nasiona marihuany

Jaka kara za 500g tematu i plus uprawa.

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Wpadłem sporo temu z grow (kilka cm krzaczki w boxie 0,5 m^2) i kilkadziesiąt gram palenia. Dostałem grzywne plus koszty sądowe (coś ponad 3000 zł), zawiasy na 2 lata, oraz kuratora (byłem nieletni).
Byłem "pod ścisłą obserwacją" przez cały okres zawieszenia - w tym czasie 2 razy wjazd na chatę pod byle pretekstem, kilka razy wyrywkowe trzepanie mojej skromnej osoby, oraz podejrzewam, że miałem podsłuch na telefonie. Dmuchałem na zimne i nic na mnie nie mogli znaleźć.
Po przeminięciu zawiasów długi czas spokój. Za rok-dwa znowu znalazł się pretekst do przetrzepania domu. Oczywiście, powód wydania nakazu banalny i wcale nie związany z narkotykami. Znaleźli lufkę - dokładnie opaloną, ale miejscami czarną, w której nie wykryto potem THC, oraz OKRUSZEK 2x1 mm (!) śmiercionośnej maryhułany na podłodze. Trzech ich było, jeden bardzo na mnie zacietrzewiony, i w zasadzie tylko dzięki niemu rozpoczęto sprawę. Dwóch pozostałych policemanów namawiało go żeby dał spokój, a nawet podśmiewali się z niego.
Nie powiem, miałem stracha. Na szczęście za kilka tygodni sprawę umorzono.

PS. W sprawach o małe ilości (do kilkudziesięciu gram) i uprawę niewielkiej liczby krzaków raczej nie ma się czego obawiać, chyba, że jesteśmy recydywistami. Pamiętajmy, że jesteśmy ofiarą, a nie przestępcą, i tak własnie powinniśmy się zachowywać - to bardzo pomaga.

PS2. Po wygaśnięciu zawieszenia nadal figurujemy w papierach jako karany. Nie pomnę już, ile lat musi minąć, aby wyrok uległ zatarciu, ale kilka. Po tym okresie na pytanie policjanta / sądu "czy byłeś karany" odpowiadamy, zgodnie z prawem "nie".
 
R

robak91

Guest
No właśnie to miałeś nie przyjemne doznania jak ci te psy wbijały na chawire jpd... Ja mam tylko jednego krzaczka o powierzchni 0.09m2 więc to nie komercja :D No wtedy jak juz raz łapną czlowieka to go pozniej kontroluja juz masz prze***ane :p wiec nie wiem jak ty sobie radzisz teraz uprawiasz cos? :))


PS. Noo to ja wiem male ilosci to umarzaja czesto chyba ze poddasz sie dobrowolnie karze to wtedy zawiasy...

PS. W papierach jestes chyba 10-15 lat jak z tego pamietam ale nie chce tutaj kłamać można zawsze sprawdzić na necie.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Nie 10-15, tylko kilka. Ja mam już od dawna czyste papiery.

Uprawiam tylko OUT, i tylko niewielkie ilości dla siebie samego. Nauczyłem się dmuchać na zimne i dobrze mi z tym - w nielegalnych kwestiach to chyba zdrowe podejście.
 

jan234

Member
Rejestracja
Sty 29, 2014
Postów
19
Buchów
0
powiec ze chorujesz na depresje albo cos i zielsko ci pomoaga , wymysl ze kiedys sprubowales i pomoglo, i postanowiles sam wychodowac znaczna ilosc aby ci starczylo powiecmy na rok,
 

druzyna-cbd

Banned
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
246
Buchów
0
W Polsce zarówno import, produkcja, pośrednictwo w sprzedaży, jak i samo posiadanie marihuany jest nielegalne i stanowi przestępstwo, zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. z późniejszymi zmianami – o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1485). Za samo posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie marihuany innej osobie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a udzielanie jej małoletniemu jest zbrodnią, zagrożoną karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Wydaje mi się, że bardzo ciężko byłoby się z tego wyplątać ale dobra papuga czyni cuda.
 

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
PS. W papierach jestes chyba 10-15 lat jak z tego pamietam ale nie chce tutaj kłamać można zawsze sprawdzić na necie.


Co ty pie***sz. Zatarcie następuje 6 miesięcy po tym jak minie okres zawieszenia.
 

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
Gdzie w trudnych sprawach ci powiedzieli?? A moze ukryta prawda?


Dzieciaczku wracaj do gimnazjum, bo tam twoje miejsce - jeszcze dużo nauki przed tobą.


Kodeks karny:

Art. 76.
§ 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia
okresu próby.
§ 2. Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania
nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem
ich wykonania; nie dotyczy to środka karnego wymienionego w art. 39
pkt 5 [obowiązek naprawienia szkody].
 
R

robak91

Guest
Dzieciaczku wracaj do gimnazjum, bo tam twoje miejsce - jeszcze dużo nauki przed tobą.


Kodeks karny:

Mi nie chodzi jak ktos ma zawiesznie... Tylko jak masz bezwzgledny wyrok np 1rok pozbawienia wolnosci to tez po 6 miechach znika jak oczywiscie minie mi tez jeden rok wiezienia
 
R

Raver

Guest
Co ty pie***sz. Zatarcie następuje 6 miesięcy po tym jak minie okres zawieszenia.

6 miechów masz cichego, i papiery ci mażą po 5 latach od zakończenia wyroku, jeśli nie siedziałeś w tym czasie...
Jak raz bekniesz to będziesz miał "karany" już do końca życia.
 

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
6 miechów masz cichego, i papiery ci mażą po 5 latach od zakończenia wyroku, jeśli nie siedziałeś w tym czasie...
Jak raz bekniesz to będziesz miał "karany" już do końca życia.

Gówno prawda. Sam mialem zawiasy i bylem ostatnio po wypis z KRK.. Wszystko regulują przepisy. W przypadku kary pozbawienia wolności zatarcie następuje tak jak poniżej.


Kiedy następuje zatarcie skazania?
Kwestię tę wyczerpująco reguluje art. 108, art. 107 kk oraz art. 76 kk oraz art.106a kk (ten ostatni stanowi wyjątek od zasady, iż wszystkie skazania ulegają zatarciu)



Przepis prawny:
Art. 106a.
Nie podlega zatarciu skazanie na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia
jej wykonania za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności,
jeżeli pokrzywdzony był małoletnim poniżej lat 15.


[kara pozbawienia wolności oraz kara 25 lat pozbawienia wolności]

Przepis prawny:
Art. 107.
1. W razie skazania na karę pozbawienia wolności wymienioną w art. 32 pkt 3
lub karę 25 lat pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa
z upływem 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia
jej wykonania.


[zatarcie na wniosek skazania na karę pozbawienia wolności]

Przepis prawny:
§ 2. Sąd może na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5
lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona
kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat.

[kara dożywotniego pozbawienia wolności]

Przepis prawny:
§ 3. W razie skazania na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zatarcie skazania
następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od uznania jej za wykonaną, od
darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.
 
L

Ludzik2

Guest
Co ciekawe czasem lepiej być karanym i dostać wyrok w zawieszeniu niż samą grzywnę. Ona zaciera się po 5 latach, a 'zawiasy' po 6 miesiącach od okresu próby.
Raver i robak piszą głupoty.
 
R

Raver

Guest
Daj skan wyroku jak takis bystry.

Dostanie rok na 3 pół cichiego i 5 lat zeby wylizac... a jak bekniesz bekał to lezysz i mi tu nie pie**ol bo wiem dobitnie...


Najpierw sobie Dowód wyrób LODZIK
 
Ostatnia edycja:

Shiva

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2013
Postów
254
Buchów
0
Niestety Raver nie masz racji... Nie wiem po co się rzucasz, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.
 

Ksiadz Andrzej

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2014
Postów
90
Buchów
0
Nie ma reguły. Każdy przypadek jest inny.
Ja pare lat temu zjechałem na sanki za pomówienie ( w domu znalezli wagi, nadpalonego jointa i pare gramów ), niestety pomawiało mnie pare osób gdyż była to grubsza akcja no i skończyło się leżanką. Nie do***ali mnie z żadną wiekszą ilością, czy hodowlą, a itak wylądowałem na sankach. Po paru miechach wypuścili całą naszą ekipę i sprawa zakończyła się zawiasami (na poczet kary wliczyli nam sankcje, zazwyczaj tak to się kończy w większości spraw )
Jeżeli jesteś osobą pierwszy raz karana (tak zwana "petka"), to wyrok powinien skończyć się na zawiasach. Wiadomo wszystko zależy od stawianych zarzutów, ale z roku na rok widać poprawę w tym temacie, wyroki za trawe są coraz bardziej łagodne. Jeżeli masz już na karku zawiasy, to raczej jedziesz na sanki, ale czy potem dostaniesz wyrok sztywny to nie wiadomo, są różne przypadki.
Jeżeli policja wpadła ci na chatę i nie poleciałeś od razu na sanki to nie masz się już czego obawiać, wszystko się dobrze skończy :)
Ogólnie nie wiem czemu się tak boicie przypału. Jeżeli jesteście idiotami to na pewno zostaniecie skręceni.
Jest jedna zasada którą każdy powinien wyznawać - NIE MÓW NIC NIKOMU - wtedy na pewno unikniecie problemów. 100% na własny użytek. Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół