nasiona marihuany

[10 fem] [5 x special queen][5 x royal caramel]

Wyszukiwarka Forumowa:

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
Siemano, sezon 2014 otwary w pelni. Dalaczam z moja pierwsza fotorelka do pozostalych, licze na Wasze opinie, porady,uwagi i z***ki!
Wiec tak, miejscowka znajduje sie zdala od cywilizacji, znalazlem fajna wysepke miedzy lesnymi podmoklymi terenami. Wybralem ten spot, poniewaz jak za pierwszym razem
kolo niego przechodzilem byl taki gaszcz i bagno, ze naturalnie mnie z tamtad odepchnelo i odszedlem. Pozniej do mnie dotarlo, ze przeciez takiego czegos wlasnie szukam :)
Po glebszych ogledzinach okazalo sie, ze czesto przechadza tamtedy sarny, znalazlem duzo sladow i delikatnie wydeptana sciezke. Wzmiocnilem te "przejscia" barierierami z galezi wpasowujacymi sie w teren i podlalem 5 litrami swojskiego moczu przygotowanego na te wlasnie okazje. Przy drugiej wizycie nie zauwazylem juz zadnych sladow. Mam zamiar rowniez podsypywac co jakis czas ludzkimi wlosami dookola spota i dalej podlewac uryna.
Ziemia na spocie to 15 cm "normalnej gleby" durzo korzeni drzew, a ponizej sama glina. Wybor wiec pada na dowozenie kupnej ziemi wymieszanej z prelitem w stosunku 60/40 oraz dolomitem. 10 dolkow 30/30/45 (40 l) 240l ziemii i 160 perlitu. Dolkow nie wykladalem zadna folia. Wszystkie drzewa na moim spocie w momencie kopania byly lyse, a wszystkie drzewa wokol juz pieknie zielone wiec swiatla bylo naprawde. Przy drugiej wizycie okazalo sie ze drzewka wypuscily malutkie paki i listki ale swiatla jast nadal duzo, zobaczymy.
Podsumowywujac:
plusy spota: dobrze ukryta miejscowa, niewielka odleglosc od strumienia z woda, brak sladow czlowieka
minusy: brak zyznej gleby, mozliwosc wystapienia zacienienia nad spotem

Wybor nasion padl na rqs (queen, caramel) poniewaz mam nasiona rqs za friko, a z opisow producenta wynika ze te odmiany dochodza najszybciej tj. koniec wrzesnia. Panny przed wyjazdem na spota siedzialy niecale 2 tyg w weg boxie, karmione woda z power roots od plagronu.

Drugi wjazd na spota jeszcze bez roslin (roboty zmiemne):



tutaj widac ze spot znajduje sie na gorce






nawoz na weg, biohumus od ekodarpol


Geste trawa i poranna rosa zmusza do uzycia suszarki


Pierwsza wizyta skonczyla sie na wykopaniu dolkow poniewaz zapomnialem dolomitu...
Robota wrzala co skonczylo sie rowniez polamana lopata.


Wizyta trzecia:

Wjezdzaja gwiazdy wieczoru: (na foto 8 w limuzynie, 2 niewidoczne musialy zadowolic sie reklamowka zulowka)


Medium:


Drenaz:


Pozadna impreza nie moze sie odbyc bez grubych wegorzy na wejsciu


mikoryza z pierwszej reki 0.9


Jeszcze tylko oprysk asahi


I panny siedza w dolku, mniej wiecej wszystkie wygladaly tak:


Oczywiscie zapomnialem wziasc ze soba srodka na slimaki. Odczekalem 3 dni i w niedziele (27/04) w piekna pogode wybralem sie na rowerku 12 km w jedna strone zeby zabezpieczyc panny. Mysle ze przybylem w sama pore bo okazalo sie ze juz cos podgryza moje dziewuszki:




Jedna nawet cos sFIMowalo...


Spowolnilo jej to wzrost i delikatnie odstaje od reszty ale moze nadrobi plonem, zobaczymy ile odrosnie stozkow


Tutaj juz po zabiegu:


A to dla porownania:



To tyle na dzis odemnie, a to moje pytania do Was:

Co sadzicie o moim biohumusie. Jest to biohumus od ekodarpolu, tz.od producenta ktory wypuszcza biohumus extra z gosciem z fajka na etykiecie czyli ten "jedyny prawdziwy". Kupilem go sugerujac sie producentem a po powrocie z zakupow okazalo sie, ze wszyscy biora ten extra. Z tego co sie zorientowalem to roznia sie dawkowaniem, przy extra stosuje sie mniejsze dawki, domyslam sie ze jest bardziej skoncentrowany. Zna ktos inne roznice?

Co powiecie na temat tych "podgryzien" czy to napewno sprawka slimakow? Wydaje mi sie, ze tylko one moga byc odpowiedzialne za znikniece calego stozka wzrostu... Mam w domu astvit, nastepnym razem napewno nie zapome i opryskam panny przeciwko grzybom i insektom, ale stawiam na slimury.

Jak z ta glina, korzenie beda przebijaly sie ze swojego medium w glab gliny? Wydaje mi sie, ze bedzie dla nich za twarda, ale co jesli tak? Ph gliny bedzie mialo duzy wplyw na ph w medium, i czy moga wyniknac problemy z tego powodu?

Szczoszki i wlosy wystarcza na sarny? Nie chce zabardzo inwestowac na pierwszy raz.

Pozdro i z fartam panowie!
 
Ostatnia edycja:

Glaukos

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2014
Postów
148
Buchów
0
Co do biohumusa to mysle ,ze masz dobry co do stosowania to powiem tak tego nie idzie przedawkowac moim zdaniem ale wiesz mozesz lac zalecana dawke.

No raczej to mi wyglada na sprawke slimakow, albo jestem slepy albo widze cos innego niz sluz na zdj nr 4 od konca.

Co do saren tak powinno wystarczyc mozesz ew. gdzies zmotac jeszcze krew, i poczytaj na forum sa rozne sposoby domowe na te zwierzeta.

Co do roślin za***iscie rosną. Pozdro bede zagladał
 

Gartkoko

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2013
Postów
142
Buchów
0
W lesie słaba miejscówka.Mało słońca i grzybiarze.
 

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
Dzieki, wariat za szybka odpowiedz!
Co do sluzu to masz racje, znalazlem wiecej jego sladow, ale z outdorem nie mialem dowiadczenia wiec pytam. Po paru tygodniach powtorze podsypywanie tym srodkiem (sanazol? niepamietam).
Odnosnie zabezpieczen powrot do studiowania forum nie zaszkodzi prawda! I pozdro
 

zzx1zzx

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2014
Postów
145
Buchów
0
wez szklo syp ;d jest najpewniejsze i bez zadnego chemika dodatkowego
 

abraham6

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2012
Postów
78
Buchów
1
I sypiesz o wiele, wiele za duzo snacolu. 1/20 tego spokojnie sciagnie do siebie slimaki. jedna taka grudka zabija slimaka. Potencjalnie mozesz zaj***ć tam ich teraz z 1000. Spojrz jaki to dodatkowy przypal. Z paru metrow przyciagnie bardziej uwage niz plant.
 

Glaukos

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2014
Postów
148
Buchów
0
Chce to niech sypie, nie rozumiem dlaczego ma przyciagnac uwage, on lezy na ziemi miedzy patykami, roslinami, liscmi. Co do gliny to nie boj nic, wszystko bedzie ok. Przepalic rosliny nie przepali napewni jej nie zaszkodzi.
 

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
I sypiesz o wiele, wiele za duzo snacolu. 1/20 tego spokojnie sciagnie do siebie slimaki. jedna taka grudka zabija slimaka. Potencjalnie mozesz zaj***ć tam ich teraz z 1000. Spojrz jaki to dodatkowy przypal. Z paru metrow przyciagnie bardziej uwage niz plant.

Kazda uwaga sie przyda i powiem szczerze, ze rzeczywiscie nie bylem zadowolony z niebieskich okregow wokol plantow, z tym ze z miejscowy jestem naprawde zadowolony a jestem pesymistom z natury. Podchodze to tegorocznego out naprawde z dystansem nie licze na zaden plon, potencjalne wykrycie nastopiloby nie tylko ze wzgledu na niebieskie okregi a rowniez na reguralnie rozmieszczone rosliny, bedac juz na spocie ciezko ich nie zauwazyc. Czarna czerwona, wszystko albo nic. Rzeczywiscie czytalem, ze zabicie szkodnikow wystepuje na zasadzie przyciagania do pulapki, ale nie moglem sobie pozwolic na to, ze jakis slimak nie wyczuje tych granulkow i poczestuje sie smacznumi listakami wiec nasypalem dookola. Przelotne deszcze ktorych narazie nie brakuje napewno rozpuszcza i zamaskuja pulapke. Moze poprostu odpuszcze nastepna dawke w tym sezonie? Lecz nasuwa sie tez pytanie po jakim czasie zdechnie slimak i jezeli granulki sa 30 cm od planta i czy nie zdazy wszamac ostatniej wieczerzy przed smierca?

Kolega wyzej pisal ze las to kiepski pomysl. Nie do konca opisalem wlasciwie mijescowe. To nie jest taki las jak sobie wyobrazasz. Grzybiarze to byl pierwszy punkt o ktorym myslalem szkajac sopta. W moim kacie wystepuje wiele drzew ale jest to bardziej mieszanina pol uprawnych z dzika roslinnoscia odwiedzana raczej w czasie zbiorow przez rolnikow, mysle ze lesniczy raczej nie mialby tam duzo roboty.No zobaczymy pewnosci nikt nie ma. Kto nie ryzykuje ten szampana nie mije. Zobaczymy kto bedzie mrozil w listopadzie Moeta! Pozdro
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Dobrze sypie, wczoraj byłem na spocie miałem podobne okręgi i wiecie co po po kilku duzych opadach mój środek na ślimaki wyparował a ślimaki ruszyły na wyżerę , finał - 1 zjedzona , 2 uszkodzone, reszta ok. Na środku na ślimaki jest napisane że nie jest toxyczny dla środowiska.
 

Glaukos

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2014
Postów
148
Buchów
0
Rasluta wyparowal ? czy moze splesnial tak jak u mnie xd
 

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
Siema odwiedzilem dzisiaj spota wiec robimy maly update.

WEG: dzien 20

Dzisiaj dostaly tylko oprysk z Astvitu. Jutro ma padac wiec nie podlewalem. Ziemia byla lekko wilgotna.
Martwi mnie to, ze drzewa na spocie wypuszczaja coraz gestsze korony. Nie ma jeszcze tragedii, ale napewno jest gozej niz jak sadzilem.
Ostatnie 3 dni nie byly w moim regionie sloneczne, 3 dni zachmurzenia w sumie. Na spocie bezpiecznie, do okola tez nie znalazlem zadnych oznak zblizania sie.
Mysle ze roslinki sie troche wyciagaja, ocenicie sami.









4 polozylem, nie wiem czy nie za wczesnie bo slonko nie prazy, dlatego tylko 4





Czekamy na ostra klare, pozdro!
 

buchi

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2013
Postów
100
Buchów
0
SQ wysokie rosną niech się wyciągają jak będą miały 0,5 metra to je kładź :) (jestem świerzy ale kumplowi pomagałem przy SQ)
Z Fartem Ziomuś Będę Zaglądał Też Mam SQ :3
:bongo4:
 
J

Janbonk

Guest
sadze jak kolega wyzej, tam z tego co widac nie dochodzi meega duzo slonca takze bym dal im rosnac w gore.
 

Antek

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2013
Postów
308
Buchów
0
Bede testowal troche tak troche tak, na ostatnich zdjeciach nie dochodzi duzo slonca bo bylem na spocie przed samym zachodem :p
 

Dziku 22

Well-known member
Rejestracja
Mar 11, 2014
Postów
71
Buchów
0
wszystko spoko jak będzie troche słońca to za pare dni bedziesz juz miał nowe odrosty
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół