nasiona marihuany

[AF][HPS 250W][0,36m2] 1x Smokey Bear / 3x Purple Express (+ Prośba o rady w 4x wiekszym projekcie nadzorowanym zdalnie)

Wyszukiwarka Forumowa:

Obstawiane wyniki

  • Duży >200g/mniej

    Głosów: 2 25.0%
  • Duży 250g

    Głosów: 1 12.5%
  • Duży 300g

    Głosów: 1 12.5%
  • Duży 400g

    Głosów: 2 25.0%
  • Duży <500g

    Głosów: 1 12.5%
  • Mały >50g

    Głosów: 0 0.0%
  • Mały 75g

    Głosów: 0 0.0%
  • Mały 100g

    Głosów: 1 12.5%
  • Mały 125g

    Głosów: 0 0.0%
  • Mały 150

    Głosów: 2 25.0%
  • Mały 175g

    Głosów: 1 12.5%
  • Mały <200g

    Głosów: 0 0.0%

  • Łącznie głosujących
    8

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Hołk. Witam Was bardzo serdecznie i śpieszę z tłumaczeniem trochę przydługiego tematu.

Będzie to moja druga uprawa w życiu, jednak dalej czuję się świeżakiem stąd decyzja o poprowadzeniu fotorelacji.

Przede wszystkim chciałbym krótko opisać moją sytuację i czynniki, które wpłynęły na moją decyzję odnośnie własnoręcznej uprawy.
Wszystko zaczęło się od mojego lekko szalonego pomysłu zorganizowania swoistej imprezy w lecie tego roku, której ważną częścią będzie "nieograniczona" ilość staffu. Musicie mi wybaczyć, ale chcąc zachować przy tym maksimum ostrożności nie napiszę dokładnie o jaką imprezę chodzi, powiem tyle - 4 dni nad jeziorem, rodzina i przyjaciele zaproszeni do tego specyficznego miejsca gdzie wszyscy podobni mnie zjeżdżają się by dzielić się pozytywnymi wibracjami. Będzie tam oprócz nas wiele innych osób.

Kombinując jakby tu ową "nieograniczoną", a raczej wystarczającą ilość zapewnić, a jednocześnie będąc wielkim entuzjastą idei klubów konopnych postanowiłem kupić sprzęt zaprzyjaźnionemu rolnikowi i poprosić go o pomoc w wyhodowaniu dziewczyn. Ja z racji tego, że przebywam poza granicami kraju nie mógłbym wyżej wspomnianej ilości najzwyczajniej wwieść do Polandii stąd cała ta heca. Dodam jeszcze tylko, że rolnik jest najprawdziwszym rolnikiem, jednak do tej pory zajmował się tylko i wyłącznie jęczmieniem, lucerną i trawą. (na siano). A więc ja jako osoba ogromnie zainteresowana tematem, ostatnie kilka tygodni przesiedziałem z nosem w forum czytając wszystko co wpadło mi w ręce, będę przewodnikiem i doradcą odnośnie wszystkich aspektów uprawy.


Wyposażenie rolnika to:

- lampa hps 600W z odpowiednim balastem i odbłyśnikiem
- namiot mylarowy o wymiarach 1,2x1,2x2
- wentylatior 4''T100
- filtr węglowy
- stacja pogody
- programatory czasowe
- nawozy od canny (vega, flores, Pk 13-14 i booster)
- dodam, że jest możliwość dodania starego końskiego obornika - no i tu tak naprawdę pierwsze pytanie do Was: Używał ktoś, jakie proporcje z ziemią? itd..

A w roli głównej:

- 3x AK47 Auto
- 4x Blue Invader Auto
- 6x Easy Plant XXL Auto

Wylądują w 11l doniczkach, a dodatkowy powiew zapewni jeden wentylator łazienkowy doprowadzający powietrze i 2 wiatraki na clip. Być może uda mi się wstawiać zdjęcia z tej właśnie uprawy, bądź też będę wrzucał zdjęcia w razie jakiś problemów prosząc o Waszą pomoc.

Zbliżając się do końca przydługiego już wstępu opiszę jeszcze jak to się stało, że sam będę uprawiał małe co nieco.

Otóż po pierwszej uprawie (mikrobox 25x40x50, lampy cfl - blue and red po 125W, obłożony kocami termicznymi i zawierający 3x auto smokey bear, które łącznie dały ok 40g) zostały mi 2 nasiona niedźwiedzi. Któregoś dnia w akcie spontanicznego wyczynu postanowiłem wrzucić je do wody i wsadzić sobie na parapecie, tak ot, żeby cieszyć oko, bo wiadomo, że nie płuco widokiem dziewczyn na parapecie. Z czasem jednak doszedłem do wniosku, że może warto by było kupić podobny lecz mniejszy zestaw i obserwować wszystko z pierwszej ręki i zakupiłem wymieniony w temacie zestaw:

- hps 250W + odbłyśnik i balast
- namioty mylarowy 60x60x140
- wiatrak z przpustowością 167m3/h
- filtr węglowy
- 2 wiatraki komputerowe 12cm
- wiatrak na clip
- zestaw nawozów (zdjęcia niżej)

W między czasie dokupiłem Purple Express, gdyż jeden niedźwiedź usnął w lodówce na stałe i już się nie obudził.

No i tu wiem, że z***ałem na samym początku, ale sami rozumiecie, czasem tak to bywa, człowiek musi dojrzeć do konkretnego pomysłu czasem kosztem początkowej fazy, bo tak naprawdę pierwszy raz (tamten sie nie liczy :p) nie może być do końca idealny i obiecuję, że więcej tego błędu nie popełnię ale musicie wiedzieć, że z 4 roślin tylko 2 będą w dokładnie tym samym wieku.

Pierwszy wyszedł niedźwiedź - 19.04
Dwie purpury wynurzyły się dziś - 23.04
Ostatnia wydaje się być już gotowa więc może jutro się pokaże.

Zestaw przychodzi w piątek więc w piątek też je przesadzę do ok. 7l doniczek i wsadzę do boxa.
Niedźwiedzia postaram się przysypać bardziej ziemią, żeby się trochę zrównał z resztą stada.
Jestem jak najlepszej myśli mimo wszystko, bo uważam, że cała reszta będzie zorganizowana nie najgorzej. Poniżej wrzucę aktualne fotki roślin i zestawu nawozów, które zostały mi po poprzednim razie i część dokupionych teraz.

Dodam jeszcze tylko, że niestety fundusze nie pozwoliły mi na zakup cool tube w obydwu przypadkach jednak u rolnika już jest gotowa szyba do zamontowania w boksie. (Aha i tam jest podobna sytuacja, na szczęście ciut lepsza, bo pestki już się kiełkują, a zestaw będzie najprawdopodobniej jutro (czwartek), więc pójdą od razu do docelowych donic i pod ciepłą lampę coby im przyśpieszyć proces wynurzenia..

Z wilgotnością będziemy również w obydwu przypadkach radzić sobie domowym sposobem (na pewno ja, bo uważam wsadzanie nawilżacza do małego boksu za lekko ryzykowne, a w przypadku rolnika najprawdopodobniej łykniemy coś z allegro - może coś polecicie?)

Haha ciekawe czy ktoś to przeczyta - dajcie znać co myślicie, a ja tymczasem wrzucę fotki wszystkiego co mam.

Bless ya!


---------- Post Zaktualizowany 24-04-2014 00:37 ---------- Data pierwszego postu 23-04-2014 23:58 ----------

Ok czas na zdjęcia:

Tu Niedźwiedź


Tu Purpury

I jeszcze jedna w ziemi



Nawozy:


A tu poradnik producenta:


A więc czas zacząć. Obiecuję mniej pierd*lenia i więcej konkretów od teraz.
Pierwszy z nich:

Czy ktoś z Was używał tych nawozów? (zdaję sobie sprawę, że są to nawozy organiczne i trudniejsze w użyciu, dlatego chciałbym usłyszeć o Waszych doświadczeniach z nimi i ewentualnych opracowanych dawkach)

Następny post zapowiadam na piątek już z fotkami w namiocie (o ile kuriery dadzą rade - oby!)

Pozdro.
 

dyktator22

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2014
Postów
74
Buchów
0
Dlaczego uważasz, że nawozy organiczne są trudniejsze w użyciu? Ja używam nawozów tylko organicznych bo są właśnie bezpieczne w użyciu, trudne do przedawkowania. Stosuj zgodnie z zaleceniami producenta a na pewno uprawa przebiegnie pomyślnie i bez żadnych problemów. Z fartem
 

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Dlaczego uważasz, że nawozy organiczne są trudniejsze w użyciu? Ja używam nawozów tylko organicznych bo są właśnie bezpieczne w użyciu, trudne do przedawkowania. Stosuj zgodnie z zaleceniami producenta a na pewno uprawa przebiegnie pomyślnie i bez żadnych problemów. Z fartem

Po prostu dużo czytałem na forum ogólnie o rodzajach nawozów I tak zrozumiałem, trudność ma teoretycznie polegać na dłuższym okresie aktywacji nawozów organicznych (niby nawet do tygodnia), gdzie mineralne działają po jednym dniu. Oczywiście tylko powtarzam to, co wyczytałem na forum I mogę się mylić..

Powiedz mi w takim razie coś o kolejności ich stosowania. Które z nich mogę stosować w tym samym momencie, a które nie. Czy mogę ewentualnie porobić gotowe mixy I stosować je cay czas, czy lepiej mieć każdy w osobnej butli.

Dziś albo jutro chciałbym je przesadzic do docelowych donic i myślałem, żeby z miejsca zastosować formulex i ten root (na korzenie), co myślisz?
 

romanek30

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
123
Buchów
0
Jak kolega wyzej wspomnial.. organika ciezko przedawkowac, wiec spokojnie stosujac dawki producenta powinienes miec mniej klopotow niz w przypadku mineralnych (tu metoda prob i bledow .. dajesz mniej lub wiecej .. w zaleznosci od zapotrzebowania dziewczyn) Zaczynasz swoja przygode od tych na szybszy przyrost masy korzeniowej ROOT, i formulexa. Po okolo 2 tygodniach zaczynasz stosowac nawozy typu GROW , nie odstawiajac tych pierwszych. Tu pytanie o glebe jaka masz zamiar stosowac, bo to tez od niej zalezy czy i jak duzo bedziesz musial dawac nawozow w fazie wegetatywnej. Mozliwe ze cos na temat tego przeoczylem, stad pytanie. Po przelaczeniu na flo... czyli po okolo miesiacu odstawiasz ROOT, przez tydzien ciagniesz jeszcze GROW..
Po tym okresie odstawiasz GROW i kontynuujesz do samego konca nawozami BLOOM. PK BOOSTA mozesz podlac po okolo tygodniu od pokazania sie preflowerow, czyli od momentu przejscia w faze kwitniecia. Najwazniejsza rzecza jaka musisz miec, to PH metr ktorego nie widze w zestawie. Samo PHDOWN niewiele Ci sie przyda, jesli nie bedziesz wiedzial o ile masz ph zbic w dol..
 

dyktator22

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2014
Postów
74
Buchów
0
romanek30 dobrze zaspisał dawkowanie, stosując się do jego zaleceń nic na pewno nie popsujesz<peace>
 

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Dzieki za porady napewno sie dostosuje. Romanek - masz racje, zapomnialem napisac o Phmetrze, mam taki najprostrzychemiczny, mysle ze wystarczy..

A wiec czas start. Sprzet rozstawiony, rosliny przesadzone, jednak nie obylo sie bez bubla.. Mianowicie podczas przesadzania najmlodszej z rosli wydarzyl sie wypadek. Najmlodsza z purple express dopiero wczoraj wychylila sie z ziemi i wygladala jak taki maly grzybe, mysle, ze wiecie o co mi chodzi.. Przesadzanie robilem w ten sposob, ze rozcinalem te male kubeczki cutterem z mysla o tym, zeby cala zawartosc kubkow wsadzic do wiekszych donic, jednak ta ostatnia miala za sucha ziemie i doslownie przsypala mi sie przez palce.. (ziemia na powierzchni ok 2cm byla wilgotna, wiec roslina rosla dobrze) Niestety caly ten kielek wpadl do doniczki, a przez to, ze w ziemi (terra proffesional) jest pelno takich malych grudek, nie udalo mi sie go znalesc.. Przysypalem to lekko ziemia, a wszystkie rosliny podlalem formulexem i rootzem o PH pomiedzy 6-7. I teraz pytanie: Myslicie, ze ta roslina da rade sie pozbierac z takiego stresu? Osobiscie mam jeszcze nadzieje, bo nie miala listkow zielonych, wiec w naturze moglaby byc jeszcze teoretycznie w ziemi..

Jutro wrzuce fotki sprzetu i roslin.

Pozdrawiam

Ps. Jesli myslicie, ze sprawa jest jednak stracona, to wrzucam kolejna pestke na wacik..
 
Ostatnia edycja:

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
A więc wrzucam fotki całego sprzętu. Wszystko pięknie tylko dalej czekam na odpowiedź co z tym nieudanym przesadzeniem będzie.
Oprócz tego zobaczycie też próby zwiększenia wilgotności w boxie.. Sami oceńcie czy to dobre rozwiązanie, bo raczej zdałem się na improwizację. Wiem na pewno, że wiatraki dają rade bo temp nie przekracza 28 stopni, a to chyba dobrze nie? Jeszcze tylko zapytam, żeby później się nie okazało, że robię to źle.. Termometr trzymam przy doniczkach, a nie na nich, żeby termometr nie głupiał od promieni lampy. W momencie gdy położyłem go na doniczkach (koło roślin) to temperatura wynosiła ok 35 stopni, ale założyłem, że ten wynik jest błędny. Termometr zakryty koszulką pokazywał 25 stopni..

Z zewnątrz:


Wentylacja


Wiatrak na clip:


Wiatrak wtłaczający: (taki sam po obu stronach boxa)


Niedźwiedź:


Purple Express 1:


Purple Express 2:


Purple Express 3: (trup?)


Wszystkie razem:


Trochę słabe są te zdjęcia, ale reszta roślin na razie daje radę, bardziej chodziło mi o zobrazowanie problemu wilgotności no i o odpowiedź co z tym kiełkiem robić..
 

hudini

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
56
Buchów
0
Kolego ładnie idzie :) zainwestuj w nawilżacz bo sam walczyłem z szmatkami, gąbkmi itp:) Mówisz ze mały box....na nawilżacz. Też tak myślałem że para będzie powodować korozję na stykach ale myliłem się :) Kup min 7L bo ja mam 3L i codziennie biegam dolać wody. Z fartem i mam nadzieję że nasze Blue będą kozackie :) Aha i fajna sprawa posiadać regulatory PH :)
 

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Kolego ładnie idzie :) zainwestuj w nawilżacz bo sam walczyłem z szmatkami, gąbkmi itp:) Mówisz ze mały box....na nawilżacz. Też tak myślałem że para będzie powodować korozję na stykach ale myliłem się :) Kup min 7L bo ja mam 3L i codziennie biegam dolać wody. Z fartem i mam nadzieję że nasze Blue będą kozackie :) Aha i fajna sprawa posiadać regulatory PH :)

Dzięki :)
Jutro ruszę na łowy i może znajdę jakąś tanią używkę, bo budżet już mocno nadwyrężony..
 

romanek30

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
123
Buchów
0
Filtr jak masz mozliwosc jeszcze, to go wymontuj .. bo na wega raczej zbedny, a szlag Ci go od wilgotnosci trafi ..
 

hudini

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
56
Buchów
0
Filtr jak masz mozliwosc jeszcze, to go wymontuj .. bo na wega raczej zbedny, a szlag Ci go od wilgotnosci trafi ..


Romanek ma rację :) Moje pomidorki mają dziś 32 i dalej jadę bez filtra. Zapach lekko się roznosi ale Ona Gel postawiony w boxie daje rade...jak narazie...
 

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Hey!

Pierwszy up z dużego projektu.
Brakuje jeszcze wentylatorów wtłaczający ale jutro już pewnie będzie, chodzi tylko wentylator kanałowy na górze Lampa na razie wysoko, bo jeszcze nie wyszły z ziemi. Do tego stacja pogodowa z bezprzewodowym wyświetlaczem i alarmem na za wysoką i za niską temp./wilgotność.

A więc przed Państwem:

6x Easy Plant XXL
4x 4x Blue Invader
3x Aka 47
(Jedna pecha Invadera jeszcze się moczy po ściśnięciu, może jeszcze wypuści.




Do tego testujemy 3 rodzaje ziemi, zobaczymy która okaże się najlepsza: (wewnątrz każdej z doniczki w przy nasionach dodatkowo jest ta do kiełkowania)






A u mnie z nowości to Purpura po przejściach jednak odżyła! W między czasie, żeby się zabezpieczyć wrzuciłem jedną pestkę do moczenia, a dziś zdecydowałem się dołożyć piątą doniczkę, bo jest jeszcze miejsce. Do tego na razie testuję opcję z wodą w podstawce pod doniczkami, wszystkie z nich położyłem na szklankach z 7 cm nad ziemią, a do kwadratowej podstawki (wanienki) włożyłem ręczniki i zalałem wszystko wodą. Wilgotność nie spada poniżej 50%, a przy doniczkach jest mniej więcej 60%. Wiem, że to za mało no ale zobaczymy jak to będzie, w najgorszym razie zamówię nawilżacz ale to ostateczność. (hajs..) Także filtr też zdemontuje dopiero wtedy gdy wstawię nawilżacz i wilgotność wzrośnie do 70% - boję się tam majstrować przy nim, żeby już nic nie spieprzyć.

Jesteście pewni odnośnie potencjalnego zniszczenia filtra pod wpływem wilgoci? Nawilżacz w dużym projekcie będzie konieczny bez dwóch zdań i też już niedługo się tam znajdzie tylko pytanie co z tym filtrem, bo w sumie trochę było męczenia z zamontowaniem go.

Pozdrawiam i czekam na komentarze.
<coolpalacz>
 

romanek30

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
123
Buchów
0
Jak wegiel naciagnie wigloci, to przyjdzie flo .. a on zamiast filtrowac powietrze .. bedzie tylko ozdoba i bedziesz w czarnej d* z pieknym zapaszkiem ..
 

rastafare

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
74
Buchów
0
Jak wegiel naciagnie wigloci, to przyjdzie flo .. a on zamiast filtrowac powietrze .. bedzie tylko ozdoba i bedziesz w czarnej d* z pieknym zapaszkiem ..


No ok, namówiłeś mnie. Ściągnąłem go. Pytałem, bo nie znalazłem nic na ten temat w necie.
 

romanek30

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2014
Postów
123
Buchów
0
Cos tam w miedzyczasie wyczytalem, ze chcesz jeszcze dokladac jakies doniczki ...
Odpusc sobie, bo juz podejrzewam ze bedziesz miec ciasno. Doniczki posciskane w ten sposob niewiele Ci dadza a i rosliny nie beda gdzie mialy rozrastac sie na boki. Przy tej powierzchni optymalnie byloby 9 krzakow.. a tyle co ich masz .. to juz przepych :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół