nasiona marihuany

HPS 600W - Co jakiś czas lampa gaśnie

Wyszukiwarka Forumowa:

kodimaster

Member
Rejestracja
Maj 31, 2011
Postów
7
Buchów
0
Witam.

Kupiłem lampe HPS 600W nowa z wingiem na alledrogo. Wszystko działa dobrze jednak lampa co jakiś czas wyłącza się (wracam z pracy i jest ciemno). Zanim lampa zgaśnie słychać delikatne brzęczenie. Na początku przypadkiem upadła mi żarówka, czy to może być powodem? Może układ się przegrzewa?

Pozdrawiam
 
R

robak91

Guest
A jaki masz zasilacz mozesz wiecej powiedziec? Upadek tez moze uszkodzic ale mi tez raz spadla zarowa i chodzi dalej :p A wszystko nowe masz??
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Może nie jest dobrze wkręcona i kiedy się rozgrzeje i metal się rozszerza przestaje się stykać z oprawą. Spróbuj ją wykręcić i wkręcić jeszcze raz. Może jakąś blaszkę trzeba dogiąć.
 

kodimaster

Member
Rejestracja
Maj 31, 2011
Postów
7
Buchów
0
ZESTAW ZAWIERA
Nowy odbłyśnik aluminiowy Free Zone o wymiarze 66 x 100 cm (powierzchnia odbicia światła) + rozpraszacz
Nowa podstawa
Nowa oprawka ceramiczna E40
Nowe okablowanie przyłączeniowe 3 m z wtyczką (z uziemieniem)
Nowy kondensator mocy biernej w układzie zasilania
Waga zestawu 10 kg
Nowy Dławik 600 W 6,2A
Nowa żarówka Osram PLANTASTAR dual (wzrost + kwitnienie)

Jaką temperaturę powinien mieć ten kondensator?
Ten jest dość gorący, da się dotknąć ale ręki długo się nie utrzyma.

I jeszcze jedno... Kiedy żarówka gaśnie układ jest cieplejszy niż zwykle i lekko brzęczy.
Moze rzeczywiscie zarowka nie jest dobrze dokrecona i gdy otwieram boksa trzesie lampa i tak sie dzieje ale czy dzialoby sie tak z ukladem przez to?
 
Ostatnia edycja:
R

robak91

Guest
Przy ttych zasilaczach brzeczenie jest normalne moze tez upadek mogl spowodowac jakies uszkodzenia poprobuje tak jak kolega wyzej wkrec zarowe jeszzcze raz
 
K

kolekcjoner123

Guest
witam jakim wingiem?chodzi ci o odblysnik?
jesli ktos sie bawi w te klocki to nie ma co oszczedzac na sprzecie zeby pare groszy zostało
pytanie mam takie
masz regulowany balsat?jesli tak to na jakiej mocy go uzywasz teraz?
powiem tak
ja mam orginalny sprzet z grow sklepu,i na poczatku wega gdy miałem go ustawionego na 300w to tez gasla co było spowodowane spadkami napiecia w gniazdku,jak przełączyłem na 450w problem znikł!!!
pozdro
 

kodimaster

Member
Rejestracja
Maj 31, 2011
Postów
7
Buchów
0
Witam ponownie.

Oddałem całość na reklamacje. Wymieniony został statecznik i pozniej było wszystko ok.
Teraz znów lampa gaśnie a statecznik bardzo brzęczy z tą różnicą że gdy zgaśnie już się spowrotem nie zapala.
Dopiero jak wyciągnę wtyczkę z prądu i włożę to lampa świeci.

Może to rzeczywiście wina żarówki upuszczonej na początku?

Pozdrawiam
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Zarowka ***nieta albo nieodpowiednia do balastu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół