nasiona marihuany

Pytania i odpowiedzi odnośnie destylacji

Wyszukiwarka Forumowa:

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Zeby nie zaśmiecać tematu kolegi Redaktora :) Tutaj zadajemy pytania a jest szansa że ktoś odpowie na nie :bounce:
Postaram się często odwiedzać tan temat i pomagać w miare możliwości :)
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Jakie macie beczki do tego 30, czy 50l? Bo różnica w cenie to zaledwie 10zł. O jakiej mocy taboret do tego potrzeba? Nie wiem którą kupić i ile trwa nagrzewanie nastawu. Chcę zbudować takie coś jak "aabratek", ale zamiast chłodnicy na skos, dam ją centralnie w puszce.
 

Quntakinte

musisz biec
Rejestracja
Gru 13, 2012
Postów
98
Buchów
0
Bierz 50l, grzałka regulowana od 750w do 2kw. Nie zapomnij o zaworze bezpieczeństwa i termometrach w beczce i u góry. Ja mam taki z alarmem, że jak przekroczy mi daną temperature to "pika"
 

Quntakinte

musisz biec
Rejestracja
Gru 13, 2012
Postów
98
Buchów
0
Wrzuć zdjęcie jak to wszystko będzie wyglądać bo jeszcze nie widzialem takiej maszyny, OK?
 

sweetello

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2013
Postów
49
Buchów
0
ja mam 30l szybciej się nagrzewa stawiam se na taboret grzewczy i Panie napie****a jak marzenie termometr jest na górze kolumny. rosta sprawa utrzymać temeraturkę. Zacier zrobisz dobry to będziesz miał i 96%
 

MateoW

Active member
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
31
Buchów
0
Trochę odgrzeje (trochę mnie tu nie było) ;) Ja z kolei używam taboretu gazowego do własnoręcznie wykonanego zbiornika ok 35l. Ważne jest zastosowanie skośnej rury - dzięki niej część lub całość destylatu powraca do kolumny co polepsza jakość otrzymywanego destylatu (mam zastosowany zawór dzięki któremu mogę regulować ilość odbieranej cieczy) . Temperaturą zbytnio bym się nie przejmował ( pod warunkiem że w zacierze nie ma części stałych), ważna jest za to temperatura wody powracającej z chłodnicy - powinna być ciepła ale nie gorąca. Temperatura urządzenia wzrasta pod koniec destylacji ( co daje sygnał do zakończenia pracy) , jednak tą samą funkcje pełni monitorowanie zawartości % w odbieranej cieczy. W moim przypadku od zejścia poniżej 90% do ok 30% odbieram nie więcej niż 200ml cieczy co uważam za nieekonomiczne (gaz z butli) i zakańczam prace przy poziomie ok 80%
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Ważne jest zastosowanie skośnej rury - dzięki niej część lub całość destylatu powraca do kolumny co polepsza jakość otrzymywanego destylatu (mam zastosowany zawór dzięki któremu mogę regulować ilość odbieranej cieczy) .
zwykło się taką konstrukcję kolumny rektyfikacyjnej nazywać kolumną aabratek (od nicka twórcy na forum bimber.info) gdyby ktoś szukał :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół