nasiona marihuany

Salvia Divinorum - Growlog by Herb

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Statysta

Guest
Bardzo fajnie to wygląda, sporo się dowiedziałem przy okazji, ESC jak widać czuwa nad wszystkim :)
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam, po długiej przerwie czas na mały UP.

Tak jak można było się domyślić te dwa klony które umierały na poprzednich zdjęciach nie przeżyły.
Pozostałe pobrane klony rozwijają się ale bardzo bardzo powoli, i to raczej moja wina.
Jakiś czas temu wystawiłem je na południowe okno bez "inkubatora" i strasznie źle to przeżyły, pogubiły swoje malutkie niezbyt liczne listki i zatrzymały się w rozwoju, ale już jest dobrze.
Dwa dni temu dwa z nich przesadziłem do większych pojemniczków a trzeciemu dosypałem ziemi :




Roślina matka znacznie lepiej sobie radzi ale też nie jest kolorowo.
Na starszych, większych liściach pojawiają się duże ilości plam i przebarwień, szczególnie na końcówkach
Możliwe że spowodowane jest to brakiem jakiegokolwiek nawożenia, ale mam zamiar to zmienić i kupić jakiś tani nawóz.


Chciałem ograniczyć rośnięcie w górę szałwii na rzecz rozrastania się na boki, więc jakiś czas temu zrobiłem jej topping(a może FIM?) :


Jednak po jakimś tygodniu stwierdziłem że trzeba ją jeszcze przyciąć (aby szła na boki) więc pozbyłem się niepotrzebnych liści i pobrałem z tego szczytu klona.
Szczyt bez liści:

Pobrany klon już w ziemi:

Roślina matka po pobraniu klonika(ten drugi szczyt też niedługo zostanie podcięty i zamieniony w klona) :


Pozdrawiam.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam !
Sporo mnie tu nie było.
Szałwia żyję, chociaż wszystkich łodyg i liści widzianych na poprzednich zdjęciach już nie ma.
Musiałem wyjechać na chwilę z domu a po powrocie zobaczyłem jeden sterczący kikut i zero liści.
Oczywiście wszystkie klony też padły.
Szałwia raz jeszcze musiała zaczynać od początku, od samej gleby ale przynajmniej z korzeniami.
Teraz już jest dobrze, jest duża i w miarę zdrowa (przebarwienia i plamy oczywiście są)
Zapewne trochę przeszkadza jej mała doniczka ale na to poradzimy coś na wiosnę, na wiosnę też planuję kolejną próbę pobrania klonów.
Foty:




Dodatkowo też próbuje ukorzenić jedną z gałązek znajdującą sie jeszcze na krzaku - przy przesadzaniu na wiosne zobaczymy czy wyszło :




Pozdrawiam.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam ponownie.

Tak jak usychaniem liści sie wcale nie martwię tak niedawno zobaczyłem dziwne kolorki na szałwii które mnie trochę zaniepokoiły:






Może ma ktoś jakieś sugestie co to się dzieje czy to jakiś niedobór czy nadmiar czy coś innego ?


I sie jeszcze pochwalę moim ostatnim zakupem Muchołówka Amerykańska (maleństwo) :



Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi. :bounce:
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Muchołówkę postaw na podstawce z wodą destylowaną( albo z filtra RO) i uzupełniaj wodę jak wypije + oczywiście dużo słońca.
 

johnbut

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2011
Postów
209
Buchów
2
co do szałwii to pewnie niedobór fosforu, podobne liście miałem na papryczkach czili i pomidorach - pomogło
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam ponownie.
Purpurowe przebarwienia widziane na poprzednich zdjęciach pogłębiały się z czasem:





Więc postanowiłem ją przesadzić do większej donicy, widać że korzenie ciasno już upakowały sie w mniejszej doniczce :




Po przesadzeniu przebarwienia zaczęły systematycznie znikać aż zniknęły całkowicie. Tak teraz wygląda matka- jakiś czas po przesadzeniu i pobraniu klonów :



A tutaj pobrane klony, wszystkie już dawno ukorzenione i rozwijające sie prawidłowo :




Tutaj jeszcze taki mały bonus - moje muchołówki oraz nowy nabytek - rosiczka :






Pozdrawiam i do następnego :bounce:
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Bardzo przystępnie wygląda taka szałwia z niedoborem/zbyt małą doniczką.
Ale już zdrowe przyprawiają o mały zawrót głowy. Ładnie, ładnie.
Bonus również przystępny.
 
K

KyczyKyczy

Guest
Czesc mam pytanie ile Twoja pierwsza roslinka byla w paczce ? od momentu wyslania do tego jak zobaczyla swiatlo :D ?
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Nie pamiętam dokładnie, a teraz ciężko jest mi to określić, ale coś koło tygodnia, może troszkę dłużej.
Jak widać są to silne rośliny i nie tak łatwo dają sie zabić :pr:
Pozdrawiam.
 
K

KyczyKyczy

Guest
Ooo to dobrze zastanawialem sie czy da rade 3 dni w paczce ale jak mowisz ze okolo tygodnia to sie nie martwie :D
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
czy kinder niespodzianka spełniła swoją role i ten odrost puścił korzenie?
 

Haa Wuu Dee Pee

Active member
Rejestracja
Maj 20, 2014
Postów
40
Buchów
0
Siemka tak czytając wątek widzę że kilka osób posiada Salvie zawsze oprócz MJ marzyłem o uprawianiu i właśnie salvi tylko już a tym drugim trudno o dostępność.. Wyszukałem się na nacie swojego czasu nawet pytałem po znajomych i nic. Mam do was prośbę jak by ktoś miał na zbyciu jedną szczepkę, na pewno byśmy się dogadali.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
czy kinder niespodzianka spełniła swoją role i ten odrost puścił korzenie?

Właściwie to kinder niespodzianka spełniła swoje zadanie - odrost puścił korzenie.
Ale była ona bardzo niechlujnie zrobiona i przyczepiona i niestety nie dało jej się zdjąć bez uszkodzenia tych korzeni.
Pomysł aby ukorzeniać jeszcze na roślinie jak najbardziej z przyszłością.

Mam do was prośbę jak by ktoś miał na zbyciu jedną szczepkę, na pewno byśmy się dogadali.

jest odpowiedni wątek w dziale poszukuje :)

Handel na forum jest zabroniony, także w dziale "OS Niekonopny-Szukam" jest regulamin który zakazuje rozpowszechniania na forum roślin nielegalnych.

Bonus - Kapturnica :



Pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół