nasiona marihuany

Kilka pytań dot. uprawy w szklarni - gleba, pleśń

Wyszukiwarka Forumowa:

szlugu

Member
Rejestracja
Mar 21, 2014
Postów
9
Buchów
0
Mam plan w tym roku zasadzić w szklarni swoje pierwsze roślinki (automaty) i chciałbym aby to wyszło jak najlepiej, więc wolę zapytać przed niż później jak głupi szukać pomocy na swoje błędy :D Zaplanowałem kiełkowanie na początek maja, no i jak już wykiełkują to chcę wysadzić je do plastikowych kubeczków i tu rodzi się pytanie czy do kubków wrzucić zwykłą sklepową ziemię (pH 5.5-6.5) czy już coś dosypać? Jak już roślinki będą miały ok. 20 cm (2-3 tygodnie?) to przesadzę je do szklarni. Kolejne pytanie - jaką mieszankę użyć? Nie sprawdzałem pH gleby w szklarni, ale myślałem nad wykopaniem dołków o głębokości 30-40 cm i wymiarach 30x30cm. Po analizie wielu tematów tutaj na forum myślę nad opcją: na spód 5-7 cm keramzytu, na to mieszanka: 70% ziemi ze sklepu, 30% perlitu + 2-3 garście dolomitu. Czy taka mieszanka byłaby dobra? Kolejna kwestia to pleśń. Dużej wilgoci nie powinno być w szklarni, bo jeden otwór będzie otwarty cały czas. Jednak wolałbym się zabezpieczyć i kupić jakiś preparat na pleśń - jaki? Przepraszam jeśli zły dział i w razie czego proszę o przeniesienie, chciałem go umieścić w dziale o glebie, ale nie tylko wątek gleby jest tu zawarty
 

norek123

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2013
Postów
286
Buchów
0
Siemka:)
Kiełki wsadz do zwykłej sklepowej ziemi bez żadnych dodatków.
Mieszanke zrób tak jak piszesz 70% ziemi 30 perlitu kremazyt możesz pominać za to dodaj albo obornika albo azofoske.
Jeśli masz możliwość wykop dużo większe dołki (więkcej miejsca na rozwój korzenia= większy korzeń= większa roślina)
Nie zapomnij o treningu daje duże efekty do końcowego efektu Gr;)
Pozdrawiam i życzę udanego outa~ Norek:)
 

szlugu

Member
Rejestracja
Mar 21, 2014
Postów
9
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź. A poleciłbyś coś, żeby zapobiec pleśni?
 

hoop

Member
Rejestracja
Kwi 9, 2014
Postów
8
Buchów
0
sorry moze zasmiecam ,ale nie moglem znalezc czy w szklarni jezeli wykopie dol na 1,5m wyjdzie urosnie mi pelnosezonowka?
 

Freq

Well-known member
Rejestracja
Sty 1, 2014
Postów
344
Buchów
0
po co taki dół?
W szklarni wszystko Ci urosnie, tylko po co taki dół?
 

hoop

Member
Rejestracja
Kwi 9, 2014
Postów
8
Buchów
0
przeciez pelnosezonowki osiagaja i nawet 2 m wzrostu ,a dol 1m to chyba za maly bedzie moim zdaniem
 

sunny25

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2014
Postów
417
Buchów
1
Kolejna kwestia to pleśń. Dużej wilgoci nie powinno być w szklarni, bo jeden otwór będzie otwarty cały czas.

Jeden otwór to za mało. W szklarni musi być duża cyrkulacja powietrza bo Ci się wszystko ugotuje. A może masz szklarnie w cieniu ?
 

pretorian41

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2014
Postów
68
Buchów
0
Wystarczy przewietrzyć.
Mam roślinki w foliaku, jak jest słońce i ciepło to trochę uchylam z przodu i z tyłu na wieczór zamykam.
Taki trochę lasek deszczowy woda się skrapla potem skapuje i od nowa paruje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół