nasiona marihuany

budowa/zakup szklarni na 14 krzaków proszę o rady

Wyszukiwarka Forumowa:

edyp

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
10
Buchów
0
Witam wszystkich, mam taki biznes że chciałem kupić szklarnie w lidlu ale już jej ni ma.
Krzaki posadzone w puszkach po piwsku - trzeba więc działać, tylko problem jest taki że jak sobie wyliczyłem to potrzebuję 4 metrów kwadratowych (donice 10l mają 25cm kawadratowych) a tyle miejsca nie mam, tak więc:

1. kupić czy zbudować i jeśli zbudować to jak (najbardziej bym chciał sklepać coś w stylu tej szklarni z lidla)

2. krzaki to automaty, oczywiście, jakie jest minimum miejsca zeby się nie udusiły?

3. no właśnie co zrobić żeby był przewiem powietrza, wiatraka nie mam jak wsadzić.

z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

edyp

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
10
Buchów
0
Tak, przeglądałem ten temat ale chodzi mi bardziej o małą szklarenkę o wysokości 1-1,5 metra a nie o wy***aną szklarnię solarną lub tunel foliowy ogrzewany łajnem. Najbardziej jednak interesuje mnie odpowiedź na pytanie dot. minimalnej powierzchni na której krzaki będą miały optymalne warunki. Liczę na bardziej rozbudowane odpowiedzi.
Pozdro
 

PIKI

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2014
Postów
211
Buchów
0
donice 10litrow i 25 cm ale nie kwadratowych:crazy:
do 14 automatow nie potrzebujesz wcale 4m2. licz sobie 1 plant na kwadracie jednej stopy(30cmx30) plus miejsce na osprzet typu nawilzacz, stojacy wiatrak i co tam sobie jeszcze zechcesz. ja akurat bede ladowal 14 automatow na kwadracie 1,2x1,2metra(1.44m2) w zupelnosci styknie taka powierzchnia. niektorzy upychaja na taka powierzchnie wiecej roslinek(automatow) kup sobie namiot z neta czy growshopu jak masz pod reka, lekki i wygodny. wrazie zawijki z miejscowki niema problemu. doniczki dobre obrales. zeby byl przewiew bez wiatraka???? hm wy*** przednia i tyla sciane....<rotfl> musisz miec wentylacje!!!!! bez tego lipton Cie czeka! zastanow sie lepiej czy warto ladowac do boxa bez wentylacji?!?! czytaj forum jest tu tyle info ze mozna sie wszystkiego dowiedziec. za glupie pytanka Cie ktos czasem niemilo nagrodzie.
pozdro
 

edyp

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
10
Buchów
0
No jasne, wszystko mi się pokałapućkało :sunny: dzięki za odpowiedź, na dniach wstawię skan jak to sobie rozrysowałem (konstrukcję szklarni) i powiecie mi czy jest jakiś sens to budować :smokee:
 

edyp

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
10
Buchów
0
Jednak nie rysuję najlepszych rysunków architektonicznych więc może inaczej :
Chcę zbudować coś takiego tylko dłuższe (1,5m) i wyższe (1m), szkielet żeby było taniej chcę obić folią.


pytania mam takie:

1. z czego zrobić szkielet (deski, pręty, aluminium) i czym połączyć ze sobą oddzielne deski (jakie wrkęty itp. w sumie to słabo się na tym znam ale sumiennie wykonuję robotę więc nie wyjdzie byle co)

2. jak zrobić tą klapę na dach i wogóle dach

3. jaka folia najlepiej przepuszcza światło i ile kosztuje

4. czy dobrym pomysłem jest alby, dla stabilizacji, wkopać te deski/pręty w ziemię a jeśli już to na jaką głębokość.

Krzaki jak narazie siedzą pod butelkami i trochę się o nie martwię bo ciągle pada deszcz i jest zimno.
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
jak już koniecznie chcesz walczyć z taka szklarnią
to bym się za bardzo nie partolił i zrobił szklarnie mobilną
mianowicie
rozrysowujesz jakie interesują cię rozmiary
jedziesz co casto,leroja czy innego psb
kupujesz 4x plexi na boki + 2x plexi na uchylny dach
docinasz na wymiar
boki sklejasz lub zakręcasz na małe wkręty 0,5-1cm razem z kątownikami które kupisz w tym samym sklepie
do tego dokupujesz kątownik aluminiiowy na poprzeczkę dachu
i do tego dokręcasz na 2-3 zawiasy dach otwierany
voila masz szklarnie na lata

Preferujesz inną opcje
proszę bardzo
otwierasz przeglądarkę może być taka ze znaczkiem e
wpisujesz allegro.pl
i jest tam taka opcja "czego szukasz" u samej góry
tam mianowicie dokładnie wpisujesz nazwę "szklarnia"
powinno ci się wyświetlić 25 stron z czego np za 11,99 nasz szklarnie z poliwęglanu
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Co do powierzchni to ciężko wyliczyć bo to że są to automaty niewiele mówi , automat automatowi nie równy.
Co do przewiewu to nie ma bata musi być wlot i wylot aby była cyrkulacja :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół