nasiona marihuany

Grzańce

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Jako, iż zaczynają się okresy dość chłodne, pozwoliłem sobie założyć ten temat.
W zimny wieczór nie ma nic lepszego niż joint + grzaniec.
Macie jakieś sprawdzone przepisy (obojętnie piwo/wino)?


Piwne zabajone:
Piwo mocno podgrzac ze szczyptą cynamonu i imbiru. Z 2 zółtek, 4 łyżek cukru i łyżeczki cukryu waniliowego utrzec kogel mogel (najlepiej oczywiscie robotem :) ) Delikatnie wlac gorące piwo do jajek cały czas mieszając. Można podawac posypane cynamonem lub czekoladą.


Grzaniec piwny wg Kostka:
- 0,5 l jasnego, mocnego piwa
- 1-2 lyżki miodu
- kilka ziaren pieprzu (3-7)
- kilka ziaren ziela angielskiego (2-5)
- pół łyżeczki imbiru
- 1/4 lyżeczki cynamonu
- 3-4 gożdziki

Piwo należy wlać do gara, dodać resztę składników i zagrzać, koniecznie pod przykryciem. Jakieś 5-10 minut na małym ogniu, czasem lekko mieszając, powinno wystarczyć. Nie dopuścić do zagotowania. Optymalna temperatura to 60-80 stopni.
Przeleć przez drobne sitko. Smacznego.


Niezły jest też gotowy grzaniec w torebce firmy "Prymat". Ja preferuję mniej-więcej 3/4 zawartości torebki na 0,5 l napoju.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
No, nie mówcie mi, że nikt nie robi grzańców???
 

xxx

Active member
Rejestracja
Lip 7, 2008
Postów
37
Buchów
0
zależy od toleracji palacza, bo po sobie wiem ze :jaraczz: mają mniejsza na alkohol, (fajna faza po 1l i 2<joint>:harvest:)
ale jak już mowa o grzańcu to ide na latwizne i kupuje gotowe wino "grzaniec galicyjski'' po grzaniu jest gotowe do spozycia ze wszystkimi przyprawami :yeahh:
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Mamy taki w sklepie. Dobre toto wogóle?
 

ludzio1

Well-known member
Rejestracja
Wrz 8, 2008
Postów
87
Buchów
2
niewiem ostatnio ja z kumplem wpadlem na pomysl zeby zrobic grzanca 2 litry browaru pozniej jakis bat i w koncu niewiedzialem czy bardziej jestem na***any czy upalony ale smak mial boski po maszku :D
 
O

otojai

Guest
Ja robię takiego grzańca na przeziębienie, skuteczność 120% normy :thumright:
mój przepis jest trochę opisowy:
- PIWO ( przeważnie 0,5 lub 1 litr na osobę - oko mocne lub tatra mocna)
- MIÓD ( jasny)
- HIBISKUS ( stosuje napar, 3-4 łyżeczki hibiskusa na szklankę wrzątku)
- PRZYPRAWY ( Imbir, Gałka muszkatułowa, cynamon, pieprz czarny, goździki)
- WÓDKA ( 50 ml/ osobę )
Opis:
-Zalać hibiskus gorącą wodą(musi się zaparzyć przez ok 5 minut), potem odcedzić fusy. -Podgrzać piwo do ok 60C.(NIE WIĘCEJ !!!!!) i rozpuścić miodu "do smaku" ( jak kto lubi, więc nie będę pisał dokładnych ilości tylko proporcje)
-Dodać przypraw ( ja lubię "korzenny" smak więc daję trochę więcej przypraw, i tak, na jedno piwo daję:
-ok. 5-8 goździków,
-1/4 kostki* imbiru,
-1/5 kostki* - cynamonu,
-1/6 kostki* gałki muszkat. ,
-1/8 kostki* pieprzu
ps. Chodzi tu o ilość porównywalną do klasycznej kostki cukru
zresztą z przyprawami ja zawszę daję na oko i zawszę wychodzi ok.
Do podgrzanego piwa z miodem i przyprawami dolewamy małymi ilościami, za każdym razem próbując wywaru z hibiskusa ( hibiskus ma specyficzny kwaśny smak i ważne żeby nie przesadzić, ja daję go tyle aby wywar był lekko kwaśny w smaku, coś jak herbatka z kropelką cytrynki :p )
wracając do grzańca (<wodna>) - to, do tak sporządzonego wywaru można dodać trochę wódki "ku zdrowotności" - im więcej tym lepiej, (ja daję ok 50 ml na łeb) , potem zostaje porządnie zamieszać, przecedzić przez drobne sitko i już można spożywać, najlepiej mocno ciepłe.

:salut:
 

rastuszek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 22, 2006
Postów
840
Buchów
1
Ja polecic od siebie moge przyprawe do grzanca Kamisa. Za***iscie mi smakuje, innych producentow mi nie podchodzi. Kostuszku, skoro Prymat Tobie smakuje to ten juz tym bardziej powinen. Moim zdaniem Prymat jest lipny, zbyt goryczkowy i zupelnie inny niz Kamisa. Z kolei Prymatu znacznie bardziej nadaje sie do wina.
Niewiele mialem stycznosci z tymi aromatycznymi trunkami na cieplo ale coraz bardziej jestem ich zwolennikiem... zwlaszcza teraz gdy nachodzi dziadek mroz.
 
Ostatnia edycja:

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
Zrobiłem kiedyś z ciekawości, przepis spontan, browar dębowe, szczypta cynamonu, kilka goździków, gałka chyba.

I wiecie co? Grzane piwo jest ku**a niedobre.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Zrobiłeś raz i twierdzisz, że jest niedobre? :D
Ja zanim doszedłem do tego przepisu (poniżej), to również zrobiłem po drodze kilka niezbyt smacznych, ale metodą prób i błędów doszedłem w końcu do idealnych proporcji. Oto one (na 0,5 l piwa):

- trochę miodu (do smaku)
- 4 gożdziki
- 1 łyżeczki imbiru (cały, suszony, pokruszony na mniejsze kawałki)
- 0,5 łyżeczki kwiatów bzu czarnego lub kozłaka lekarskiego (waleriany)
- 5-7 ziaren pieprzu czarnego
- 1/4 gwiazdki anyżu
- 1 łyżeczka jagód jałowca (suszony)

Wyrób standardowo.
Pewnie zauważyliście, że składniki bardzo podobne, jak przy trójniaku korzennym.
Jest to mój ulubiony grzeniec, gorąco go polecam. Jak dla mnie bomba.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół