nasiona marihuany

Naleweczka z Marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

Earyk

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
34
Buchów
0
Pamiętam to z toxykologii ale dla pewnosci potwierdził to jeszcze kolega po farmacji (dane z jakiejś zagramaniczne książki nie pamiętam tytułu).
Jestem pewien ze nie ma sposobu aby wchłaniało się 100% (chyba ze dożylnie)bo takich sub. jest naprawdę BARDZO MAŁO...
 
Ostatnia edycja:
C

Cherokee

Guest
Eryk ma do ciebie wielką prosbe;
zmien awatar bo działa mi na nerwy ryło tego człowieka na zdjeciu-jak widzde takie szczurki to mnie nosi- jesli to twoje real foto to przyjmij moje kondolencje
przepraszam za oftop prosze kontynuowac
 
Ostatnia edycja:
E

eatjpiaser5

Guest
dalej mi tu coś nie pasuje, np. alkohol bardzo dobrze się wchłania,
20% do 25% dawki alkoholu wchłania się do organizmu z żołądka a 75% do 80% jest wchłaniane przez jelita.
więc jeśli thc rozpuszcza/wiąże się z alkoholem to chyba się wchłania razem z nim, tak? druga sprawa- jeżeli thc wiąże się z tłuszczem:
Pierwszy etap trawienia tłuszczów zachodzi w żołądku, pod warunkiem, że tłuszcz w procesie żucia został przekształcony w emulsję. Następny etap odbywa się w jelicie cienkim. Żółć przygotowuje tłuszcz do rozkładu przez lipazę trzustkową i jelitową. Następuje rozbicie tłuszczu na drobne cząstki (micelle) i uwalnianie kwasów tłuszczowych. Ok. 60% strawionego tłuszczu wchłania się z jelita do układu limfatycznego, a stamtąd jest stopniowo uwalniana do krwi. Kwasy tłuszczowe transportowane są do wątroby – głównego narządu odpowiedzialnego za ich przemianę.
to wygląda na to, że jeśli cały tłuszcz zostanie zapełniony przez thc to wchłoniemy 60% thc, dodając do tego te wolne związki thc to przy jedzeniu wychodziłoby na to, że więcej thc wchłania się, niż przy paleniu, jeśli kogoś rozśmieszyłem to przepraszam, ale nie byłem nigdy dobry z chemii
 

Earyk

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
34
Buchów
0
krajalnica to na szczescie nie ja ale widze ze nie znasz sławnego Voldemorta :D chyba zmienie avatar w najbliższym czasie

A co do wchlaniania tłuszczy to nasz org. nie wchłania ich tylko kw. tłuszczowe i glicerol wiec THC uchodzi do soków trawiennych tzw. mleczka
i wtedy jest wchłaniany przez organizm (zbyt duze czastki nie przechodza przez kosmki jelitowe).
Badania nad biodostępnością prowadzi się podając r-r THC w oleju sezamowym (lub jakimś innym ale najczęściej właśnie sezamowym)potem porównuje się ilość podanego THC oraz ile jest go w krwi i kale. W dodatku czesc THC moze byc odrzucona przez wątrobę i wydalona z moczem.
 
Ostatnia edycja:

Earyk

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
34
Buchów
0
Heroina ma biodostepnosc w granicach 30-35%
 

Earyk

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
34
Buchów
0
Doustnie. Dożylnie około 90-98%
Dożylnie jest ZAWSZE 100%. Biodostępność określa ilość leku, ktory znajdzie się we krwi, wiec jesli podamy go dożylnie to cały lek trafi do krwi- nie ma innej możliwości niż 100% .
 
Ostatnia edycja:

Hunahpu

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2009
Postów
304
Buchów
0
Przepraszam, miałem w takim razie złe informacje. Myślałem, że chodzi o coś w stylu ilość substancji, która nie ulega rozpadowi, może przekroczyć barierę krew-mózg itp.
 
T

tvn

Guest
nalewka z ziół

......ja zrobiłem coś takiego =0,5litra 35%alkoholu[litewski trunek 999 zawiera 21 ziół[balsam] dodałem 22-gie zioło jakieś trzy topy [każdy po około 5gram -trzy rodzaje no name] ........i czekam aż dojdzie jak spróbuje dam znać czy działa .....jestem sam ciekaw....
 
E

eatjpiaser5

Guest
Dziś na spocie zapełniłem 0,5l butelkę wódki zrywanymi prosto z krzaka topami, leży sobie zamknięte w chłodnym miejscu. Mam parę pytań do kogoś kto już ją robił
1. Według przepisów które znalazłem powinno się dosypać cukru, kwasku cytrynowego lub innych cudów, ale nic takiego nie robiłem, jaki jest tego sens?
2. Czy nalewka/topy w środku będą się psuć lub kisnąć?
3. Co daje obracanie/mieszanie?
4. Czy otwierać ją co jakiś czas czy ma leżeć w zamknięciu?
5. Po jakim czasie będzie gotowa? Jak długo jest przydatna do spożycia? Po wyjęciu topów może sobie dalej leżakować?
Chciałem ją dać komuś w prezencie za 3 miesiące, wypełniona topami niesamowicie się prezentuje, tylko czy do tego czasu nie skiśnie/nie zepsuje się?
PS: nalewka robiona z niedojrzałej Swissmix (outdoormix), szybko wjeżdża marihuanowa bania przy spożywaniu? jaką ilość preferujecie przy spożywaniu 0,125l, 0,33l na jedną osobę? (nie mam mocnej głowy, najwięcej to 0,5l sam wypiłem, ale bez zgona :D)

E: przeglądając przepisy doszedłem do dwóch wersji:
1- 10dni zamknięte potem zlać ciecz i może leżakować aż do spożycia
2- po 3 dniach zlać ciecz znad topów, zasypać topy cukrem, potrzymać je aż popuszczą soczku i zalać alkoholem z powrotem i po 7 dniach odcedzić i też może leżeć nie psując się
co o tym myślicie?
 
Ostatnia edycja:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
1. Według przepisów które znalazłem powinno się dosypać cukru, kwasku cytrynowego lub innych cudów, ale nic takiego nie robiłem, jaki jest tego sens?
Te zabiegi tylko polepszają smak.
2. Czy nalewka/topy w środku będą się psuć lub kisnąć?
Nie mają takiego prawa. Już w alkoholu ok. 20% możesz spokojnie przechowywać wieeele lat.
3. Co daje obracanie/mieszanie?
Szybciej rozpuszcza się olejek.
4. Czy otwierać ją co jakiś czas czy ma leżeć w zamknięciu?
W zamknięciu.
5. Po jakim czasie będzie gotowa? Jak długo jest przydatna do spożycia? Po wyjęciu topów może sobie dalej leżakować?
Myślę, że będzie gotowa już po tygodniu, ale lepiej potrzymać topy dłużej. Po wyjęciu najlepiej, żeby jeszcze postała, sklarowała się, przegryzła i choć trochę dojżała.
Chciałem ją dać komuś w prezencie za 3 miesiące, wypełniona topami niesamowicie się prezentuje, tylko czy do tego czasu nie skiśnie/nie zepsuje się?
Nie.

Ogólnie robienie takiej nalewki to prosta sprawa, ale nie mam pojęcia, jakby to miało smakować (po eksperymencie z winem nie jestem optymistycznie nastawiony :sunny:). Można pokombinować i dać jakichś dodatków do maceracji, typu: owoce, miód, przyprawy.
 

facet34

Member
Rejestracja
Paź 17, 2009
Postów
5
Buchów
0
miałem dopisać tu koleną "recepturę"na naleweczkę,ale nie chce psuć tematu i zakładam kolejny wontek nalewek ..zapraszam:harvest:
 
J

jejes

Guest
zrobiłem dwa tygodnie temu nalewkę:
0,5 l. spirytusu
0,5 l. wódki
15-17 gram super dojrzałych topów NYCD (b.mocne)
----------------------------------------------------
nalewka początkowo lekko zielona stawała się ciemniejsza, po dwóch tygodniach jest mocno zielona, zapach alkoholowo-konopny - planuje "kisić" to jeszcze tydzień (w sumie 3 tygodnie), potem przecedzić przez gazę i przetestować :zombi:

zastanawia mnie ilość jaką można tego wypić:
-alkoholu jest 1000ml. (ok. 70% alko)
-konopi ponad 15gram (nycd ma ok. 18-20% thc) - czyli ok. 3 gramy czystego THC
-------------------------------------------------------------------------
Pytanie: - Jaka jest dawka konopi (thc) do spożycia???
-------------------------------------------------------------------------
wg. moich obliczeń 25ml. (mały kieliszek) zawierać będzie 0,37 grama konopii,
wydaje mi się że to wystarczy aby "coś poczuć"...

po testach napiszę test-raport, co po tym było

pzdr.
 
J

jejes

Guest
Naleweczka się już skończyła, :spalony:
opis przygotowania jest post wyżej...

co do efektów to nalewka wyszła super, my wypiliśmy ją bez rozcieńczania, ale z powodzeniem można dolać ją do np. coli
nalewka po miesiącu "kiszenia" miała silny posmak konopii, barwa ciemno zielona
po wypiciu 1 kieliszka ok. 25-30 ml. osoba o wadzę ok. 70 kg ma faze jak po wypaleniu lolka. faza wchodzi do godziny czasu od spożycia,
po wypiciu dwóch kieliszków - ok. 50-60 ml. (na ok. 80 kg. masy ciała) - po godzinie wchodzi mega bomba, z tym że faza nie jest wcale zamulająca, raczej nazwał bym ją imprezowo-energetyczna.
Ciekawiło mnie też, jak będzie wyglądać faza po zmieszaniu w ten sposób MJ + ALKO - ale nie było żadnych skutków ubocznych.
Jedyny skutek uboczny to cena:
0,5 wódki = 20zł
0,5 spirolu = 50 zł
15 g. MJ = 300-350 zł
---------------------
w sumie wychodzi ok. 400zł za litr nalewki, którą można spoić ok 20 osób

Polecam gorąco ten trunek, od czasu spożycia jesteśmy jego fanami... :yeahh:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół