nasiona marihuany

ABSYNT przepisów kilka

Wyszukiwarka Forumowa:

eMdeeM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 29, 2008
Postów
1,268
Buchów
15
Przepis na absynt

Wszystkie potrzebne zioła są dostępne w sklepach zielarskich. Należy pamiętać, by nie używać tych w formie FIX. Anyż gwiazdkowany można też znaleźć w sklepach z przyprawami. Ogólny koszt składników (za wyjątkiem spirytusu) jest bardzo niewielki.

30.0 g liść piołunu
8.5 g liść hyzopu lekarskiego
1.8 g kłącze tataraku zwyczajnego
6.0 g liść melisy
30.0 g owoc anyżu (biedrzeńca)
25.0 g owoc kopru włoskiego
10.0 g anyż gwiazdkowany (badian)
3.2 g owoc kolendry siewnej
XIX/XX wieczna reklama absyntu

Umieść suche zioła w dużym słoju.Zwilż lekko. Dodaj 800 ml 85-95 procentowego alkoholu. Spirytusy winne dają lepszy produkt niż zwykły spirytus rektyfikowany. Pozwól im poleżeć przez parę dni - najlepiej tydzień - wstrzącając od czasu do czasu. Później dodaj 600 ml wody i pozwól całości macerować jeszcze przez dzień. Zdekantuj (zlej znad osadu) płyn, wyciskając z ziół tyle ile się da. Zmocz zioła odrobiną wódki i wyciśnij ponownie. Przepis powinien dać trochę ponad półtora litra zielonej nalewki, która musi zostać teraz przedestylowana. Niektóre przepisy pomijają ten krok, ale to, co z nich powstaje nie jest godne nazwy absynt.

W czasie destylacji zmień naczynie odbierające gdy destylat zmieni kolor na żółty: to są odpady. Możesz zachować odpady i dodać je do późniejszych destylacji, ale zepsują smak, jeśli zostaną dodane bezpośrednio do produktu. Użyj tylko dobrego destylatu. Następny krok to zabarwienie i wykończenie likieru przez kolejną macerację.

Zabarw destylat dodając:
4.2 g liść mięty
1.1 g liść melisy
3.0 g liść piołunu
1.0 g skórka cytryny
4.2 g korzeń lukrecji

Pozwól ziołom macerować przez kolejne trzy lub cztery dni. Zdekantuj, przefiltruj, zabutelkuj. Jeśli chcesz, możesz ostrożnie dodać trochę skoncentrowanego syropu cukrowego dla smaku. Otrzymamy w ten sposób szwajcarski absynt o objętości około jednego litra.

Osobiscie tego nie roiblem bo jakos nie mam zapału może ktoś sie porwie na to :sunny:
 

Włóczyblant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 1, 2008
Postów
566
Buchów
3
Ciekawa sprawa. Może spróbuje sie z tym pobawić jakoś w zime. Zdam relacje jak cos. Trza bedzie kołować ruski spiryt:jocolor:.
 

Seedman

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2007
Postów
474
Buchów
5
ponoc takie cosik konkretnie kopie,
kumpel jak był na słowacji to zamotali jakas wiekszą butelke to po 2 czy 3 kielonach wysiedli, ale to była original
pewnie domowej roboty tez niezgorsze
 

banan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 17, 2006
Postów
702
Buchów
2
robilem absynt tym sposobem, ale pilem go na polmetku gdzie pilo sie duuuuuuuzo wszystkiego wiec nie wiem jak on konkretnie dzialal :sunny:
 

Szczepan

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2007
Postów
399
Buchów
6
Absynt

Gotowe mieszanki można kupić w rozmaitych sklepach internetowych.Ale mnie jednak ciekawi działanie podobno wywołuje halucynacje.Jednak mało informacji jest o tym jak to pić ,żeby wywołać informacje.Słyszałem o nalewaniu na łyżkę z cukrem i podgrzewaniu od spodu.Nie wiem czemu to ma służyć.Może wypowie się ktoś kto miał po tym halucynacje i opowie w jaki sposób to pić.
 

Seedman

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2007
Postów
474
Buchów
5
Ogladał ktos Eurotrip tam na imprezie tankowali chyba Absynt ach i ta wróżka:D
Mój kolega pił absynta ale zadnych takich akcji(typu haluny)nie miał. Słyszałem też o Absyncie na bazie opium o konsystencji płynu do mycia naczyn marki Ludwik, prawdopodobnie to po tym mozna cos widziec:d

A własnie czemu nie ma opcji "cytowanie selektywne"
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Ciężko trafić kupny absynt, który by działał jak należy.
Większość gotowych mieszanek zawiera zbyt mało piołunu.
Wniosek - najlepiej zrobić samemu.
 

eMdeeM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 29, 2008
Postów
1,268
Buchów
15
dokladnie jak mowi kostek, jak bylem na slowacji to z ciekawosci kupilem sobie 0,7 absyntu. Wypilismy go i ....... jak to normlanie po vodzie ;] sklepowe produkcje abnyntu nie dają efektów ktorych pozadacie
 

clock

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2008
Postów
82
Buchów
1
Ja robilem absynt i popijalem sobie go z ojcem. W smaku nie za ciekawy...no chyba, ze ktos lubi anyzowy smak :) raz pilem z ojcem browary i potem dowalilismy sobie absyntu. Lalismy tak do 0.3 szklanki i tak ze 3 kolejki zesmy obrocili, to potem sie obudzilem na podlodze na srodku salonu i odrazu do kibla pobieglem zygac. Moj ojciec mial 2 dniowego kaca...i to byl nasz ostatni raz z absyntem...przynajmniej jak narazie ;)
 

bebol

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2008
Postów
308
Buchów
4
Ja absynt dostałem z Francji. Nie ma on tam nazwy absynt, tylko 'Napój alkoholowy z piołunu-zielona wróżka). Mimo tego jest to pełnowartościowy absynt (po prostu francuzi zdelegalizowali tą używkę). Żadnych halucynacji, po prostu jakbyś pił mocniejsze alko. Smaczne :)

Jeszcze mi zostało z pół butelki.
 

Defenders

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
784
Buchów
13
ponoc takie cosik konkretnie kopie,

Oryginalny absynth ma nam do zaoferowania aż 60% więc należy go przyjmować mocno schłodzony ponieważ grzeje w przełyk jak mało co...

Nie ma on tam nazwy absynt, tylko 'Napój alkoholowy z piołunu-zielona wróżka

Nazwa zielona wróżka wywodzi się z rytuału picia apsynthu w ubiegłych stuleciach, mieszało się go z wodą przelewając przez cukier nabrany na specjalną dziurawą łyżeczkę, substancja mieszając się tworzy coś w rodzaju wiru przypominającego tańczącą wróżkę... Tak bdw, to za***isty widok a wódka kultowa. POLECAM
 

bebol

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2008
Postów
308
Buchów
4
Ja mówiłem o tym, jak się nazywa Absynt we Francji, ale dzięki za info :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół