nasiona marihuany

Fotografia - temat ogólny

Wyszukiwarka Forumowa:

Nara

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 10, 2008
Postów
1,220
Buchów
44
normal_Logo_wujek_kopia.jpg
 

nalesnik

Member
Rejestracja
Mar 9, 2009
Postów
16
Buchów
0
Witam, mam zamiar kupić sobie aparat. Czy ktoś miał może styczność z takim modelem FUJI FinePix HS10?
 

Donner

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2009
Postów
1,301
Buchów
0
To ja się czymś pochwalę..

Moja pokrzywka która rosła obok spota :)


 
G

Gaynet

Guest
Siema wszystkich ekspertow fotografii. Mam male pytanko, robiac zdjecia na manualu aparatem Sony Alpha 300 przy wlaczonych HPS'ach - dual spectrum, jaki powinienem ustawic balans bieli.

Za konkretna odpowiedz nagrodze buszkiem.
 

nick użytkownika

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2008
Postów
1,755
Buchów
4
najlepiej to zrobic pomiar balansu bieli przy swietle hps.[robisz zdjecie pomiarowe bialej powierzchni w swietle hps, przynajmniej tak mam w nikonie]
 
D

delete

Guest
W sumie dobrze flp pisze, tylko, że jest mały szkopuł- przy włączonej lampie HPS zakłócany jest pomiar światła, przynajmniej u mnie w Canonie. Wtedy najlepiej ratować się zdjęciami seryjnymi, u mnie każde wychodzi inne- niektóre bardziej zaciemnione, poprzez te zbalansowane do przepalonych światłem. Może sam spróbuje dziś zrobić zdjęcie bieli u siebie i ciekawe, czy dobry WB się ustawi.

---------- Aktualizacja posta 26-06-2012 23:59 ---------- Czas poprzedniego posta 24-06-2012 06:10 ----------

Trochę mi to zajęło <lol2>
Ale efekt jest zadowalający, mianowicie zrobiłem zdjęcie białej ścianie w miare jasnym miejscu i później wybrałem w aparacie tą fote jako ustawiającą custom white balance. Różnica w kolorach ma się tak:

PRZED:
3%7E61.jpg


i PO:
5%7E33.jpg


Myślę, że 100% lepiej... :zjarany:
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
SIEMA:wok:Pobudka.

FOTOGRAFIA NIE UMARŁA.







Pozdro
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół