroflora, która to rozłoży.
 
G

Guest

Guest
Pomysł stary jak ziemia i banany ;)

ps, wystarczy obrać banana i odrazu ładować skórkę pod planty , pomidory czy co tam kto uprawia .;]
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Ale to działa tylko w przypadku grządki w ogródku na zewnątrz. Na indorze trzeba banany przynajmniej wysuszyć i zmielić a dodać dopiero po porządnej dawce mikroflory (np. biohumus czy coś w ten deseń).
Same skórki bez bakterii i grzybów nic nie dają.
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Na bank przetestuje :D Dodam do "króliczaka" jeśli się sprawdzi to na ch*j nabijać kabzę koncernom produkującym nawozy :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja właśnie zacząłem "produkcję" nawozu ze skórek bananowych. Najpierw skórki suszę, potem mielę w mikserze. Testowane będą dodane do ziemi razem z guanokalong. Po za P i K w bananach jest też magnez, a w resztce banana na skórce pewnie też sporo cukrów i innych fajnych rzeczy. Generalnie dla organicznych ogrodników może się okazać super :)
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
No to lecimy razem z full organic? :D Ja póki co biohumus,domowej roboty nawóz z króliczych bobów i wczoraj zalałem skórki do przefermentowania wg przepisu z tego forum :D Organiczne zawsze lepsze nawet jak wyjdzie mniej ;) Ja mam na składzie pk13/14 ale nie chcę tego dawać i nie wierzę,że jak się przepłucze podłoże i podleje miodem lub melą to już nie będzie żadnej chemii w kwiatach :p Już nie wspomnę o ripenie :D Z fartem ziomuś
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Ja gdybym się już brał za robienie takiego nawozu to pozbyłbym się najpierw pestycydów z tej skórki (według dostępnych w necie przepisów).
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Marketing zrobił swoje i coraz więcej ludzi chce organika. Powstał nowy rynek zbytu dla nawozów z rozcieńczonej wodą melasy za 50zł/l i wszyscy są zadowoleni :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Bo nie chcę żeby mi śmierdziało krowim plackiem w domu :p
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Poza tym przyniesiesz sobie pełno robactwa do boksa - nie polecam.

Zamiast tego lepiej wydać parę złotych na pudełko czy mały worek granulowanego obornika i mieć święty spokój.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół