nasiona marihuany

BrewKit

Wyszukiwarka Forumowa:

parokropek

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2012
Postów
111
Buchów
0
Czy robił ktoś z Was piwo z tzw, Brew Kitów ? ja robiłem teraz i całkiem fajne za 50 pare złotych wychodzi 46 piw :)
 

oczykobry

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 12, 2014
Postów
748
Buchów
478
Troszke jestem w tym temacie, brew kity sa dla dzieci. ;) ja odrazu wszedlem na gleboka wode.ii.zaczalem swoje pierwsze piwo od wysladzania ziarna. Zabawy caly dzien ale zapachy podczas wysladzania i chmielenia nie do opisania. DuO frajdy i zabawy. TrA.miex caly dzien na to. Wysladzanie filtroeanie.przelewanie warzenie chmielenie schladzanie przelewanie zadanie drozdzy no i czekanie. Fermentacja burzliwa pozniej cicha i mozna zlewac.ii kapslowac. ;) jakbus.mial.jakies pytania to na.pw. ja kupuje w necie skladniki slod chmiel drozdze co prawda drozej to.wychodzi ale wiem ze mam mozliwosc dobrania slodu chmielu i drozdzy w jaki sposob chce.(wlasne receptury) a brewkit.to masz same ekstrakty.slodu.i chmielu czyli shit. Niewiadomo.co tam dali. ;/

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Eee, już nie przesadzajmy, z brew kitów dobre piwo wychodzi. Na pewno lepsze niż te kupne.
Nie każdy chce rzucać się na głęboką wodę.
 

sweetello

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2013
Postów
49
Buchów
0
za***isty browarek z brew kitu :D polecam Pale ale z browamator.pl . w grudniu robiłem pierwszy raz portera i osobiście odrazadzam z brew kitu lepiej z własnych proporcji robić. Oczywiście jeżeli jesteś amatorem i chcesz szybko to brew kit, ale prawdziwe emocje towarzyszą gdy wszystko robisz sam! Pozdrawiam i powodzenia !
 

chlopomania

Member
Rejestracja
Maj 9, 2011
Postów
22
Buchów
0
zrobiłem niedawno dwa żuty na jednych drożdżach, raz było to ciemnie a raz normalne piwo z brewkitu, i albo polski producent się pomylił z etykietami albo smaki za dużo się nie różnią
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
50zł to bardzo naciągana kwota, bo tyle płaci się za sam brewkit (45-60zł), a pasowałoby dodać jeszcze suchy ekstrakt słodowy, ewentualnie ten zmieszany pół na pół z glukozą, czyli ok. +30zł i jeszcze cukier/glukoza na refermentacje. Prawie 100zł zainwestowałem w 2 kraty piwka. Miał wyjść porter, a wyszło coś na wzór stout :D
Zastępowanie ekstraktu słodowego cukrem radzę darować sobie, zrobiłem tak 1 piwo (lager), waliło bimbrem i drożdżami.
Teraz zbieram kasę na sprzęt do robienia piwa od zera, bez zabawy w brewkity :) Kolega, który warzy piwo mówił, że jemu wychodzi 40-50zł za 25L.
Ogólnie brewkit to fajna sprawa na start, bo o wiele mniej jest roboty, mniej skomplikowanych procesów, które mogłyby na starcie zniechęcić.
 

wlazlkoteknamlotek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 19, 2009
Postów
1,338
Buchów
0
Wczoraj zrobiłem Stout'a z brewkitu dodałem 1,5kg glukozy na 25l i miałem dosyć niskie BLG (9-10) ciekawe co z tego wyjdzie sam słód był lekko kwaskowaty. Fermentator bulgota więc pracuje, a wodę dałem kranówkę, aż nie mogę się doczekać kiedy za te 4-6 dni skończy się fermentacja i rozleję te 50-51 piwek:).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół