nasiona marihuany

Naleweczka z Marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
W czym przeszkadza chlorofil ?
Co najwyżej w smaku.


Czy do przygotowania zielonej nalewki muszę wczesniej podgrzewac odpadki w piekarniku? Mam pomysl zeby pominac podgrzewanie i wrzucic od razu liscie do 96% spirytusu. Da rade? Z gory dzieki, pozdro :)

W skrócie podgrzewa sie aby pewne związki w paleniu uległy "przemianie"( dekarboksylacji ) w inne i dzięki nim palonko "kopie"
Dekarboksylacja przebiega również podczas spalania (np. w fifce) i samoistnie podczas suszenia ( w pewnym stopniu)
Więc teoretycznie jak chcesz aby twoja naleweczka "kopała" trochę bardziej baką to podgrzej materiał jeśli nie to nie .
:bounce:
 
Rejestracja
Gru 21, 2013
Postów
13
Buchów
0
Zrobiłem nalewkę z liści i topów, około 30g materiału na 0.5L 70% alko. Bez zastrzeżeń jeśli chodzi o smak i moc, ale zastanawia mnie osad który jest obecny, mimo parokrotnego filtrowania przez gazę.
Po odstaniu widać jakby mleczny dym w środku (spora część flaszki, około 80% to ten "dymek"), jak wytrząsę butelkę to jest mętne.

Teraz pytanie - czy przefiltrowanie przez filtr do kawy tego osadu nie obniży jakoś bardzo mocy? Przed rozpoczęciem nalewki przelałem cały materiał dokładnie wodą, żeby go oczyścić. Co to może być?
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Juz pisałem w drugim wątku.
Przelej przez filtr od kawy bez obawy o utratę mocy.
Będzie ładne i klarowne.

Sent from my imagination.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół