nasiona marihuany

Klonowanie - korzenie gwarantowane w ciągu 7 dni

Wyszukiwarka Forumowa:

Kush

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2008
Postów
213
Buchów
4
Neptune klonuje, korzenie w ciagu 7 dni.

Orginalny text : Neptune
Tlumaczenie : Kush

Zacznij od zamoczenia wełny mineralnej w GHE 3 part Flora Series. Użyj dawki 2-2-2(grow-micro-bloom) ml/3.8litrow. To spowoduje że woda będzie miała 300 ppm, i PH mniej więcej 6.2. Ph nie jest aż tak ważne w fazie klonowania, ale powinno być około 5.8-6.4. Możesz użyć miernika PH/TDS jak masz, ale nie będzie ci potrzebny jeśli będziesz się trzymał dawki 2-2-2 ml/3.8 litrów






Trzymaj wełnę mineralna w GHE przez co najmniej godzinę, możesz ją trzymać dłużej jak chcesz. Przez noc jest w sam raz. Potem musisz poszukać lub kupić poniżej wymienione materiały:

1) Ostre nożyczki
2) Gwoźdź
3) Ostry Nóż (taki wysuwany będzie dobry)
4) Hormony ukorzeniające, „10x” ( poziom koncentracji )
5) alkohol lub spirytus, do czyszczenia przyborów przed użyciem.





Następnie wyjmij kostki wełny z ghe i wytrząś to co skapuje ( nie wyciskaj, wytrząś!) jest to bardzo ważne. Żeby zrobić to dobrze musisz potrząsać kostkami tak , jak otrząsasz ręce po myciu rąk.

Następnie weź gwóźdź i zacznij robić dziurę w kostce na zewnętrznej stronie, nie używaj dziury która już tam jest. Powód jest taki ze na zewnętrznej stronie kostki jest dużo tlenu i lepiej ona oddycha. Umieść palca po drugiej stronie kostki i przestań robić dziurę jak poczujesz gwoździa przez wełnę. Uważaj żeby nie przebić gwoździa przez kostkę na wylot!






Jak już powtórzysz powyżej wymienione instrukcje na reszcie kostek, możesz zacząć pobierać klony. Pobierz klony czymś ostrym, najlepiej tym nożykiem wysuwanym. Pobieraj klony pod kotem 45 stopni.





Natychmiastowo zanurz świeżo pobranego klona w hormonach które kupiłeś. Tak naprawdę nie ma to znaczenia jakie hormony ukorzeniające kupiłeś bo wszystkie działają na tej samej zasadzie.

Odetnij wszystkie wyrastające gałązki i świeżo formujące się pąki aż do 2.5 cm. Te małe gałązki tylko utrudnią ci włożenie łodygi do dziurki.

Zamocz klony w hormonach ukorzeniając na kilka sekund, wyjmij i lekko wsuń je do dziurki którą zrobiłeś. Uważaj żeby nie przebić spodu dziurki!

Ostatecznie odetnij, lub przytnij wszystkie duże liście znajdujące się na twoim klonie, ponieważ utrudniają one wzrost korzeni. Pełno wody jest tracone przez liście

Jak już wszystkie kostki umieścisz na tatce, nakryj je czymś przezroczystym z dziurkami (służącymi jako wentylacja) ale tak żeby żaden z klonów nie dotykał ścianki nakrywki. Nigdy nie pryskaj roślinki!. Jeśli musisz ja podlać z jakiegoś powodu, podlej je normalnie a nie pryskaj, pamiętaj że kostek wełny tez nie możesz spryskać... Wilgotność powinna być w granicach 90-95% wciągu fazy ukorzeniania. Jeśli będziesz pryskać klony regularnie, jak większość książek sugeruje, to tylko utrudnisz im ukorzenianie, nie będą zapuszczały korzeni tak szybko jak powinny , bo będą miały wodę na liściach, a to o to chodzi ze roślinki muszą zmusić korzenie do szukania wody, wysilić się i zapuścić korzenie, które będą wrastać się głębiej, głębiej i głębiej aż w końcu dotrą do wody.

Umieść tace z przykrywką na macie podgrzewającej ustawionej na 23C. Mata podgrzewająca jest niezbędna, nie będziesz w stanie klonować dobrze jeśli jej nie masz! Także termostat jest przydatny. Więc Mata + Termostat = Klucz do sukcesu.




Oświetlenie
Ja umieściłem swoje tace (80 klonów) pod dwoma świetlówkami 40W każda co mi dało 80W razem. Ilość wattów zależy głównie tylko od tego ile masz tac, i klonów.




Powinieneś zobaczyć 100& korzeni w przeciągu 7 dni.
 
Ostatnia edycja:

Kush

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2008
Postów
213
Buchów
4
Mam juz 16 punktow za:
-Wskazowki klonowania roslin trudnych do sklonowania

(http://www.forum.haszysz.com/showthr...h-do-9214.html)


Przetlumaczylem takze:
Klonowanie wedlug Neptuna, korzenie gwarantowane w ciagu 7 dni
(http://www.forum.haszysz.com/showth...ie-gwarantowane-9261.html?p=157191#post157191)

Oraz

Jak Przygotowac sie do outdoora?
(http://www.forum.haszysz.com/showthread.php/jak-przygotowac-sie-do-outdoora-9242.html)

Za 2 wyzej wymieniony, nie zostalem powiadomiony o ilosci pkt jakie za te tlumaczenia dostalem, ale R6 powiedzial ze podsumuja sume pkt z mojich tlumaczen i dadza mi total.

 

Kush

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2008
Postów
213
Buchów
4
bledy poprawione, ale co jest zlego z tacą ??
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Mate przyklejasz pod spód, a czujnik termostatu myślę że trzeba dać na dno, w środku. Manualny, tani termostat terrarystyczny powinien wystarczyć.

23 stopnie? Więc w lecie ta mata jest raczej zbędna.
 
Ostatnia edycja:
B

Bartek

Guest
Zamocz klony w hormonach ukorzeniając na kilka sekund

"Zamocz klony" oznacza zamoczenie tylko dolnej czesci lodygi, czy calego klona razem z liscmi itd?? Co oznacza zwrot "ukorzeniajac"? Co to w ogole za zabieg? Czym sie rozni zamaczanie klona w hormonach ukorzeniajac od nieukorzeniajac?


Jak już wszystkie kostki umieścisz na tatce, nakryj je czymś przezroczystym z dziurkami

Rozumiem ze chodzi o tacke. Z opisu wynika ze wszystkie klony wsadzone w welne mineralna sa po prostu polozone na tacce. Dolna czesc kazdego klonu znajduje sie na samym dole welny mineralnej, a od plastikowej tacki dzieli ja doslownie 1mm (napisales ze dziure w welnie robimy dopoki nie poczujemy oporu gwozdzia na palcu). Jak w takim wypadku klon ma wypuscic korzenie skoro na swojej drodze ma bariere w postaci TACKI?! Przeoczylem cos?

Czy stosowanie maty podgrzewajacej na 23C i utrzymanie wilogtnosci na poziomie 90-95% ma sie tylko i wylacznie do ukorzeniania? Tzn: Jesli np nie bede stosowal maty, a temp bedzie ok 25C, a wilgotnosc ok 60%, to czy odbije sie to na cechach rosliny (np mniejsza wysokosc rosliny, mniej rozgaleziona? mniejszy plon)? Czy po prostu bedzie mi sie klon troche dluzej ukorzenial??
 
Ostatnia edycja:
B

Bartek

Guest
No dobra.. dalej nie czaje w jaki sposob maja rosnac korzenie, gdy welna stoi na plastikowej tacce.. ???
 
Q

qazwsxedc

Guest
No dobra.. dalej nie czaje w jaki sposob maja rosnac korzenie, gdy welna stoi na plastikowej tacce.. ???

ogarnij sie wiec. i poczytaj inne artykuly
 
S

SOLARR

Guest
No dobra.. dalej nie czaje w jaki sposob maja rosnac korzenie, gdy welna stoi na plastikowej tacce.. ???

wełna jest namoczona ,tacka zabezpiecza przed spłynięciem wody z preparatami .czego tu nie rozumieć.nie miałeś botaniki w szkole ?
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Chyba myśli że klon wypuszcza jeden korzeń który rośnie do dołu i jak napotka przeszkodę to "zdycha":sunny:
 

Szczepan

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2007
Postów
399
Buchów
6
Tumok

Albo wydaje mu się nieprawdopodobne ,żeby roślina nie rosła w glebie.
 
B

Bartek

Guest
Chyba myśli że klon wypuszcza jeden korzeń który rośnie do dołu i jak napotka przeszkodę to "zdycha":sunny:

Tak. Dokladnie o to mi chodzi. Mysle ze roslina na poczatku wypuszcza jeden korzen (W DÓŁ), ktory potem sie rozgalezia. A nie moge zrozumiec gdyz z tego co jest napisane, to miejsce wypuszczenia korzenia (miejsce uciecia lodygi) znajduje sie 2 mm NAD TACKĄ. To jak ten biedny korzen ma rosnac?

Wertuje to forum od 3 miesiecy, a artykuly na stronie znam prawie na pamiec. Wiec mozecie se darowac zbedne komentarze na temat szukania, czytania itd.. bo nic innego tutaj nie robie.
 
B

Bartek

Guest
Dzieki bardzo.. jeszcze tylko pytanie: Przed wlozeniem do doniczki z ziemia "rozebrac" roslinke z welny mineralnej?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół