nasiona marihuany

The High-pod jedną rosline - 5 uncji

Wyszukiwarka Forumowa:
W

wrobel7

Guest
Powoli budowałem urządzenie do hodowli roślin.. Jest zaprojektowane, aby w idealnym środowisku rosła jedna roślinka. Za podłoże dla roślinki wybrałem włókno kokosowe.

Większość części do budowy znalazłem w domu, a oświetlenie zamawiałem przez internet.

clear.gif


W 20 litrowym kuble mieści się wentlator (znalazłem jakiś wyrzucony), który podłączyłem do regulatora obrotów. Na dnie wiadra mam filtr węglowy przez który przechodzi całe powietrze.

clear.gif


clear.gif


Podciśnienie zasysa powietrze przez otwory wentylacyjne na dnie pojemnika. Powietrze wpadające przez 6 otworów wentylacyjnych chłodzi 6 lamp flufluorescencyjnych, a powietrze z koleinych dwóch otworów dostarczane jest dla roślinek.

clear.gif


Pokrywa odbija światło, ale jednocześnie pozwala na przepływ powietrza.

clear.gif


Oświetlenie kupiłem przez internet. Kosztowało w sumie $150 za stateczniki, lampy i gniazda do lamp. Lampy mają ciepło 4100 kelwinów, ale mam dodatkowo kilka lamp 6700K, które mogę włączyć na okres wzrostu. Każda żarówka kosztuje ok $8 i zapewnia 4300 lumenów. Ciekawe jak zadziała 26000 lumenów świecących z każdej strony. Nie mogę się doczekać, aż to sprawdzę jak to działa w praktyce i jaki zbiorę plon.

Zapomniałem wspomnieć. Kokos wypełni całe dno na głębokość 10 cm, woda będzie ściekać do miski i będzie pompowana niżej. Woda będzie dostarczana przez tą samą przegrodę i rozpraszana przez pierścieniową podlewaczkę. Podłoże kokosowe zostanie przykryte tkaniną Nie jestem pewien czy to micro uprawa ponieważ roślinka sporo urośnie kiedy dojrzeje.

Dojrzewalnia.

clear.gif


Rezultaty:

clear.gif


clear.gif


Dzisiaj wieczorem wypiłem kilka piw i postanowiłem ściąć roślinkę. Prawdopodobnie mogłaby jeszcze trochę podrosnąć, ale nie mogłem się powstrzymać od wrzucenia nowej roślinki. Muszę powiedzieć że byłem zdumiony wielkością zbiorów, oceńcie zresztą sami. Dam jej tylko trochę podeschnąć, końcowy manicure i zobaczę co jest warta. Dziękuję za uwagę!

clear.gif


clear.gif


clear.gif


Źródło: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=92259
 
Ostatnia edycja:

SLW

Well-known member
Rejestracja
Sie 30, 2008
Postów
196
Buchów
10
Brawo! Aż mi serce podskoczyło jak te fotki zobaczyłem. Od czasów overgrow.com nie widziałem podobnego zastosowania świetlówek.
 

siQ'n

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2008
Postów
70
Buchów
1
:szczena: <brawo> Pomysł(nieźle wymyśliłeś-bardzo mi się podoba) i rezultat niczego sobie :salut: szacuneczek. Pozdrawiam
 

Monster

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 2, 2008
Postów
1,145
Buchów
26
lol ale ktos mial niezly pomysl i na dodatek wy***iaszczo mu to wyszlo szacun za pomyslowosc:jaraczz:
 

KaraAms

New member
Rejestracja
Gru 12, 2008
Postów
1
Buchów
0
w h*j dobry swprzecior wlasnie taki konstr4uluje na moja sensi mille
 

Bullet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 28, 2008
Postów
815
Buchów
21
*** rozpie****, dopiero teraz zobaczylem ten temat. Naprawde za***iscie pomyslowy kolo, od***al poprostu majstersztyk. Ciekawe jakie to swietlowki. Widac ze jaks zimna barwa.
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć to wszystko na żywo i stwierdzić że jest praktyczniejsze i łatwiejsze w "obsłudze" niż wygląda.

Ciekawe jakie to swietlowki. Widac ze jaks zimna barwa.

Lampy mają ciepło 4100 kelwinów, ale mam dodatkowo kilka lamp 6700K, które mogę włączyć na okres wzrostu. Każda żarówka kosztuje ok $8 i zapewnia 4300 lumenów. Ciekawe jak zadziała 26000 lumenów świecących z każdej strony.
Zakładając że świetlówki mają wydajność 80lm/W = ponad 300W! Edit: znalazłem 6x65W= 390W!!! Nie dziwią więc mnie takie wyniki;] Nic specjalnego.
 
Ostatnia edycja:

Bullet

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 28, 2008
Postów
815
Buchów
21
Tez przeczytalem ten texp pozniej.
Fakt przy tylu lumenach napierda....cych ze wszystkich stron to tez sie niedziwie temu wynikowi. Roslinka poprostu kwitla tam gdzie mogla i tyle ile potrafila.
 

eMdeeM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 29, 2008
Postów
1,268
Buchów
15
szkoda ze nie jest napisane jakich wymarów jest ten "box"
 
G

Gość

Guest
ja pie***le 140g z jednej rośliny
trzeba gdzieś podpie****ić kosz na śmieci
108.jpg


ale będzie jazda
<rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół