nasiona marihuany

Zapylanie rośliny pyłkiem z dwóch krzaków meskich

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DIABLO

Guest
celem projektu jest uzyskanie nasion na jednej roślinie CBD SKUNK HAZE-zapylonej dwiema hybrydami ARNE X DF oraz KF X DF .Jaka jest szansa na to aby roślina przekazała dwie linie genetyczne ????
 
D

delete

Guest
Stuprocentowa :)

Z tym ze nie bedziesz wiedzial ktore nasiona sa ktore w tym wypadku. Zeby to mialo najwiecej sensu powinienies te wszystkie CBD Skunki dociagnac do konca, wybrac ta rosline, ktora cie interesuje, zrevegowac, naciac klonow i jednego zapylic jednym meskim, a drugiego drugim. Z tym ze potencjal meskich jest nie do ocenienia przed wysianiem nasion F1.
 
D

DIABLO

Guest
i tu jest własnie pies pogrzebany mam dwa CBD SKUNKI z tym ze jeden miał mniejszy wigor niż ten który chcę zapylić ale nie cały tylko jedna gałązkę jednym pyłkiem a drogom gałązkę drugim pyłkiem a zabawę w rewegowanie zostawiam na inny czas nie mam ku temu jeszcze warunków.
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
hmm a może po prostu poszczególne topy zapylić różnym pyłkiem? ;) i jakoś to oznaczyć sobie.
na przykład jak masz dwa szczyty to jeden zapylacz jednym pyłkiem a na np za dwa dni inny szczyt innym pyłkiem i go zaznacz np zakładając opaskę albo gumkę recepturkę.
 
D

delete

Guest
W warunkach domowych wlasciwie nie sposob uchronic sie przed niekontrolowanym zapyleniem, czesc pylku przedostanie sie na druga galazke i odwrotnie.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
W warunkach domowych wlasciwie nie sposob uchronic sie przed niekontrolowanym zapyleniem, czesc pylku przedostanie sie na druga galazke i odwrotnie.
Oj tam oj tam... Zawsze można rozłożyć to w czasie. Zasłoń top który chcesz zapylić, reszte spryskaj dosyć obficie wodą. Następnie zapyl top i go zakryj. Zrób to jak tylko roślina będzie zdolna do zapłodnienia. Następnie poczekaj aż zobaczysz wyraźne oznaki formowania się nasion. Po tym czasie powtórz procedurę na innym topie z innym pyłkiem...
 

NewHope

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2012
Postów
217
Buchów
0
Tak dokładnie, a na zapylone topki mozesz zrobic kokon z agrowlokniny bialej ograniczysz w ten sposob przedostanie sie pylku z jednego topka na drugiego.
 

leSiu_

Active member
Rejestracja
Paź 1, 2006
Postów
33
Buchów
1
Niczego nie musisz zaslaniac agrowloknina wyciagnij kwiatki z boxa dobrze obsyp topy ktore chcesz zapylic poczekaj z 2 dni potem opryskaj je woda wstaw spowrotem do szafki i bedzie hulac. na wiki pisza zeby zmieniac ubrania robic to w rekawiczkach, w innym pokoju za bardzo sie podniecaja ja pylilem w tym samym pokoju przy wlaczonym wentylatorze wciagajacym powietrze bo zapomnialem go wylaczyc i nie zapylilo mi innych roslin. do dzisiaj mam slady pylku na niektorych lisciach bo w h*j go dalem tylko ze byly spryskane woda i jakos nie bylo niekontrolowanego zapylenia

---------- Post Zaktualizowany 10:38 ---------- Data pierwszego postu 10:34 ----------

sory nie doczytalem ze na jednej roslinnie maja zostac jeszcze kwiatki to zrob tak jak ci mowi Izak
 
D

DIABLO

Guest
nie wiem czy czytaliście pytanie które zadałem ale nie chodzi mi jak to zrobić tylko czy roślina przekaże geny dwóch roślin na które odpowiedział już Kot ,wszystkim dziękuję za odpowiedzi i dokładnie się zabezpieczę aby nie było zapylenia innych topów niż zamierzone.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół