nasiona marihuany

Kilka słów o mierzeniu temperatury podczas uprawy marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
Dziekuje bardzo za poradnik a raczej przetłumaczenie, dzieki niemu nauczylem się jak mierzyć temperature :))

Btw jak dawać buchu bo się nalezy :spalony:
 

Norbi2

Banned
Rejestracja
Paź 17, 2008
Postów
103
Buchów
0
Siemano mam taki problem. hoduje w garazu na strychu. cieplo tam nie jest. lampe mam 85w duze bydle. daje cieplo ale mam wentylator lazienkowy zamontowany tam ktory wdmuchuje powietrze dosc chlodne dzis wstawiłem tam ziemie z kiełkami i podlałem i czekam az wyrosnie ale czy nie bedzie za zimno? pozdrawiam Ricky 12 ;)

Zero dokładnych informacji żeby udzielić jakąkolwiek sensowną odpowiedź. Tak na zgaduj zgadula to Ci odpowiadam że zimno ma tam.
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
Witam. Prosze mi powiedziec jak to jest w koncu z ta temperatura w boxie..? Wszyscy wiemy, ze idealna temperatura dla plantow to jakies 28'. I teraz pytanie, czy to ma byc temperature mierzona przy szczytach? Pytam, bo mam grow tent'a 60x 60x, 140cm wysokiego i przy lampie hps 250 udalo mi sie zachowac odleglosc 30cm od roslin przy temperaturze 29-30 stopni. Sporo ustawialem i te 30cm to opytmalny dla mnie dystans. A co do temperatury to mam 4 odczyty pomiarow, tj. w gornej czesci boxa na scianie dobrej klasy elektroniczny hygro-termometr z sonda, ktora jest przy szczytach. Obok tego wisi zwykly rteciowy analog i w dolnej czesci boxa przy szczytach, oprocz tej juz wspomnianej sondy jest rowniez rteciowy. I teraz tak. Temperatura w gornej czesci boxa, jak wskazuja oba termometry wynosi 22-23stopnie. Natomiast sonda i term. rteciowy w dolnej czesci boxa pokazuja okolo 29'. Dodam tylko ze sa to jeszcze male planty, okolo 5dni, wiec sa dosc niskie, okolo 3cm bo sie nie wyciagnely. To dziwne, bo niby cieple powietrze idzie do gory a ja mam tam 23. Wiem, ze to jest spowodowane nawilzaczem powietrza, bo jak tylko go wylacze to temperatura od razu skacze.

Wydaje mi sie, ze jak rosliny sa w dolnej czesci boxa, pod lampami, wiec wypadaloby zapatrywac sie wlasnie na ta temperature, czy mam racje?
 
G

Gość

Guest
jezeli masz cyrkulowany powietrzem box to w kazdym miejscu tempertarua całkowita powinna byc taka sama, tylko nie mierz pod lampą bo bedziesz mierzył energie cieplną a nie temperature
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
jezeli masz cyrkulowany powietrzem box to w kazdym miejscu tempertarua całkowita powinna byc taka sama, tylko nie mierz pod lampą bo bedziesz mierzył energie cieplną a nie temperature

Mam bardzo dobra cyrkulacje powietrza, jeden wentyl wdmuchujacy na dole, prima klima 280m3/h i dwa wyloty pasywne po 125mm na gorze przy czym w jednym wylocie mam went. komputerowy 120mm, wiem ze to nie duzo, sle same wloty wystarczaja. Do tego jeden wiatrak 6" mieszajacy.

W takim razie jak poprawnie zmierzyc temperature przy szczytach, skoro kazdy termometr wskaze bledne dane energii cieplnej a nie prawidlowej temperatury?
Przeciez rosliny rosna pod lampa, wiec tam trzeba sprawdzac temperature moim zdaniem..
 

misiek2

Well-known member
Rejestracja
Lut 7, 2012
Postów
128
Buchów
0
Jesli przytrzymasz reke na poziomie szczytow i czujesz komfortowe ciepelko to wszystko jest wporzadku - o czym zapewne wiesz ;)

jesli to Ci pomoze, moj termometr wisi na jednej ze scianek box'a - poza zasiegiem swiatla ) a druga koncowka na poziomie doniczki przykryta kawalkiem tekturki i wskazania sa praktycznie identyczne ( 24 - 27 stopni )

niedawno czytalem artykul, ze zielony kolor roslin chroni je przed promieniowaniem cieplnym - oczywiscie do pewnego stopnia ;)
 

marcinxxx

New member
Rejestracja
Cze 23, 2011
Postów
3
Buchów
0
To może i ja przedstawię swój patent ; p Na razie niestety nie mam pestek, ale pc-boxa już praktycznie kończyłem i przetestowałem go na 'sucho' :crazy: Używam elektronicznego termometru z sondą na kablu i żeby uzyskać najbardziej wiarygodny wynik samą sondę przesmarowałem zieloną farbą oraz dodatkowo uszyłem jej skarpetę z zielonego materiału :freak2:
 

tlustygibon

Banned
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
31
Buchów
0
marrcinxxx i co to miało niby dać że ją pomalowałeś itd? wtedy wynik był inny niż normalnie (oszukany).
 

skilleks

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
104
Buchów
0
ja zakupiłem higrometr ,,hama,, jestem bardzo z niego zadowolony......ma bardzo czytelny wyświetlacz i jest prosty w obsłudze.....przez co mierzy mi dokładną tem. a zarazem wilgotność...więc dla mnie lepszy niż zwykły termometr....no i cena przystępna ok 40zł..więc warto jak dla mnie....
 
M

Muerte

Guest
Przerobiłem kila termometrów z sondami, rtęć, alkohol.,większością z nich można sobie temperaturę w dupie mierzyć,a nie w boxie.
Mój patent, mały słoik po koncentracie pomidorowym zalany wodą, powieszony lub postawiony w boxie na 2h, pomiar temperatury cieczy daje realny wynik, badanie termometrem rtęciowym lub alkoholowym, ewentualnie Ph metr z termometrem, i wtedy można porównać wyniki z tymi które pokazują nam termometry pokazujące temperaturę powietrza, oczywiście wodę wlewamy do słoika o temperaturze w miarę zbliżonej do tej którą pokazuje nam termometr w boxie.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół