nasiona marihuany

FAQ najczesciej zadawane pytania

Wyszukiwarka Forumowa:

zatrutygramem

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2013
Postów
453
Buchów
3
wszystko jest a czasem ktoś sobie coś rozkminia i nie wie w jakim poradniku to może znaleźć . Albo ma jakis problem o ktory wstydzi sie zapytać . Chciałem zrobić coś takiego zeby w jednym miejscu wszystko było .powtarzaja sie caly czas te same pytania i te same glupie rzeczy ludzie robią . A tak mozna gdzies przypiąc temat . jak ktoś ma coś do dodania albo sie nie zgadza to niech pisze . albo jakas rade od siebie to admini wtedy dodadzą do tematu .

FAQ – NAJCZESCIEJ ZADAWANE PYTANIA w tym temacie znajdziesz najczesciej zadawane pytania przez początkujących z odpowiedziami,przydatną lekture oraz poradami od bardziej doswiadczonych Przypominam że uprawa roślin psychoaktywnych w Polsce jak i w indfnych krajach jest zakazana i surowo karana i uprawiać należy tylko w kraju w którym prawo na to pozwala.

1. Chciałbym zaczać swoją przygodę z uprawą ale jestem kompletnie zielony , nie miałem wczesniej stycznosci z ogrodnictwem . - Przede wszystkim zanim zadasz jakieś pytanie spróbuj znależć na nie oddpowiedź (jeśli czytasz ten temat to już połowa sukcesu) , Uprawa MJ nie jest taka trudna jak się wydaję , jednak żeby zrobić to dobrze i w miare bezproblemowo potrzebna jest podstawowa wiedza . Na początek polecam przeczytać haszyszową księgę tajemnic : http://www.wiki.haszysz.com/ - Wikipedia w której jest wszystko co powinien przyswoić początkujący własciwie po przeczytaniu jej powinieneś już umieć całą teorie na 5+

2. OK. Przeczytałem teorie już umiem jednak nadal nie jestem pewny czy zrobie wszystko dobrze i mam masę pytań .
-to normalne.wiadomo każdy chciałby mieć sort który zwala z nóg. Nic nie zastąpi Ci doswiadczenia którego nabędziesz dopiero z kolejnymi sezonami .Doświadczeni growerzy mają swoje sztuczki które wypracowali przez lata uprawy Ale dużo z nich dzieli się swoimi doświadczeniami na forum robiąc fotorelacje . Ucz się na cudzych błędach . Podpatruj . Rozwiejesz swoje wątpliwości .A z biegiem czasu wypracujesz swoje własne nawyki . Jeśli miałeś wcześniej jakiekolwiek doświadczenia z pracą na roli na przykład podpatrywałeś jak twoja babcia uprawia warzywa to będą one bardzo przydatne. Jeśli nie jednak nie jest to takie trudne. https://www.forum.haszysz.com/forumdisplay.php?240-Zakończone-Fotorelacje-Upraw - Tematów jest masa – ile ludzi tyle rozwiązań

3. Nie rozumiem Tych wszystkich skrótów , co to znaczy odmiana automatyczna outdoor indor itp. Outdoor – jest to uprawa na dworze Indoor – uprawa w pomieszczeniu najczęściej w specjalnych przystosowanych do tego pomieszczeniach tzw. growboxach . Growshop – sklep w którym kupisz akcesoria do uprawy MJ Seedshop – sklep w którym kupisz nasiona marihuany Sezonówka –pełnosezeonowa roślina tzn. kwitnie w zależności od czasu naświetlania . w przeciwieństwie do odmian automatycznych Zaczyna kwitnąć w momencie kiedy długość dnia będzie w odpowiedniej proporcji do długości nocy . Zazwyczaj jest to 12/12 jednak zależy to bardzo od odmiany jaką sadzimy . Automat – w przeciwieństwie do sezonówki jest to roślina które nie zważa na światło i rosnie jak w zegarku przez pewien okres czasu po czym zaczyna automatycznie kwitnąć , stąd jego nazwa. Fotoperiod – Jest to stosunek długości dnia do nocy . Na przykład 18/6 – na okres wzrostu 12/12 – na okres kwitnienia Weg i Flo – Jest to odpowiednia okres wegetatywny czyli wzrostu rosliny i FLO – Flowering czyli okres w którym roslina kwitnie . Hermienie- jeśli roślina ma żenskie i meskie kwiaty w jednym to znaczy ze się shermiła , nie jest to porządane zjawisko , jeśli sam tego nie zrobiłeś dla nasion Nasiona feminizowane- nasiona w 100% żeńskie Nasiona regularne – nasiona z których może wyrosnąć meskie jak i żeńskie potomstwo

4. Dostałem nasionka od znajomego , znalazłem w bardzo mocnym paleniu czy mogę je posiać ?
- Oczywiście że tak jednak wtedy jest to loteria , może wyrosnąć z takiej Rosiny wszystko tak wiec może być bardzo dobre jak i bardzo złe ..

5. Zdecydowałem się na uprawe na zewnątrz , Czy to może się udać?
-Tak , ale trzeba spełnic pare warunków . Jak już pewnie wiesz pali się tylko kwiaty z rośliny . Musisz wybrać dobrą odmianę która w klimacie w którym mieszkasz wypełni cały swój cykl życiowy , warunki są inne w różnych miejscach na kuli ziemskieji jeśli spełnisz wszystkie inne warunki wszystko się uda.

6. A skąd mogę wziąć dobre nasionka ?
-Nie polecam kupywać w niesprawdzonych sklepach gdyż wtedy nie masz pewności co kupujesz, Lista polecanych sklepów znajduję się na forum . Oferują często ciekawe promocje więc możesz na forum poczytać opinie jak i skontaktować się z osobami je prowadzącymi.

7. Ok. mam już nasionka i co teraz ? - Jeśli robisz to pierwszy raz to przed każdą czynnością polecam sprawdzić w poradniku jak to zrobić . naprawde nie ma co za pierwszym razem stosować udziwnień i napalać się na duży zbiór – najpierw ogarnij podstawy .Pomyśl że jeśli się uda to już będzie duży sukces .

8. Na jaki plon mogę liczyć z sezonówki a jaki z automatu -Wbrew temu co podają producenci którzy są w stanie zapewnić idealne warunki . Nie wierz w to to tylko chwyt marketingowy . Plon zależy od wielu czynników jak pogoda,ziemia,nawozy, twoje umiejętności . Standardowy plon z automatu to 15-20g a z sezonówki 70g . Jednak zawsze może być to mniej jak i więcej . Legendy chodzą o hodowcach którzy z sezonówki zbierali 1kg.

9. Wrzuciłem wczoraj nasionka do kieliszka z wodą dziś zatonęły dałem je na wacik wszystko jak w poradniku jednak nasionka nie kiełkują czy coś robie żle ? -Przede wszystkim sprawdź warunki , nasionka muszą mieć ciemno,wilgotno , z mojego doświadczenia woda musi być lekko ciepła wtedy wszystko idzie szybciej . Ja na przykład stosuje inkubator z czarnego pudełka po płytach w które wkładam papier toaletowy nasączony wodą . Jednak nie przejmuj się niektóre nasionka kiełkują szybciej inne wolniej . zazwyczaj trwa to 2-3 dni ale może trwać nawet i tydzień . Jak trwa to już za długo spróbuj zastosować precrushing.

10. Co to ten precrushing ? -Jest to nadgryzanie lekko nasionka aż „pstryknie” żeby pomóc kiełkowi wyjść ze skorupki . wymaga do delikatności i wyczucia

11. Nie mam pojęcia o nawozach pomocy czego mogę uzyc -Przede wszystkim zastanów się czy chcesz używać nawozów naturalnych czy mineralnych. Nawozy dzielą się też na weg i flo gdyż rosliny wtedy mają inne potrzeby .Od siebie na początek polecam naturalne bo trudno je przedawkować i są w sumie bezproblemowe , dają najsmaczniejsze palenie a z mineralnymi już trzeba mieć pojęcie i stosować je z głową (jak wszystko) . Standardowe tanie nawozy to obornik do ziemi , Biohumus na weg . Istnieją też specjalne dedykowane nawozy dla konopii (odpowiednio droższe) . Możesz o nich poczytać w dziale preparaty. Ale na nawozach z ogrodniczego też dasz rade i zaoszczędzisz kupe kasy . Musisz mieć wiedze o podstawowych potrzebach konopii. O tym niżej. Możliwe jest też stosowanie nawozów biologicznych do ziemi oraz oprysk nawozami mineralnymi dolistnie . nawozy mineralne zabijaja mikroorganizmy w ziemi i nie ma sensu ich mieszać razem . Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Do tego można stosować takie rzeczy jak : aminokwasy,hormony,witaminy,stymulatory wzrostu i plonowania .

12. Co to jest to całe NPK i o co w tym chodzi. - NPK a dokładniej N-P-K-Mg-Ca-S jest to informacja o składnikach w nawozie . odpowiadają te literki odpowiednio N – Azot P-fosfor K-Potas Mg- Magnez Ca – wapn S – siarka I tak . Na weg rosliny potrzebują więcej Azotu a na flo prawie wcale azotu oraz wiecej odpowiednia potasu i fosforu. Mg,Ca,S to też jedne z najważniejszych pierwiastkow jednak najważniejsze dla konopii są NPK . Cala tajemnica . Teraz śmiało patrzac na to możesz wybierać nawóz w ogrodniczym . Będę to powtarzał czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj na forum jest kupa tematów o nawozach i jeśli czegos dobrze poszukasz na pewno to znajdziesz.

13. Mam już cały zestaw co o tym myslicie czy czegos mi nie brakuje ? jakieś porady? -uprawa szczególnie outdoor to sztuka improwizacji , najważniejsze podając nawóz czy robiąc cokolwiek przy roślinie jest obserwacja jak roslina reaguje i wyciąganie wniosków . Jeśli robisz coś pierwszy raz to normalne ze masz wątpliwości ale jeśli to czytasz masz już całą mase wiedzy . Nic nie zastąpi twojego mózgu. Układanie gotowych planów nie ma sensu bo wiele rzeczy może się zdarzyć. zadbaj szczególnie o dobre miejsce i o ochrone przed szkodnikami . Dużo jak najwięcej słońca , W upalne dni podlewaj . Kiedy już pogoda tak nie dopisuje a roslina już kończy kwitnąć i szykujesz się do zbioru zadbaj o ochrone przed Pleśną , Szczególnie w czasie kiedy dużo pada (jesień) bo przy póżnych odmianach w kilka dni cały plon może spleśnieć a taki już jest niebezpieczny dla zdrowia.

14. Jak wychodować ogromnego krzaka i mieć najmocniejsze palenie? Haa .dużo udzi się nad tym zastanawia . Nie ma jednej słusznej odpowiedzi ale najważniejsze jest żeby przystosować się do okoliczności i na nie reagować .

15. Pomocy mojej roślinie zaczęły żółknać liscie nie wiem co żle zrobiłem ? Ty najlepiej wiesz co zrobiłeś ze swoją rośliną . Jeśli to nie jest jeszcze póżne flo w którym roślina tak się zachowuje po prostu przekwitając to mogłeś zrobić żle jedną z tych rzeczy: -Złe PH może spowodować dużo problemów może być za niskie >6 Albo za wysokie 7.5< przede wszystkim je zmierz i wtedy będziesz wiedział czy to . Dolomit reguluje je do ~7 . -Za dużo nawozów lub za mało – tabela deficytów jest na wikipedii i to ładnie opisana popatrz na nia i na rosline może dojdziesz do wniosku co jest nie tak -Zastanów się czy spełniasz odpowiednia warunki , temperatura ,wilgotność , wymiana powietrza , wystarczająco światła -W specjalnych dziale na forum dodaj temat z opisem problemu, zdjęciem oraz historią rosliny a od doświadczonych osób otrzymasz dobre rady.

16. Jak dobrze przygotować ziemie , ile dać jej na sezonówke a ile na automat Wiadomo wieksza roslina potrzebuje więcej ziemii , jak dasz mniej to wyrośnie mniejsza . Na sezonówke 20-50L na automat 5-10L bo rośnie mniejszy wiadomo rośnie krócej. Standardowo do ziemi dodaję się dolomit , można dodać nawozy jak azofoska , oraz wiele innych jak Maczka kostna , obornik, mikoryza,perlit. Można dodać nawozy długo uwalniające się w ziemi dzięki czemu nie trzeba odwiedzać roślin często co jest dużym plusem sadząc na zewnatrz . Generalnie jeśli przygotujesz dobrą ziemie to rosliny nie będą nic więcej potrzebować .

17. Kilka dni temu wsadziłem kiełek do ziemii i nie widać go / Moja roślinka ma kilka dni i wydaję mi się że jest mała /wyciąga się - Przede wszystkim cierpliwość , nie rozgrzebuj kiełka żeby sprawdzic co tam u niego bo tylko mu zaszkodzisz . Jeśli wsadziłeś nasionko kiełkiem do ziemi to wyjdzie ale potrzebuje czasu . zazwyczaj trwa to jakieś 2 dni. To samo jeśli wyjdzie z ziemii musi trochę podrosnąć ukorzenić się . Spokojnie i powoli . Jeśli masz dobre warunki to wszystko będzie dobrze.

18. Moja roślinka jest jakaś dziwna i nie podobna do konopii - Jeśli wziąłeś nasionka z pewnego żródla i nie sadzisz w Czarnobylu to może być to mutant genetyczny. Czasem zdarzają się takie rzeczy nikt nie przewidzi co z danego nasionka wyrośnie . Jeśli roslina ma na przykład 3 liscie zamiast 2 to prawdopodobnie powróci do normy lub to niegrożne ale jeśli jest cała wygięta to nie opłaca się jej trzymać . Na przykład duckfoot (kacza stopa) powstała w ten sposób , rośnie jak konopia a liscie ma niepodobne wogole .

19. Czy sadzić można tylko z nasion ,feminizowane ,regularne co to? Nie. Sadzić można też z klonów(ukorzeniając ucięte wczesniej odgałęzienia) wtedy rośliny są dokładnie takie same jak roslina z ktorej pobierasz te klony. Klonów nie można robić z automatów bo od razu zaczynają kwitnąć i zakwitnie w kieliszku wody bez korzenia. Sadzić można też z nasion (nasiona są legalne w Polsce w celach kolekcjonerskich): Regularnych – są to nasiona po zapyleniu męskim pyłkiem rosliny żenskiej . z tych nasion może wyrosnąć roslina męska jak i żeńska . Męskie rośliny poza pyłkiem nie dają nic . Nie nadają się do palenia i należy je wyrwać bo mogą zapylić calą plantacje . I zamiast palenia zostanie tylko bardzo dużo nasion. Nasiona feminizowane – Są to nasiona z których 99% roslin jest żenskich . Pochodzą z zapylenia żenskiej rosliny rośliną żeńską . żenski pyłek uzyskuje się przez zmiane plci rosliny żeńskiej na meską specjalnymi substancjami jak STS .

20. Jak rozpoznać czy roślina jest żeńska czy męska Rośliny męskie produkują tzw. Banany zwane tak dlatego że wyglądają jak banany które wytwarzają pyłek . pyłek owy można zebrać i kiedy naniesiemy go na żenskie kwiaty otrzymamy własne nasiona regularne . Rośliny żenskie można rozpoznać po tym ,że tworzą włoski ,topy które oblewają się lepką żywicą . To one wytwarzają THC.

21. Czy mogę wysiać nasiona z karmy dla papug,zanęty na ryby z zoologicznego? -Takie nasiona nie nadają się do niczego. Są wyparzane gorącą parą więc nawet prawdopodobnie nie wykiełkują . A nawet jeśli wyrosnie z nich konopia przemysłowa . Nie produkuje ona THC i nie nadaję się do palenia.

22. Kiedy mogę scinać swoją rośline? -Zbierać należy kwiaty , topy żenskich roślin. Termin zbioru przepowiadają trichomy . To te kryształki które widzisz pod słońcem w dobrym paleniu. Pod lupą widać je jakby rogi ślimaka które w środku są albo mleczne albo przezroczyste albo brązowe . Im jest ich więcej tym lepiej . Przezroczyste to jeszcze lekka faza . Mleczne to pobudzająca a jeśli trichomy są brązowe to już najpóżniejsze stadium i wtedy gdy przekwita roślina wtedy już faza wbija w fotel i jest najmocniejsza.

23. Na czym polega trening LST? Żeby je dobrze zrobić trzeba zrozumieć cały sens.Polega to na tym że konopie dazą do jednego głównego topa który jest zazwyczaj większy od wszystkich i rośne najszybciej . Dzieje się tak dlatego że najwięcej hormonów odpowiadających za wzrost jest w najwyzszym punkcie rosliny. Można oszukać rosline przyginając ten punkt do ziemi , od tej pory roslina będzie puszczać nowe odrosty na całej powierzchni z każdego odrostu wyrosnie nowy top . Jeśli zadbasz żeby żaden nie był większy od innych wyrównując je to będą one „walczyć” o to który ma być większy . Będą wtedy równe i duże tak jakby każdy był tym głównym . Nie trudno go wykonać w porównaniu do innych rodzajów „HST”

24. Co to jest ten HST trening ? Jest to trening który stresuje rośline . i może spowolnić wzrost . Polega na odpowiednim przycinaniu jej odrostów . Jeśli przytniemy w odpowiednim miejscu z jednego odgałęzienia wyrosną 2 a jeśli w odpowiednim miejscu to nawet 4 . Trenując rośline można zrobić tak żeby wyglądała tak jak my tego chcemy , przez wielkość doniczki można kształtować jej wielkość , przez naginanie wygląd przez przycinanie stopień rozgałęzienia . To ty decydujesz .

25. Szukam odpowiedniego miejsca gdzie mogę posadzić swoją rośline ale nie wiem gdzie szukać Jeśli przejrzałeś fotorelacje to zobaczysz że ludzie radzą sobie każdych warunkach . Zasada jest jedna im więcej słonca tym lepiej ,Im dalej od ludzi tym lepiej. bliskość wody też ma znaczenia bo nie trzeba jej nosić w butelkach a jak jest duża (nawet 3 metry) potrzeba jej nawet 2 Litry wody dziennie . Sadzić można w lesie robiąc ogrodzenie z gałęzi, sadzić można na bagnach w trzcinach robiąc kopce z ziemi wystające ponad wode . sadzić można na łace w wysokiej trawie maskującej wszystko . Można wymienić ziemie na kupną . Ale pamiętaj jest taka zasada jeśli coś może się nie udać – nie uda się na pewno . Uważać trzeba na złodziei a jest ich coraz więcej . Na zwierzyne a ona bardzo lubi te rośliny na przykład sarna może całego krzaka zjesć i tylko pierdnie i ucieknie . ślimaki potrafią załatwić młode roślinki . powodzie , susze . Trzeba uwzględnić bardzo dużo zmiennych . Sadzić można w doniczkach , w workach foliowych , na polu w ziemi miejscowej . Im więcej pracy włożysz w przygotowania tym lepsze efekty i pozniej spisz spokojniej .

26. Czy mogę zrobić swoje własne nasiona i czy będą się różnić od tych kupionych w sklepie ? - Tak , możesz stworzyć swoje własne nasiona . Z jednej dużej rośliny może wyjśc nawet kilkaset nasion , Jeśli robisz nasiona regularne jeden meski osobnik wystarczy na zapylenie dużej ilości żeńskich(może zapylić nawet wszystkie kwiaty) stosuje się do tego worki z agrowłokniny zakładane na rosliny żeby pyłek się nie wydostawał . pyłek zbiera się i wysypuje na rosline zenska . po kilku tygodniach otrzymujesz nasiona regularne które można wysiać . Feminizowane nasiona otrzymuje się zapylając tak jak regularne rosline zeńską tylko że inną rosline żeńska . żeby do tego doszło trzeba popryskać jedną żeńską rośline która zaczyna kwitnąć specjalnym roztworem zwanym STS lub srebro koloidalne . przepis jak to zrobić można znaleźć na forum (wszystko jest na forum!) Będą to wtedy nasiona F1 , Można też zapylić rośline swoim własnym pyłkiem tym sposobem i wyjdzie z tego pokolenie S1 i będzie bardzo podobne do rośliny z której zbieraliśmy takie nasiona . dalej będzie to odpowiednia S2..S3..S4 itp.To co wyjdzie z tych nasion zależy od tego co jest zapylane . Jak wiadomo jak z ludzmi geny są rózne i nieraz brat z bratem nie są wogole do siebie podobni . Ale starannie wybierając rosliny które się zapyla można osiągnąć w miare jednolite rosliny po kilku sezonach . takie odmiany które rosną bardzo podobnie nazywają się ustabilizowane .

27. A za tym na jakie cechy polecasz zwracać uwage? Wiadomo musi być dobry plon i moc . Ale jeżeli mamy taka odmiane to polecam patrzeć na czas kwitniecia a raczej kiedy zaczyna kwitnąć . Są odmiany które zbiera się już 15 września a niektórych nie zdazysz zebrac i w październiku . Moim zdaniem im wczesniej tym lepiej . wiadomo roslina wtedy będzie mniejsza ale kwitnąc będzie w czasie kiedy jest więcej słońca = wiecej zywicy . no i wtedy nie ma jeszcze problemu z pleśnią ani ze złodziejami bo za wczesnie po prostu . wczesniej kwitną z reguły indyjki ale to nie reguła . np. maroc jest wczesny. Polecam na poczatek sprawdzone odmiany jak Durban poison , easy sativa,maroc,passion

28. Mam obawy czy moc mojego palenia będzie wystarczająca ? - Jeśli do tej pory paliłeś tylko palenie od dillerów to szykuj się na miłą odmiane , nie dość że żadnego syfu wiesz co palisz , jaka odmiana to jeszcze moc jest nieporównywalna . Praktycznie każda dobra odmiana wychodowana prawidłowo zamiata niesamowicie .

29. Czy są jakieś inne sposoby oprócz palenia ? Owszem . THC rozpuszcza się w tłuszczach lub alkoholu . można zrobić nalewkę z alkoholu albo masło z thc i po tym wszystkie potrawy jakie tylko można zrobić z masła , ciastka , jajecznice na maśle . wszystko

30. Moja roślina ma ma zarówna meskie jak i żeńskie kwiaty co się dzieje ? Jest to tzw. Herma – hermafrodyta . jest genetycznie słaba i po prostu tak się stało lub pod wpływem stresu . Można z takiej rosliny wyrywać meskie kwiaty i zebrac cos do palenia jeśli nie jest ich duzo ale nasion z takiej rosliny nie powinno się sadzic bo też będą hermić . jeśli nie shermileś jej sam specjalnie dla nasion.

31. Jak najlepiej wysuszyć rosline nie może to trwać za długo Szybko i dobrze Ne jest łatwo wysuszyć . Ale w miare bezprzypałowo zrobić to można w jeden sposób . W kartonowym pudełku wycinamy dziurę na wiatraczek i robimy po drugij stronie dziure na wlot powietrza , do takiego pudła wiesza się topy albo wklada na pociete suche gazety . co kilka godzin przerzucamy troche topy i w ten sposób w 2 dni sa na tyle suche ze zamykamy w słoiki . otwieramy co kiłka dni przez tydzień i można je zakopać bez obawy ze splesnieje . Jeśli boisz się o zapach do wiatraczka można zamontować mate weglową do okapów ze sklepu RTV AGD . kawa też dobrze pochłania zapach. Albo profesjonalny filtr z wegla aktywnego.

32. Usychające końcówki lisci - jest to oznaka ze za dużo nawozów po prostu przedobrzyłeś i najlepiej zrobić flush.

33. Co to ten flush? -polega na przelaniu donicy czystą wodą o odpowiednim ph żeby wypłukać resztki nawozów z ziemi albo przy złym ph też pomaga. Jeśli objętość donicy to 10l należy ja przelać 3 krotnie czyli 30 litrami wody . Ostatnie podlanie z 50% dawką nawozów

34. Azot w formie amonowej i azotanowej co to takiego? Musisz wiedzieć że za dużo to też nie zdrowo niektóre pierwiastki sa dla roślin luksusowe i roslina wchłonie je czy je potrzebuje czy nie i może wyglądać dobrze a zmarnuje energie na wchlonienie tych pierwiastkow zamiast np. rosnąć czy kwitnąć . Azot wystepuje w formie amonowej NH4 który wchlania się od razu i azotanowej NO3 który wchlania się powoli ale przez dłuższy okres czasu . oba sa potrzebne . zazwyczaj w nawozach używa się 10 czesci NO3 na 1 czesc NH4 . Na przykład te 2 formy sa w standardowo używanej amofosce czyli NH4NO3.

35. Co sprawdzonego mogę uzyc do nawozenia moich roslin. Kupiłem nawóz w ogrodniczym i nie wiem czy się nada ? Można do tego użyć bardzo dużo różnych substancji podam tutaj kilka przykładowych: -Algi morskie ascophyllum nodossum – musi to być ten konkretny gatunek zawiera dużo hormonów -Obornik najpopularniejszy bydlęcy jako dodatek do ziemi -Dolomit – Podstawowe źródło magnezu stosuje się go standardowo zawsze bo reguluje ph do 7 -Perlit – dodatek do ziemi spulchnia ją ale nic poza tym -Hormony roslinne takie jak : NAA – odpowiada za ukorzenianie składnik ukorzeniania czy BAP – odpowiada za rozkrzaczanie się roślin Obu tych hormonów używa się w proporcjach 1ml/Litr jako oprysk Oprócz tego można też uzyc witaminy C i B rosliny same je produkują ale jeśli je podamy to wykorzystaja energie na wzorst zamiast na produkcje ich., Standardowe tanie nawozy z ogrodniczego jak najbardziej się nadają ale trzeba patrzeć na ich skład.

36. Zdecydowałem się na uprawe w domu czy mogę postawić roślinę na parapecie? Teoretycznie tak , ale nie polecam tego rozwiązania lepiej zmontować nawet małego growboxa . W oknie nie zawsze swieci słońce i będziesz musiał je przenosić między oknami . Pora roku ma znaczenie z uwagi na godziny swiecenia słońca . W zime na parapecie rośliny zaczną kwitnąć .

37. Czy mogę podlewać rosliny wodą z kranu? Zależy od rodzaju wody , woda z innych miast może się bardzo różnić . Należy zbadać pH . Ja stosuje wode z kranu przegotowaną i wszystko jest Ok. .

38. Jak zmierzyć pH wody / Mam miernik pokazuje odpowiednie pH a roslinka choruje . Nie opłaca się kupować tanich elektronicznych mierników bo trzeba je bardzo często kalibrować inaczej fałszują wyniki . Drogie mierniki też trzeba kalibrować specjalnym płynem do kalibracji . Jak nie masz pieniedzy jednak jest też rozwiązanie . Płyn heliga pozwala zmierzyć pH . Do tego celu nadają się też paski do mierzenia pH.

39. Moja ziemia ma jakby glony na górze nie wiem co zrobić . Te glony powstają jeśli w ziemi jest dużo azotanów czyli po prostu od nawozu na weg jest to normalne . jeśli są tylko na wierzchu to ok. . Jeśli cała ziemia jest zagrzybiała to może to oznaczać że masz pleśn . Polecam wtedy wymienić ziemie bo wtedy jest ryzyko ze kwiaty także spleśnieją.

40. Czy polecasz na początek sadzić automaty czy sezonówki ?
Musisz się zastanowić bo tak : W growboxie w sumie nie robi to róznicy bo sam sobie wyznaczasz kiedy roślina ma kwitnąć i jak dasz od początku światło na kwitnięcie to będzie to samo , a nawet bardziej polecam na początek sezonówki do growboxa bo jak coś się nie uda to można rośline uratować a automat jak zahamuje swój wzrost na kilka dni to już tego nie odbije i może wyrosnąć karzeł póżniej z którego zbierzesz śmiesznie mało plonu . Z kolei na zewnątrz automaty mają tą przewage ze bardzo szybko można zebrać plony i to nawet 2 razy w sezonie . Ale jeśli pogoda nie dopisze w pierwszych dniach życia to będzie tak samo słabo a sezonówka rośnie większa .​
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
T

tensam

Guest
Swietny artykul! Dal bym bucha ale nie moge jeszcze :) pozdro!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół