nasiona marihuany

Automat vs pelno

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Gru 17, 2013
Postów
23
Buchów
5
Siema, mam pytanie czy męski automat z pyłkiem może zapylić nie kwitnącą jeszcze pełnosezonówke? . Daję 2 automaty reg na spota w celu uzyskania nasion tylko nie wiem czy muszę je przenosić kiedy zaczną się zapylać.
 

Dyslektyk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2012
Postów
1,030
Buchów
1,596
Odznaki
3
jesli nie kwitnie nie zostanie zapylona

Jakby to powiedzieć grzecznie...chu*a prawda :crazy: albo:niekoniecznie prawdą to jest co mówisz :crazy:
W zeszłym sezonie miałem roślinę która niby nie zaczęła kwitnąć,a na łodydze w torebkach nasiennych były nasionka <joint>.
Gdyby nie to to jeszcze z 3 tygodnie nie wiedziałbym czy to pan czy pani.Jakby mało tego było zapylona była właśnie afem.
 
P

PiteR.

Guest
Albo serio masz racje albo to byla hemra ;) tylko na co ten pylek mialby sie przedostac? przeciez nie na liscie tylko na kwiaty, a kwiatow nie posiada wtedy przeciez...No chyba ze to jakas wyzsza matematyka ^^
 
R

Rivi

Guest
Nie ma opcji. Dopiero jak zaczyna kwitnąć, można zapylić bo pyłek łapie się na kwiaty, wtedy dochodzi do zapłodnienia. Jeżeli chcesz zapylić pełnosezonówkę automatami, zbierasz z nich pyłek, odstawiasz sobie do lodówki (ma być suchy!) i czekasz aż zakwitnie pełnosezonówka, wtedy jak kwitnie niech ma juz topki wielkosci paznokcia, bierzesz pyłek z lodówki i przenosisz pędzelkiem na te topki. Wtedy zapylisz jakie szczyty chcesz, nie musisz pylić całych roślin przecież ;)
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Może bardziej: niedouczenie czy tam niedopatrzenie :sunny: Na łodydze na każdym piętrze pojawia się pare włosów wcześniej niż na pozostałej części krzaka. Więc dla mnie jeśli coś ma kwiaty to samo przez sie znaczy że kwitnie. Pewnie się nie zgodzicie, to może napiszcie od razu dla was od kiedy oznacza, że krzak kwitnie: gdy ma 4 włosy, 14 czy dopiero 40 ? :sunny: Tyle z mojej strony i koniec pie****enia kocopołów.
 
Ostatnia edycja:
R

Rivi

Guest
Cerber, racja tu się zgodzę hehe :)

Zarzucasz mi kłamstwo kolego ???

Tego nie powiedziałem, jak Cerber powiedział bardziej jako niedopatrzenie :) :) hehe
 

Koniopaty

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2013
Postów
264
Buchów
0
Jakby to powiedzieć grzecznie...chu*a prawda :crazy: albo:niekoniecznie prawdą to jest co mówisz :crazy:
W zeszłym sezonie miałem roślinę która niby nie zaczęła kwitnąć,a na łodydze w torebkach nasiennych były nasionka <joint>.
Gdyby nie to to jeszcze z 3 tygodnie nie wiedziałbym czy to pan czy pani.Jakby mało tego było zapylona była właśnie afem.

A ją może coś wniose z tego co mi wiadomo jeśli męski kończy kwitmienie jajka ,,exploduja,, i sypią pułkiem na wszystkie strony
Czyli pyłek osadza się na wszystkim w box i nawet jak dziewczyny nie kwitly miglinieks się osądzić na lodygach calixach ściankach boxa itd potem wystarczyło go stracić podczas podlewania i gotowe .
Info które tu podaje pochodzą jedynie z czytania forum nigdy nie miałem ref więc mogę się mylić
Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
 

SprasowanyTop

Well-known member
Rejestracja
Sie 23, 2013
Postów
296
Buchów
1
Widziałem kiedyś na IC Early HAZE na pl oucie gdzie byly preflowery i byly zapylone mimo, ze roslina nawet nie zebrala sie jeszcze do flo
 
S

Statysta

Guest
Jedni liczą kwitnienie od pokazania się włosów na szczytach a inni od wypuszczenia preflowerów i stąd te nieścisłości, tym pierwszym pewnie dlatego rośliny zawsze nie wyrabiają się w czasie podawanym przez producenta nasion jako wystarczający do pełnego dojścia rośliny, a tym drugim? Sam nie wiem bo zawsze liczyłem pierwszym sposobem i nie wiem czy drugi jest skuteczny. Jeśli liczymy włosy na preflowerach to pewnie tak i wtedy być może czas dojścia według producenta nakłada się na faktyczny czas potrzebny do tego celu ale pod warunkiem że te włoski naprawdę już się pojawią - jeśli liczymy same preflowery bez włosów to lipa, aktualny krzak określił mi się na wegu a na wegu kwitnąć nie mógł i nie kwitł bo nie było włosków. Pączek to pączek a włos to kwiat, dużo pączków z włosami to kwiatostan i chyba ma to sens ;)

Chyba czas zmienić sposób naliczania bo jednak
Pewnie się nie zgodzicie
zgodzę się z cerberem, on zawsze tak mądrze pisze :sunny: :freak2:
 

soft&easy

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
166
Buchów
0
A ją może coś wniose z tego co mi wiadomo jeśli męski kończy kwitmienie jajka ,,exploduja,, i sypią pułkiem na wszystkie strony
Czyli pyłek osadza się na wszystkim w box i nawet jak dziewczyny nie kwitly miglinieks się osądzić na lodygach calixach ściankach boxa itd potem wystarczyło go stracić podczas podlewania i gotowe .
Info które tu podaje pochodzą jedynie z czytania forum nigdy nie miałem ref więc mogę się mylić
Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2

To by musiało się zdarzyć w bardzo krótkim okresie czasu, z tego co się orientuje nasienie (pyłek) nie jest zbyt trwałe i żeby go używać po jakimś czasie to wymaga to odpowiedniego przechowywania a na ściankach boxa takie na bank nie panują:)
Żeby mówić o zapyleniu potrzeba męskiej komórki rozrodczej i żeńskiej, czyli teoretycznie na początku nic nie powinno złego się stać.
 
S

sub_23

Guest
Niedouczenie powiedziałbym :crazy: ale fakt jest taki,że gotowe nasiona były:
Post z 11 sierpnia,gdzie ścinałem w październiku <joint>

Kiedy kiełkowana?
I w jakich warunkach była przed wysadzeniem na spota?
Bardzo wcześnie sadzone rośliny mogą przejść BVP zanim - dni staną sie na tyle długie aby powstrzymywać kwitnienie.
Mogła sie zaindukować - potem leciała - jakiś czas pomiędzy - nie dochodziła.
Pylące męskie w czerwcu - i nasiona w lipcu - są możliwe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół