nasiona marihuany

Ogrodzenie spota - dyskusja

Wyszukiwarka Forumowa:

airam

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
61
Buchów
0
Siemanko, mam poważny problem ze zwierzyną, w mojej okolicy roi się od zwierzyny, out 2012 cały został zeżarty przez tych sk***oli. Strasznie mnie to poirytowało, i out 2013 to był trochę ryzyk fizyk, blisko zabudowań ale jednak trudno dostępny. Niestety pomyliłem się i cały został skradziony.
Teraz bardzo zastanawiam się nad ogrodzeniem spota, za miejscówkami już rozglądam sie intensywnie, jak tylko mam czas wsiadam na rower, oddalam się w las z dala od cywilizacjii i szukam. Mam już kilka potencjalnych spotów, ale podczas ich szukania ciągle napotykam zwierzynę... Chyba w mojej okolicy ogrodzenie to konieczność, i zastanawiam się jak to zrobić. Mam kilka opcji:
a) użyczyć sobie ogrodzenia od jakiejś przestarzałej szkółki leśnej (wycięty fragment lasu, gdzie posadzone zostały nowe drzewa które zostały ogrodzone płotem przeciwko zwierzynie). Takie ogrodzenie gdyby komuś tam również spacerującemu po lesie czy robiącemu jakieś wycinki nie rzuci się w oczy na tyle, żeby sprawdzac co tam jest bo pomyśli że to jakaś szkółka leśna i to oleje.
b) żyłka rybacka, kupić kilka mocnych żyłek rybackich na karpie i zrobić z nich ogrodzenie. Takie żyłki są naprawdę mocne, myślę że żaden zwierz nie będzie miał motywacji tego forsować, a z kolei taka żyłka jest też bardzo niewidoczna, wątpie żeby ktokolwiek mógł to zauważyć.
c) Folia w rolkach, kiedyś już tak ogrodziliśmy spota znajomego ale byliśmy wtedy amatorami i planty zasadziliśmy na złej glebie, nic nie wyrosło. Generalnie za***iście rzuca sie w oczy, ale jest łatwa do przetransportowania na spota.
d) kupowanie jakichś ogrodzeń czy drutów, dla mnie słabo możliwe do przewiezienia na spota i kupienia na moim wypizdowie. Poza tym dużo pieniędzy muszę już wydać na nasionka, glebe i nawozy, ogradzanie co najmniej 4 spotów to nie na moją kieszeń.


Co myślicie o grodzeniu spota? Inne sposoby na ostraszanie zwierzyny są bardzo krótkotrwałe, często nie skuteczne i wymagają ciągłego powtarzania, na co nie mam ochoty. Macie może jakieś swoje sposoby na grodze spota? Być może próbowaliście już jakiś sposobów? Czekam na odpowiedzi :) v
 

pchełcia

Well-known member
Rejestracja
Lut 28, 2011
Postów
150
Buchów
0
Jezeli chcesz ogradzac a widze ze raczej musisz to kup siatke lesna i nia ogrodz, z dalsza jej nie widac a zwierzyna nie przejdzie.
50 metrow takiej siateczki okolo 130/150pln, takze tragedii nie ma(tak mi sie wydaje).
Pzdr
 

zatrutygramem

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2013
Postów
453
Buchów
3
jak masz możliwość - wiadomo najlepiej siatką ogrodzić calego spota wpuscic psy i pod prad podlaczyć i zrobić X z pali na których wisza rozkladajace sie resztki ... . Ktoś by wszedł ? :D
Na małe roślinki - klatka dla papug jest najlepsza
a jeszcze zależy jaka zwierzyna jak zające to stary sposób plastikowa butelka 1.5L na łodygę i nie pogryzie . a sarny czy dziki to też butelka tyle ze powieszona porobione dziury a w srodku wywar z piekieł :D takie coś co 5 metrów do okoła i nawet po deszczu tak capi ze nie podejdziesz .
 

Przem0

Member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
22
Buchów
0
Ja robie tak:
Kupuje w ogrodniczym 100m zielonego cienkiego drutu, koszt nie cale 10zl, spota mam bardzo trudno dostepnego, wiec biore drut, patrze na jakies krzewy 2m od pomidorków, zaczepiam drut o krzewa i biegam w kółko posadzonych pomidorków zahaczając drutem o krzewy i tak z 10 razy w kółko i żadna sarna lub dzik nie przejdzie, gorzej mam z kretami :p
 

Marihuanator

Banned
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
873
Buchów
0
A ja mam patent, że zwierzyna omija dane miejsce z daleka. Wiadomo, że gdyby jakiś dziki zwierz ujrzał psa na spocie, to by odpuścił. Oczywiście nie trzymam psa na spocie, ale pluszowa imitacja + psia kupa jak na razie wystarcza, ale zmieniam co wizytę ustawienie maskotki, bo zwierzęta nie są takie głupie :). Pewnie po czasie i tak rozpoznają, że to fake, wtedy zapodam im dodatkowo odgłos kilku szczekających psów losowo, uruchamianych czujnikami ruchu, na jednym akumulatorku za 20zl pociągnie nawet kilka sezonów bez ładowania :).
 

airam

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
61
Buchów
0
A ja mam patent, że zwierzyna omija dane miejsce z daleka. Wiadomo, że gdyby jakiś dziki zwierz ujrzał psa na spocie, to by odpuścił. Oczywiście nie trzymam psa na spocie, ale pluszowa imitacja + psia kupa jak na razie wystarcza, ale zmieniam co wizytę ustawienie maskotki, bo zwierzęta nie są takie głupie :). Pewnie po czasie i tak rozpoznają, że to fake, wtedy zapodam im dodatkowo odgłos kilku szczekających psów losowo, uruchamianych czujnikami ruchu, na jednym akumulatorku za 20zl pociągnie nawet kilka sezonów bez ładowania :).

wygrałeś internety stary <rotfl> leże i płacze <rotfl>

Ja robie tak:
Kupuje w ogrodniczym 100m zielonego cienkiego drutu, koszt nie cale 10zl, spota mam bardzo trudno dostepnego, wiec biore drut, patrze na jakies krzewy 2m od pomidorków, zaczepiam drut o krzewa i biegam w kółko posadzonych pomidorków zahaczając drutem o krzewy i tak z 10 razy w kółko i żadna sarna lub dzik nie przejdzie, gorzej mam z kretami :p

Twój sposób skłania mnie do tego żeby przychylić się do mojego z żyłką rybacką... Albo może i do Twojego... Generalnie już próbowany?
 

PanGibon

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2012
Postów
50
Buchów
0
kiedyś uzywałem proszku do prania czy scietych włosów do odstraszenie dziczyzny :crazy: albo sikałem jakies 20mod spota w róznych miescach ale tego juz nie polecam ani chemi bo las jej nie trawi :/ ale sposób z zyłka wygrywa:spalony:
 
D

dachu1311

Guest
Dołączę do tematu z pytaniem,
mam miejscówkę w modniku pare spotów jest on ogrodzony ale wiele dziur pozwoliło się przedrzeć zwierzynie po czym widać obsrane spoty :) I mam takie pytanie czy lepiej ogrodzić poszczególne pomidory siątką czy zrobić ogrodzenie całości?
Jeszcze jest takie coś że ten modnik jest w środku lasu i są drzewa dziś o 16 słońce by świeciło wprost na drzekwa czy tyle słońca wystarczy? Jak coś moge zrobić zdjęcie i pokazać :)
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Zbieraj mocz do butelek i walisz na spota polewaj okolicę, drzewa , krzewy , ścieżki. Rośliny każda z osobna otocz siatką + mocz. Możesz siuśki wlać do słoika zakręć go. Zrób dziurki w denku. Możesz takich słoików ustawić kilka w okolicy. Strach na wróble - stawiasz na spocie mini stracha i polewasz go moczem. Antybisan nie sprawdza się, w sklepach dla myśliwych można zakupić zapachy dzikich drapieżników i faktycznie jest skuteczne.
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Dołączę do tematu z pytaniem,
mam miejscówkę w modniku pare spotów jest on ogrodzony ale wiele dziur pozwoliło się przedrzeć zwierzynie po czym widać obsrane spoty :) I mam takie pytanie czy lepiej ogrodzić poszczególne pomidory siątką czy zrobić ogrodzenie całości?
Jeszcze jest takie coś że ten modnik jest w środku lasu i są drzewa dziś o 16 słońce by świeciło wprost na drzekwa czy tyle słońca wystarczy? Jak coś moge zrobić zdjęcie i pokazać :)

zasada nie sadzimy w młodnikach ogrodzonych tym bardziej
dlaczego doczytaj na forum
 

DuchKacper

Well-known member
Rejestracja
Mar 5, 2014
Postów
103
Buchów
0
ja za***ałem gałęziami i konarami tak spota w koło, że nic tam już nie wchodzi. Sam często mam problem z dostaniem się do środka
 

Kiełek

Well-known member
Rejestracja
Mar 5, 2014
Postów
55
Buchów
0
Grube patyki najlepiej świeżo wycięte wbijasz w ziemie co pol metra i przewijasz pomiędzy nimi cieńsze na wysokości 20-40 Cm od siebie :p jak jest wilgoć to może się zakorzenią i bedzie pięknie :) na to możesz położyć drapaczynę i małe gałązki z listkami.
Na ziemi możesz położyć jakieś stare ubrania co jakiś kawałek ponoć zwierze czuje zapach (człowieka) ubrania i boi sie podejść.
Aha nie wiem czy to coś w nosi ale chodziłem kiedyś na miejscówkę z psami (3) nie wpuszczałem ich do środka ale lały blisko niej nie wiem czy to pomogło ale skoro pies czuje zapach na kilka km to może i zwierze czuje psa
 
S

songo_kan

Guest
Witam ja mam taki sposób że ogradzam cały spot cienkim sznurkiem następnie sznurek smaruję mydłem u mnie to działa i od 2 sezonów nie straciłem nawet jednej roślinki. Ślady zwierząt było widać koło sznurka ale dalej już nie szły
 

GreenLifeStyle

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 24, 2014
Postów
531
Buchów
10
ja za***ałem gałęziami i konarami tak spota w koło, że nic tam już nie wchodzi. Sam często mam problem z dostaniem się do środka
Ja tak samo robię , dokoła rośliny stosy gałęzi chaszczy i jest ok , naturalnie bez przypalowo bezobsługowo , co do mniejszych szkodników jak już ktoś pisał obcięta butelka na konar.
 

Dozller

Well-known member
Rejestracja
Mar 12, 2013
Postów
77
Buchów
1
To co wytnę ze spota robię ogrodzenie. Dodatkowo jeszcze,zwykły sznurek od presy. U mnie zdał egzamin <peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół