nasiona marihuany

Suszenie, pakowanie i magazynowanie (Papierowa metoda)

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Gość

Guest
[FONT=&quot]GrowFAQ:
Suszenie, pakowanie i magazynowanie (Papierowa metoda)

Istnieje wiele metod suszenia i przechowywania, i wiele z nich ma swoje złe i dobre strony . Jak wygląda moja metoda suszenia .
50.jpg

Co należy zrobić?

# Kiedy rośliny są dojrzałe i gotowe do zbioru zbierz je i pocięte powieś do góry nogami w ciemnym i suchym miejscu.

# Usuń z niej wszystkie liście duże jak i te małe.

# PRzetrzymaj tak powieszoną roślinę około trzech dni do momentu aż w dotyku będziesz czuł że jest sucha. Delikatnie ściśnij pąki palcami a powinieneś wyczuć czy są jeszcze miękkie w środku.

[/FONT]
[FONT=&quot]# Następnie usuń wszystkie pąki z roślin i zrób jej delikatny manikiur. Na tym etapie możesz jeszcze uzyskać haszysz.

# Następnie umieść pąki w kartonie w ciemnym i suchym pomieszczeniu aby nadal powoli wysychały.[/FONT]

[FONT=&quot]
# Codziennie obracaj pąki i sprawdzaj, delikatnie ściskając czy są miękkie, czasem takie suszenie zajmuje ponad tydzień.[/FONT]

[FONT=&quot]
# Gdy będą już suche umieść je w papierowej torebce ale nie więcej niż 8 centymetrów na dnie a następnie zwiń górną część torebki w rulon.

# Otwieraj torbę raz, dwa razy dziennie i potrząsaj pąkami gdyż mogą się jeszcze pocić (chodzi o kumulowanie się wilgoci wydostającej z niewyschniętych topów)

# Kiedy pąki są już suche umieść je w torebkach zamykanych strunowo (chodzi o dilerki)na dwa lub trzy dni

[/FONT]
[FONT=&quot]# Obejrzyj dokładnie pąki w woreczku(dilerce)czy ponownie nie zbiera się wilgoć i topy nie robią się wilgotne, jeżeli tak wyjmij je z powrotem i przełóż do papierowych torebek w celu dosuszenia. Jedynym sposobem sprawdzenie czy topy są suche jest ich delikatne ściskanie i sprawdzanie czy są jeszcze miękkie a jeśli przestaną się uginać oznaczać to będzie że są suche.[/FONT]

# Pąki które są już suche i nie widać oznak wilgoci pozostaw jeszcze przez dwa, trzy dni w dilerkach, następnie włóż do słoików. Stosując tą metodę unikniesz ciągłego otwierania słoików w celu wyeliminowania wilgoci którą było by widać na szkle i mogła by powstać pleśń.

# Teraz gdy na pewno wiesz że wszystko jest już suche popakuj to do odpowiedniej wielkości woreczków i włóż do szczelnego słoika aby do środka nie dostała się wilgoć i umieść słoik na dolnej półce. Ale uważaj jeżeli gandzia nie jest sucha to nawet w lodówce może ją dopaść pleśń więc jeżeli nie jesteś pewien że wszystko dobrze wyschło to lepiej nie wkładaj jej do lodówki bo wszystko zmarnujesz.
(tutaj chodzi o słoiki próżniowe)

#Jeżeli zdecydowałeś się trzymać topy w słoiku chcę zasugerować abyś jeszcze jednak przez tydzień lub dwa sprawdzał czy nie widać oznak wilgoci w środku. Następnie możesz usunąć powietrze ze słoików odstawić w ciemne miejsce i trzymać na deszczowe dni (mały of ale kto to wytrzyma z tym czekaniem)


Po kilku miesiącach możesz otworzyć słoik i spróbować a stwierdzisz że smak i aromat pozostał ten sam po zamknięciu w próżniowym słoiku. Tak przechowywana może przetrwać ponad rok.[FONT=&quot]

Jak ktoś znajdzie przeoczony błąd pisać PW a nie walić posrane zbedne posty
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

sd

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
3,038
Buchów
20
hm a ja mysle ze jest zrozumiałe...
 
C

cranberry

Guest
po nałożeniu poprawek jest zrozumiały.
można powiedzieć że dobra robota! ;)
 
G

Gość

Guest
Skończone można przenieść we właściwe miejsce

Gdyby ktoś dopatrzył się czegoś niejasnego pisać tylko delikatne uwagi mile widziane <shiza>
 
C

Cweluch

Guest
powiem tak, probowalem i moim zdaniem szybciej i efekt nie zly.bardzo mi pomogles;].pozdro
 

thcmax

Member
Rejestracja
Maj 11, 2016
Postów
23
Buchów
0
Cweluch ?? jaka ksywa hahah rozje.ales mnie Cweluchu hahah
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół