nasiona marihuany

Jak przetrzymywać nasiona?

Wyszukiwarka Forumowa:

norwoks

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2008
Postów
51
Buchów
1
Dla
Dla nieprzerwanego długiego przetrzymywania ziarenek,najlepsze jest zamrażanie w worku próżniowym (hermetycznym) . Lecz za każdym razem gdy przechodzimy przez proces rozmrażania kilka ziarenek staje się bezużytecznych. Więc dla okresów przetrzymywania równych długości kilku lat lub mniej, temperatura pokojowa w hermetycznym pojemniku z pochłaniaczem wilgoci będzie wystarczającym zabiegiem. Próżniowy pojemnik z pochłaniaczem wilgoci i w temperaturze pokojowej jest najlepszy ze względu na dostęp do nasion bez konieczności przechodzenia przez cykl rozmrażania i potem znowu zamrażania, który to zabija część naszych nasion. Problem z użyciem zamrażalki na jakikolwiek okres polega na obecności zbyt dużej wilgoci przez cały czas. Za każdym razem gdy otwieramy drzwi od zamrażalki wilgoć zbiera się na przedmiotach wewnątrz, przez które „osuszacz” jest zbyt słaby na powstałą w ten sposób wilgoć i powstanie potem pleśni. Hermetycznie zamknięty pojemnik nie powinien mieć wewnątrz wilgoci. By zwiększyć efektywność pochłaniacza wilgoci możemy go ogrzać tak by wyparowała z niego woda. Słyszałem o użyciu wermikulitu (ang. vermiculit) jako pochłaniacz wilgoci, ale osobiście polecam żel krzemionkowy na pierwszy raz. Słyszałem o prawidłowo przetrzymywanych nasionach przez 10 lat, które nadal kiełkowały w miare akceptowalnych ilościach.

Tłumaczył: Norwoks

Tekst oryg.:http://www.drugs-forum.com/growfaq/33.htm
 

Rasputin

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2015
Postów
82
Buchów
0
Ręce opadają,pomysl gdzie trzymają seedbanki pestki?
Nie raz był widok lodówki wypchanej paczkami pestek
 
T

tabius

Guest
W ostatnim grow miałem AK którego pestka u mnie w lodówce była ponad 3 lata nie wiem ile w sklepie. Myślę że dla normalnego growera lodówka jest idealna do trzymania.
 

grzes

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2008
Postów
1,136
Buchów
3,466
Odznaki
1
Problem z użyciem zamrażalki na jakikolwiek okres polega na obecności zbyt dużej wilgoci przez cały czas.

media_2_avenit_mzag_schoeckmedia_image_thumbnailscheme_1140x642.jpg


To do mnie nie przemawia , jak do przechowywania na wiele lat to tylko zamrazarka .
 

bereno

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2021
Postów
24
Buchów
0
W ciemnym pomieszczeniu. Najlepiej w temperaturze nieco zimniejszej niż pokojowaa. Możesz przechowywać w piwnicy. Nasiona nie powinny mieć również dostępu do światła. Tak naprawdę nasiona marihuany nie rożnią się za bardzo od nasion innych roślin. Po prostu nie mozesz im dostarczyć środowiska do wegetacji.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
Myślę że po tylu latach już się zdecydował.
Wrz 27, 2008

13 at ?? Przecie to tak jakby było wczoraj ;]


Globalny Bank Nasion powstał jako odpowiedź na lęki przed światowym kryzysem, którego konsekwencją byłaby konieczność odtworzenia rolnictwa. Instytucja powstała w 2008 roku, obecnie znajduje się tam 1 057 151 gatunków roślin. Budowla znajduje się w skale piaskowca - jest wkopana na głębokość 120 metrów. Lokalizację wybrano ze względu na wieczną zmarzlinę i brak ryzyka zawalenia ze względu na ruch płyt tektonicznych. Niestety, nawet umiejscowienie na poziomie 130 metrów nad poziomem morza nie uchroniło Globalnego Banku Nasion przed zalaniem wynikającym z ocieplenia klimatu, o czym pisaliśmy w 2017 roku.
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,285
Buchów
4,269
Odznaki
13
Wrz 27, 2008

13 at ?? Przecie to tak jakby było wczoraj ;]


Globalny Bank Nasion powstał jako odpowiedź na lęki przed światowym kryzysem, którego konsekwencją byłaby konieczność odtworzenia rolnictwa. Instytucja powstała w 2008 roku, obecnie znajduje się tam 1 057 151 gatunków roślin. Budowla znajduje się w skale piaskowca - jest wkopana na głębokość 120 metrów. Lokalizację wybrano ze względu na wieczną zmarzlinę i brak ryzyka zawalenia ze względu na ruch płyt tektonicznych. Niestety, nawet umiejscowienie na poziomie 130 metrów nad poziomem morza nie uchroniło Globalnego Banku Nasion przed zalaniem wynikającym z ocieplenia klimatu, o czym pisaliśmy w 2017 roku.
Sam osobiście w czasach szkoły zbierałem dla tej instytucji nasiona, no i faktycznie tak jakby to było wczoraj
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Wrz 27, 2008

13 at ?? Przecie to tak jakby było wczoraj ;]


Globalny Bank Nasion powstał jako odpowiedź na lęki przed światowym kryzysem, którego konsekwencją byłaby konieczność odtworzenia rolnictwa. Instytucja powstała w 2008 roku, obecnie znajduje się tam 1 057 151 gatunków roślin. Budowla znajduje się w skale piaskowca - jest wkopana na głębokość 120 metrów. Lokalizację wybrano ze względu na wieczną zmarzlinę i brak ryzyka zawalenia ze względu na ruch płyt tektonicznych. Niestety, nawet umiejscowienie na poziomie 130 metrów nad poziomem morza nie uchroniło Globalnego Banku Nasion przed zalaniem wynikającym z ocieplenia klimatu, o czym pisaliśmy w 2017 roku.
Nie zalało ich tam przypadkiem? ;)
 

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
Historia zna sporo sytuacji gdzie znajdowano różne nasiona w tym konopii które były zdolne do kiełkowania, a pochodziły z przed setek a nawet tysięcy lat.
Nasiona pszenicy które znajdują archeolodzy są z przed tysiąca lat i wciąż można ich użyć.
Na pewno na 100 kilka lub kilkanaście by nie przetrwało, ale odpowiedni sposób przetrzymywania i to może wytrzymać setki lat.
Właśnie tak samo jak w tych globalnych bankach nasion
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
masz ładny oświetleniowy nick.


Nie wiem co zna historia. Po 10 latach nie wchodzą. Opowieści o starszych się czytało. weryfikowalne inaczej.
podaj źródło.

ale czasy =>


Fluence Bioengineering, an Osram subsidiary also called Fluence by Osram, has published details from two research projects that studied LED spectra and intensity impact on cannabis floral biomass yield. Generally, broad-spectrum solid-state lighting (SSL) produces superior results according to the research. Moreover, cannabis thrives under greater intensities more so than most cultivars under artificial horticultural lighting.

R4 wygląda typowo : niewiele 660 nm. cokolwiek.​
 
Ostatnia edycja:

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
Izraelskim naukowcom udało się wyhodować siedem palm daktylowych z nasion liczących ponad dwa tysiące lat, znalezionych na Pustyni Judzkiej. Są to najstarsze nasiona, które kiedykolwiek wykiełkowały. Nasiona zostały znalezione w Masadzie, starożytnej twierdzy, a także w jaskiniach położonych w południowym Izraelu.
Na 36 nasion 6 wykiełkowało.

Jest tego więcej ale to pierwszy lepszy przykład.
No ważniejsze, te nasiona leżały na pustyni, wiec klimat skrajny.
Wiadomo to palma daktylowa, a nie weed

Dziękuje, tak nick mam wręcz rozświetlający.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Nasiona konopii trzymane w zamrazalniki po maks 25 latach przestaja kielkowac. Info od Sama Skunkmana, ktory btw dostal garsc jakichs znalezionych w grobowcu w Egipcie i nie wzeszlo zadne.
 

OsramSystem

Active member
Rejestracja
Lip 27, 2022
Postów
35
Buchów
16
Nasiona konopii trzymane w zamrazalniki po maks 25 latach przestaja kielkowac. Info od Sama Skunkmana, ktory btw dostal garsc jakichs znalezionych w grobowcu w Egipcie i nie wzeszlo zadne.
O to konkretny przykład, dzięki za to info.
Może nasza genetyka ma na to wpływ i za 1000 lat znajda super lemon haze x gelato w grobowcu jakiegoś typa na Wawelu xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół