nasiona marihuany

Hesi Super Vit, a Plagron Sugar Royal

Wyszukiwarka Forumowa:

icyhot

Active member
Rejestracja
Sie 25, 2010
Postów
38
Buchów
0
Witam,

Dostałem przesyłkę z kompletem nawozów na flo od Canny. Dodatkowo zakupiłem Hesi Super Vit, ale jako gratis dostałem również Sugar Royal od Plagrona co też jest stymulatorem kwitnienia. Nie potrafię porównac składów obu specyfików, zwłaszcza, że informacje o Super Vicie są zdawkowe. Zawiera 25 witamin, enzymów blabla, ale co dokładnie, nigdzie nie doczytałem.
Proszę Was o rozwianie mych wątpliwości, czy powinienem stosowac jedno i drugie czy raczej zostac przy jednym ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Sugar Royal stosuje się od 2 tygodnia życia roślin. Do bodaj 2 tygodni przed kosą.
 

icyhot

Active member
Rejestracja
Sie 25, 2010
Postów
38
Buchów
0
Tak, to jak sie stosuje mam na butelce. Pytanie czy stosowac dwa srodki na raz ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja bym dawał 2 na raz, ewentualnie w trochę mniejszych dawkach.
 

Green_Light

Well-known member
Rejestracja
Gru 24, 2013
Postów
199
Buchów
1
Uzywal ktos z was samego sugar royala plagronu albo bloosom builder od atami ? Jestem ciekawy co ten produkt moze zdzialac : )
 
Ostatnia edycja:

Green Farmer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2011
Postów
519
Buchów
0
Uzywal ktos z was samego sugar royala ? Jestem ciekawy co ten produkt moze zdzialac : )

sam raczej duzo nie zdziala jest to pozywka dla mikroflory wg mnie lepsza opcja jest enzymes + oprysk phytamin na flo oczywiscie
 

SLOG

Well-known member
Rejestracja
Cze 4, 2015
Postów
109
Buchów
0
jesli chodzi o witaminy to na veg stosuje superthrive (na 250ml wody 1 drops)
hesi supervit to rowniez witaminy ale uzywam ich na flo (1 drops na 4.5L )
mozna go dodawac za kazdym podlaniem do calej mieszanki i jest gitara.. roslinki sa zdrowe i szczesliwe
plagrona natomiast nie testowalem i nic o nim nie wiem. pozdro ;)
 
F

fazogastor

Guest
Takich bzdur o sugra royalu już dawno nie czytałem.

1) nie stosuje się od 2 tygodnia życia rośliny, tego się w ogóle na wegu nie używa. To się stosuje od drugiego tygodnia, ale fazy rozciągania po przełączeniu, kiedy zaczynają się formować kwiaty. Kończy się na 2 tygodnie przed ścinką.

2) Nie wolno stosować cześciej niż raz na tydzień i w stężeniu większym niż 2ml / litr (ja stosuję zazwyczaj mniejsze)

3) Działanie tego stymulatora polega na wywołaniu w roślinie stresu który normalnie wynika z za małej wigotności powietrza. W reakcji roślina obficie oblewa się żywicą (czasem łącznie z łodygami), pobiera większe ilości wody i nawozów, szybciej kwitnie.

4) W momencie stosowania podłoże nie może być suche / przesuszone, bo zaszkodzi to roślinie - patrz pkt 3) - potrzebuje dużo wody do produkcji żywicy.

5) Powinno się stosować tylko na zdrowej prawidłowo rozwijającej się roślinie, jeżeli są jakieś choroby, duże niedobory i inne problemy, używanie sugar royal spowoduje więcej szkody niż pożytku.

Edit: jeszcze uzupełnienie.

Cały problem wziął się z tego, że jakiś idiota źle przetłumaczył opis z j. ang. na j. polski, a potem ten opis powieliły wszystkie growshopy.

Po angielsku (na ulotce) pisze o dwóch ostatnich tygodniach fazy wzrostu - i tu chodzi o fazę wzrostu po przełączeniu na flo a nie przed, a jakiś debil to przetlumaczył, że należy stosować od 2 tygodnia wzrostu.

Zresztą na stronie plagronu nawet pisze jeszcze inaczej, piszą tylko o fazie kwitnienia:

Shake well before use. Add up to 2 ml Sugar Royal per 1 liter of water (1: 500). Use this nutrient solution once a week in the flowering stage. After aqueous solution shelf life up to 24 hours.
 
Ostatnia edycja:

sony1980

Well-known member
Rejestracja
Gru 10, 2012
Postów
98
Buchów
0
Do sugar mam łac od 2 tygodnia kwitnienia i skończyć dwa tygodnie przed scinka
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół