nasiona marihuany

Feminizacja srebrem koloidalnym auto bubble

Wyszukiwarka Forumowa:

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Witam,
Do dwóch srebrnych drutów .999 podpiąłem prąd 9V 600ma i po około 8h w szklanym pojemniczku wytrącił się osad (tlenek srebra?). Zacząłem maczać jednego odrosta tą wodą (zawiesiną) przez kilka dni, 2 razy zamiast maczać opryskałem delikatnie. Zauważyłem że strasznie wyniszczająco działa na odrosta, popalone liście, zbrązowiałe włoski. Czy to normalne? Minął około tydzień od oprysków i nie wiem czy działać ze srebrem dalej?
Po każdym oprysku światło było wyłączone na 4h.





 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Tak, to normalne. Czekaj i obserwuj czy pojawiają się męskie kwiaty. Po jakim czasie od pokazania się włosów zacząłeś pryskać ?
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Myślę że nie później niż tydzień po preflowerach.... Czyli mam dalej pryskać? Nie chciałbym żeby cały krzun mi się zhermił a jedynie ten jeden odrost bo chciałbym innego odrosta jeszcze zapłodnić tym pyłkiem :)
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Czekaj i obserwuj

Myślałem, że jasno się wyraziłem. To nie jest hop siup, dzisiaj pryskasz, jutro są męskie kwiaty. Ten proces trwa kilkanaście dni. Jeśli krzaka tak "popaliło" i poskręcało to znaczy, że przyjął sowitą dawke srebra i pojawienie się męskich kwiatów jest kwestią kilku dni. Czekaj i nie sraj żarem.
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Myślałem, że jasno się wyraziłem. To nie jest hop siup, dzisiaj pryskasz, jutro są męskie kwiaty. Ten proces trwa kilkanaście dni. Jeśli krzaka tak "popaliło" i poskręcało to znaczy, że przyjął sowitą dawke srebra i pojawienie się męskich kwiatów jest kwestią kilku dni. Czekaj i nie sraj żarem.
Domyślam się że to nie jest efekt natychmiastowy, jedynie chciałem się dowiedzieć czy dalej pryskać bo niektóre źródła na tym forum podają że nalezy pryskać aż do pojawienia się bananów, codziennie, co dwa dni, kilka razy dziennie. Więc te informacje nie są zbyt dokładne. Nigdzie nie było napisane że jak poskręca liście i popali to należy srebro odstawić stąd moje wątpliwości, dzięki że je rozwiałeś. Mam nadzieję że banany się pojawią niebawem.

P.S. Zjedz snikersa bo zaczynasz gwiazdorzyć ;)
P.S.2 Nie denerwuj się, żartowałem :D Jeszcze raz dzięki za pomoc :]
 
S

sub_23

Guest
Niektóre źródła - czytaj IC-mag tasiemcowy watek - tam używają - wody przezroczystej - lub lekko zabarwionej - nie osadu.
A to wygląda jak po azotanie srebra raczej... Tak na moje krzywe oko.
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Ten ciemny osad to w końcu azotan srebra czy tlenek srebra? Bo skąd w wodzie miałby się znaleźć azot? H20 i Ag w żaden sposób nie daje azotanu ale zastrzegam że chemikiem nie jestem :) Chyba że jeszcze powietrze wchodzi do reakcji....
W każdym razie do oprysków nie stosowałem osadu... Woda jest lekko zabarwiona prawie przeźroczysta i tylko jej używałem. Po odlaniu większości wody, odparowałem resztę i mam osobno proszek kóry był osadem, nie wiem co to, ale tak jak wyżej napisałem wydaje mi się że to tlenek srebra.

Zzdjęcie nie jest idealne ale widać że nie jest to żaden ciemny roztwór.... a prawie bezbarwny

 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Płyn wygląda normalnie. Ja robie sobie do picia srebro koloidalne, trzymam 15min. w szklance wody destylowanej na baterii 9V. Tak "wyprodukowany" roztwór powinien mieć ~10PPM. Jak się potrzyma dłużej to jest coraz bardziej złotawy i gorzki, jak Twój.
 
S

sub_23

Guest
Ten ciemny osad to w końcu azotan srebra czy tlenek srebra? Bo skąd w wodzie miałby się znaleźć azot? H20 i Ag w żaden sposób nie daje azotanu ale zastrzegam że chemikiem nie jestem :)

nima bo ni ma. Po prostu to co jest na fotach przypomina - efekty po azotanie srebra - wykręca : liście.
STS w bardzo wysokich pewnie także.

Azotan potrafi ślicznie pozwijać listki.. oj..
zasuszyć szczyt..

Chyba że jeszcze powietrze wchodzi do reakcji....
W każdym razie do oprysków nie stosowałem osadu... Woda jest lekko zabarwiona prawie przeźroczysta i tylko jej używałem. Po odlaniu większości wody, odparowałem resztę i mam osobno proszek kóry był osadem, nie wiem co to, ale tak jak wyżej napisałem wydaje mi się że to tlenek srebra.

Raczej tlenek - może kapkę weglanu.
Wiązania sie z azotem atmosferycznym oczekiwać nie ma co raczej..

+ nie wiadomo ile srebra w postaci metalicznej - "osypanego" z jednej z elektrod..

Zzdjęcie nie jest idealne ale widać że nie jest to żaden ciemny roztwór.... a prawie bezbarwny

U mniena ekranie wygląda jak lekko rozwodnione siki.
Jeśli to tak zwany CS - to jest to zupa o nieokreślonym składzie. Jak coś zabarwia - to "koloidalna zawiesina" - ... imo tlenku srebra głównie.

Bez wiekszego znaczenia.
Nie pamietam aby ktoś wspominał o skręcaniu sie lisci po CS - ludzie raczej pisywali o wielokrotnych opryskach - i raczej średniej skuteczności. Wielokrotnych powtórkach.. Taki tam tasiemiec na IC - Tu takiego nie było.

ps: a gdyby dodać do tego tiosiarczanu ;) Ciekawe czy sie odbarwi.. po dodaniu odpowiednio dużej ilosci.
 
Ostatnia edycja:

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Chyba nic z tego nie będzie.... Nie widać żebe jakieś banany się miały pojawić a coraz więcej włosków na tym odroście.....
 
S

sub_23

Guest
Chyba nic z tego nie będzie.... Nie widać żebe jakieś banany się miały pojawić a coraz więcej włosków na tym odroście.....

26-03-2014 - tego dnia pisałeś około tydzień od końca oprysków.
teraz jest 30-03-2014.

Jak to samo napiszesz 13-04-2014 - to pewnie .. już.. nic z tego nie bedzie.

ja przed upływem 2 tygodni nie widziałem przy testach żadnych bananów | po azotanie nie CS - ale tu cokolwiek zostało podane - było w dawce która ewidentnie - wpłyneła na rośliny | Czekaj - i daj znac najwcześniej za tydzień co dalej.
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Jednak się udało :) pojawiły się zalążki bananów, wieczorem wstawię zdjęcia i opiszę czego użyłem i w jakich ilościach, może się komuś przyda
 

Dżok

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2013
Postów
48
Buchów
0
czekam na zdj., właśnie jestem w podobnej sytuacji też mam autobubble i chciałbym zrobić to co ty ;).
Tylko nie wiem czy na krzaku Femi moge robić femi pestki (dla ścisłości jestem zielony jesli chodzi o feminizacje <coolpalacz>) ?
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Jak najbardziej tym sposobem zrobisz pestki feminizowane. Ja robie to po raz pierwszy. Kupiłem 0.5 m drutu srebrnego 999 o grubości 0.7 mm - za około 9zł i wodę destylowaną - najtańszą w markecie. Drut podzieliłem na 2 równe części. Każdą cześć zwinąłem w kółko i podpiąłem do ładowarki 9V 600ma. Do szklanej miseczki wlałem około 200ml wody i zanużyłem w niej srebro tak aby końcówki się nie stykały (srebro leżało na dnie) i żeby drucik ładowarki nie był zanużony w wodzie. Zostawiłem tak na około 12h. Na dnie wydzielił się osad i jego nie ruszałem, tylko patyczkiem do uszu smarowałem wodą liście i kwiaty. Przez 6-7 dni raz dziennie spryskiwałem jednego odrosta, aż w końcu zużyłem całego cs'a i już mi się nie chciało drugi raz robić na tego samego krzuna więc dałem sobie spokój. I prawdopodobnie się udało, widzę zalążki bananów, zdjęcie jest słabe ale sokoli wzrok powinien dostrzec. Jak podrosną to wstawię lepsze zdjęcie.
Póki co tylko takie:

 

Dżok

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2013
Postów
48
Buchów
0
o gitaraa ;). tylko mam wątpliwości, czy pestki dojdą na automacie? bo zanim zaczną pojawiać się jajca zanim się zapyli to moze troche czasu minąć... tak mi sie zdaje
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół