nasiona marihuany

Przepisy

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cranberry

Guest
cześć poszukuje przepisów najlepszych na wino z jabłek! ;)
mam jabłka i mięte też mogę mieć ! ;)

na balon 25l ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Jakie chcesz wino?
Mocne, słabe? Wytrawne, słodkie? Ciężkie, ożeźwiające? Z samych jabłek czy z dodatkami?
I jakie masz jabłka?
Coś się wykombinuje.

Zamiast pisać post pod postem, uż yj opcji "edytuj".
 
C

cranberry

Guest
mocne i orzeźwiające, jabłka z drzewa, ponoć dobre do win.
mam jako dodatek świeżą mięte
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Jutro coś Ci wykminie ciekawego, bo dzisiaj już nie mam siły...
 
C

cranberry

Guest
będę bardzo wdzięczny ;)
dziś nastawiłem białe, gronowe, słodkie. ;)
 
Rejestracja
Mar 24, 2006
Postów
736
Buchów
10
kostek a znasz moze jakies tanie i latwe do przyzadzenia zimowe ;> oprucz ryzowego
nie jestem zbyt sprawny wiec chodzenie po owoce czy jakies bardziej skomplikowane zabiegi odpadaja
 
D

Donie Darko

Guest
Składniki: 10 kg kwaśnych jabłek (słodki trzeba łączyć z kwaśnymi) 1,5 – 18, kg cukru, 3 l wody, drożdże. Z umytych, zdrowych, pokrojonych na części jabłek usunąć pestki
i gniazda nasienne. Odcisnąć moszcz w maszynce albo w sokowirówce. Moszcz wlać do balonu, mierząc jego objętość i dodać trochę więcej cukru, którego ilość ustalamy w stosunku do objętości moszczu (25 – 30 dag na litr). Cukier przed dodaniem należy rozmieszać
z przegotowana wodą (0,5 szklanki na litr moszczu). Wymieszać dobrze zawartość balonu, dodać pożywkę, matkę drożdżową i ponownie wszystko dobrze wymieszać, poruszać balonem ruchem kolistym, a także mieszając ostrożnie wewnątrz czystą, wyparzoną drewnianą łyżką. Na początku w otworze balonu umieścić korek z wyjałowionej waty,
a następnie obwiązać czystym kawałkiem płótna. Balon odstawić na tydzień. Po tym okresie dodać resztę cukru. W tym celu należy odlać nieco fermentującego nastawu i wymieszać
z nim cukier, po czym wymienić watę na korek z rurką fermentacyjną. Po 6 tygodniach, gdy fermentacja słabnie, ściąga się wino do drugiego balonu, lekko zatyka czystym korkiem owiniętym watą i pozostawia do dalszego samooczyszczenia. Po 3 miesiącach wino ściąga się do czystych wyparzonych butelek z ciemnego szkła, szczelnie korkuje i lakuje. Okres dojrzewania wina z jabłek trwa kilka lat.
tu jest wiecej http://www.winadomowe.com/
 
Ostatnia edycja:
C

cranberry

Guest
a coś sprawdzonego przez was samych? mogę zrobić zdjęcie jabłka jeżeli ktoś się zna...
 

Fernandoo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2006
Postów
1,571
Buchów
3
ogólnie z jabłek ciężko zrobić dobre wino :) robiłem 2 razy i wyszedł taki bimber jak arizona albo gorzej najlepiej sprawdzone owoce.w wrześniu to polecam np. dziką różye bardzo dobre wino rok temu robiłem ,z jeżyn też niczego sobie ,aktualnie nalewkę robie , możesz także ryżowo miętowe zrobic ;)
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Jabłka oprzyrządować najlepiej w sokowirówce.
Preferuję sam sok, bez dodatku wody. Po kilku dniach fermentacji ściągnąć sam sok, a miąższ zbierający się na górze balonu wywalić.
Mocne i orzeźwiające raczej nie idzie w parze :D.
Najlepiej z jabłkowego robić 12 - max 15%.
Co do dodatków to praktykowałem jedynie jałowiec (polecam, max 1 łyżeczka na 5 l), oraz sok z pomarańczy (ok. 20% całości nastawu, jedynie do win mocnych i ciężkich).
Z miętą może się udać ciekawy eksperyment, ale nie wiem, w jakich proporcjach go dorzucić.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
kostek a znasz moze jakies tanie i latwe do przyzadzenia zimowe ;> oprucz ryzowego
nie jestem zbyt sprawny wiec chodzenie po owoce czy jakies bardziej skomplikowane zabiegi odpadaja
Teraz jest w chÓj i ciut ciut owoców na doskonałe wina - dzika róża, głóg, aronia, tarnina, czarny bez, niedługo pojawi się berberys...
Nie chce Ci się za tym latać? Może zrób jakieś zbożowe?
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Pozostaje jedynie coś kupić, o ile się nie mylę?
Aronie można czasem dostać na targu. Ewent. jakieś owoce suszone, typu np. żórawina, daktyle itp. Zboża wszelakie.

Ja bym na Twoim miejscu najął jakiegoś żula za proste wino lub kilka zł i niech coś nazrywa :D.
 

maffi

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2008
Postów
66
Buchów
1
Robię wino z winogron w "gąsiorze" ale nie wiem kiedy przecedzić. Wino robi się już od 3 tygodni i coraz mniej bulgocze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół