nasiona marihuany

HPS | Zasilacz 250w a żarówka 150w. Pytanie.

Wyszukiwarka Forumowa:
B

B3yond3r

Guest
Witajcie,
otóż stworzyłem sobie own szafke z wymiarami 40x40 i chciałem sobie zamontować zestaw HPS. Znalazłem tani zestaw na growbox.pl tyle że cały zestaw skałada się z:

-zasilacz: 250W, układ zasilania GIB
-żarówka: GIB FS, kwitnienie
-odbłyśnik / reflektor: tekstura - 40 x 40 cm

I teraz nasówa się moje pytanie, czy jak dam żarówkę 150w zamiast 250w to się nic nie stanie i będzie pracowało normalnie. Czy muszę kupić specjalnie zasilacz na 150w ?

:salut: NupSter :salut:
 

HEMP_zone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
71
Buchów
0
Powinno pracować normalnie, lecz wtedy skrócisz żywotność żarówki o jakieś 30%, i lampa też będzie przeciążona i po prostu ulegnie awarii z powodu przeciążenia termicznego.


Ja na Twoim miejscu zakupiłbym układ zasilający dedykowany do takiej mocy jaką ma żarówka.




PEACE
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
Był taki wątek na forum i ludzie pisali że będzie boooom.
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
Nie zdazysz wcisnac do konca wtyczki a zarowa wybuchnie hehe
Co innego dac np. Zarowe 250w pod zasilacz 150w tak bedzie smigac.
Rusz bania,kto madry daje slabsza zarowe niz ma zasilacz bo chyba nie madry chce zobaczyc fajerwerki :)
 

HEMP_zone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
71
Buchów
0
2000V- nic nie wybuchnie :) Prędzej Ci głowa wybuchnie od pisania takich głupot hehe
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-537288


Istotnie, dość szybko może się okazać iż praca lampy w takim układzie spowoduje, że napięcie na niej okaże się na tyle duże, że dławik włączony w szereg zasilania nie będzie w stanie stabilizować wyładowania. W efekcie pojawią się cykliczne gaśnięcia i ponowne zapalania po niewielkim ostudzeniu.
Tak więc oszczędności i sprawnego działania lampy nie należy się spodziewać, tym bardziej, że i żarówka 150W z uwagi na zwiększony pobór prądu będzie zużywać większą moc niż wynikałoby to z jej danych technicznych.

Po prostu wkręcając lampę 150W do układu 250W zwiększasz prąd jej pracy z 1,8A do 3A, a więc o ok. 60%, co w konsekwencji prowadzi do wcześniejszego zużycia żarówki sodowej.

Tak jak wyżej pisałem nie ma to sensu, lepiej zaopatrzyć się w nowy układ dedykowany pod żarówkę 150W.
 
Ostatnia edycja:

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
To sobie wkrec 150 do ukladu zasilajcego 250 i licz sekundy kiedy strzeli.
Przerabialem to wiec wiem ze nawet 10s nie poswieci hehe
 
Ostatnia edycja:

HEMP_zone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2008
Postów
71
Buchów
0
2000V- ale chyba nie dostrzegłeś tego, że pytanie było zadane o 150W pod układ 250W.


Układ ma być dopasowany pod żarówkę i koniec kropka.



PEACE
 
B

B3yond3r

Guest
Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie sprawię sobie wsio pod 150w.
Dzięki raz jeszcze, :salut: NupSter :salut:
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
2000V- ale chyba nie dostrzegłeś tego, że pytanie było zadane o 150W pod układ 250W.


Układ ma być dopasowany pod żarówkę i koniec kropka.



PEACE
Sorry odwrotnie napisalem:] i juz poprawilem.
Ukladmusi byc dopasowany lub mocniejsza zarowa pod slabszy zasilacz i .
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
Nie - lampa i balast mają mieć tę samą moc.

Teoretycznie maja miec identyczna.
Wkrecajac zarowe 150W pod uklad zasilajacy 100W bedzie cykac w pelnej mocy zasilacza czli 100W.
Tak działa na bank,sprawdzalem. Wiec jednak mozna bez problmow.
A z teo co piszesz to nie powinny istniec balasty elektroniczne 4 stopniowe i .
Na tej zasadzie mozesz wkrecic 150 do zaplonu 100W nie dostarczajc 100% mocy zasilajac lampe 150W i .
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Teoretycznie maja miec identyczna.
Wkrecajac zarowe 150W pod uklad zasilajacy 100W bedzie cykac w pelnej mocy zasilacza czli 100W.
Tak działa na bank,sprawdzalem. Wiec jednak mozna bez problmow.
A z teo co piszesz to nie powinny istniec balasty elektroniczne 4 stopniowe i .
Na tej zasadzie mozesz wkrecic 150 do zaplonu 100W nie dostarczajc 100% mocy zasilajac lampe 150W i .

Święcić będzie, ale to prosta droga do zaorania lampy, bo będzie działać w niedopasowanym punkcie pracy.

Czterostopniowy? Chodzi o balast z odczepami do różnych mocy, czy jak?
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
Dokladnie tak o takie cudo mi chodzilo.
Super lumen uzyskiwany dzieki mini plytce za kilka zl podnoszacy napiecie pracy na wyjsciu do zarowki. ( mozesz zmniejszyc,mozesz zwiekszyc prace zarowki dzieki natezeniu A )
Dajac mniejsze napiecie pracy do zarowki np 150w wydluzysz jej zywotnosc do 30-35% w przypadku ukladu zaplonowego 100w ciagle w zapasie majac 50w

Bardzo proste i logiczne.
Z balastu 100w mozesz uzyskac przy odpowiedniej plytce 150w;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół