nasiona marihuany

Wpływ marihuany na tarczycę - Endocrine Effects of Marijuana

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Statysta

Guest
Znalazłem coś takiego, z angielskim u mnie jako tako ale przy naukowym słownictwie wysiadam, może ktoś przetłumaczy, może ktoś wyrzuci do kosza jeśli było/nic nie wnosi.



Endocrine Effects of Marijuana
Todd T. Brown, MD, and Adrian S. Dobs, MD, MHS

Miałem wrzucić tekst ale może lepiej dam link do oryginalnego tekstu w PDF, żeby nie psuć formatowania:

http://www.ukcia.org/research/EndocrineEffects.pdf


@ByMike92 - To jest nas dwóch :) Nie ukrywam, że również dla mnie przetłumaczenie tego byłoby pomocne, moja matka ma całkiem z***aną tarczycę i może dowiedziałbym się czegoś ciekawego.
 
Ostatnia edycja:

byMike92

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2013
Postów
209
Buchów
0
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł przetłumaczyć :)
 

guerrillafarmer

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2014
Postów
272
Buchów
0
podejmuję się tłumaczenia w najbliższy weekend, choćby dlatego, że też jestem zainteresowany :)
 

ks1337

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2012
Postów
410
Buchów
44
Najważniejsze zdanie w tekście:
"Long-term effects on the various endocrine systems have not been clearly demonstrated, and clinical consequences, if present, are likely
to be subtle."
Długofalowe efekty oddziaływania mj na różne systemy hormonalne (tarczycy) nie zostały jasno wyjaśnione, ale jeśli występują jakieś negatywne kliniczne skutki, to najprawdopodobniej są nieznaczne.
 

Korean Farmer

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2014
Postów
218
Buchów
0
Jestem bardzo zainteresowany tematem ponieważ mam pewne schorzenie tarczycy, choć palenie raczej na to nie wpływa...
 

oen

Well-known member
Rejestracja
Kwi 5, 2013
Postów
297
Buchów
0
Sam zmagam się z nadczynnością i z chęciom poczytam ale po polsku gdyż nie władam biegle angielskim a google tłumacz tu mi raczej nie pomoże. Dziękuję i wielki buch dla tego komu się zechce z tym pier***ić
 

guerrillafarmer

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2014
Postów
272
Buchów
0
Niestety z przyczyn niezależnych odemnie nie miałem w ten weekend tak dużo czasu jakbym chciał. Tekst jest dość trudny, ale nie przekracza moich możliwości - potrzebuje na tłumaczenie jednak trochę więcej czasu. To co do tej pory przetłumaczyłem porządnie (1sza strona) znajdziecie w dziale tłumaczeń:


O tutaj
 
S

Statysta

Guest
Nie rzucasz słów na wiatr, buch na zachętę i czekam na resztę ;)
 

Korean Farmer

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2014
Postów
218
Buchów
0
Również czekam z moim schorzeniem na dalszą część, z tego co przetłumaczyłeś już teraz, dowiedziałem się że moja choroba jednak jest spowodowana przez MJ... Smutne to ale prawdziwe... mojemu endokrynologowi nigdy nie mówiłem że paliłem i że było też LSD, teraz wiem że to błąd... Przy następnej wizycie pogadam z nim szczerze o moim degustowaniu MJ przez ostatnie 25 lat... i dzięki wielkie z góry... super tłumaczenie...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół