nasiona marihuany

cannabis ruderalis

Wyszukiwarka Forumowa:

rip

Member
Rejestracja
Mar 9, 2012
Postów
5
Buchów
0
Witam, czy ktoś wie gdzie mogę kupić nasiona czystej odmiany ruderalis?
 

Green_afro

Well-known member
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
346
Buchów
0
czystej rasy raczej nie zaznasz w seedbankach . Krzyżują je na potęgę , myśląc o komercyjnym plonie . Jedynym wyjściem jakie tu widzę to jechać osobiście na północ na jakiś okres czasu i zdobyć nasiona ruderials :sunny:
 

kolormelanz

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2014
Postów
423
Buchów
0
Albo poszukaj na zagranicznych stronach. Sam rano nawet cos za tym popatrze

Wysyłane z mojego GT-I5500 za pomocą Tapatalk 2
 

rip

Member
Rejestracja
Mar 9, 2012
Postów
5
Buchów
0
coś szukałem, ale nie mam rozeznania, a przez tą odmianę ruderalis skunk, google tylko to znajduje :/, jak ktoś coś wie niech piszę :D.
 
S

sub_23

Guest
coś szukałem, ale nie mam rozeznania, a przez tą odmianę ruderalis skunk, google tylko to znajduje :/, jak ktoś coś wie niech piszę :D.

Ruderalis skunk - ma w rodowodzie dzikie konopie - pochodzące z Węgier ? | ruderalisa - w definicji forumowej - hipotetycznie-> AF - mikro - opis Wawiłowa ni ma w tym|
Coś w stylu polskiej dziczki/wersja nie tak wczesna.. bo kraj bardziej na południe - zdiczałe konopie - coś co uciekło upraw na sznurek - z czasów gdy nie pilnowano zawartości THC/chemotypu - Konopie uprawia sie od tysiecy lat - i te dziczki teoretycznie czysto mogły mieć w sobie co nieco ze wszystkich odmian i form uprawianych przez ten czas w danej okolicy.

Co to znaczy ruderalis? W dowolnie szerokiej definicji - łapią się na to dzikie konopie które jeszcze gdzieś w Polsce się trafiają.
Dziczki z okolic gdzie uprawiano na sznury - mają zazwyczaj bardzo małą frekfencje allelu syntazy THC - i są bliskie rodowodem temu co zazwyczaj nazywa sie C.sativa - Te występujące w okolicach gdzie sie uprawiało w innym celu - należą do biotypu C.indica - i czestość występowania allelu syntazy THC - podchodzić może pod 50% - niewiele mniejszy niż u co niektórych tradycyjnych odmian na # z afganistanu.

Z ruderalisem - czystym bedzie problem - nikt tego nie uprawia - w żadnym celu : a i to co panowie naukowcy zwykli tak nazywać - jest zróznicowane - nie bardzo wiadomo które z populacji są najbardziej zbliżone do pierwotnej dzikiej formy konopi - w zasadzie wszystkie populacje będą w jakimś sopniu wymieszane z formami uprawnymi.
W wypadku badań genetycznych - konopie opisywane jako ruderalis - były bliższe - odmianom sznurkowym C.sativa w każdym razie - na tyle bliskie - że można by zakładać, że są zbliżone do form z których te ostatnie sie wywodzą. | od czestości występowanie pewnych form alleli - do czestości wyst allelu syntazy THC - bardzo niskiej|
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Kolega opowiadał mi (zaciuongał troszki muocno, mysliałem że dliatego że w Białymstoku mieszka, a on się okazało repatriant z Kazachstanu) że rosną w jego rodzinnych okolicach jak pokrzywy w Polsce, same z siebie, tak że jak szedł przez podwórko do kibla na porannego klocka to pomiętosił sobie parę roślin w rękach, a na kiblu brud z rąk zeskrobywał nożem, mieszał z machorką i tak witał każdy dzień :)
Prawdziwy pilaw (płow- rodzaj risotto, podstawa wyżywienia) też musiał być z tą przyprawą, palą milicjanci i nikt na to nie zwraca uwagi bo to naturalne i oczywiste dla miejscowych... Ale obcy innostraniec będzie aresztowany za sam brud na rękach, natychmiast.

Ciekawe czy to bardziej sativy czy ruderalis, czy może to jedno i to samo?
 
S

sub_23

Guest
Ciekawe czy to bardziej sativy czy ruderalis, czy może to jedno i to samo?

Jak zwał tak zwał.
Blisko okolic skąd konopie wywodzić sie mogą. A może i nawet te okolice - jak się naukowcy dogadają - i ustalą coś co będzie sensownym kompromisem wiadomo będzie, czy to jest najbardziej bliskie dzikiej pierwotnej formie - i zasługuje na dziką klasyfikacje - czy może jest - kompozycją złożoną ze zdziczałych pierwotnych form uprawnych.. Uprawianych w celu?

Puste rozważania - bo - bez pełnych badań ganetycznych wszelakich populacji i określenia ich pokrewieństwa - to... kto jest w stanie na to odpowiedzieć.?

Czesto nie rodziela sie w ogóle konopi na podgatunki nawet - trudno o nich w sumie mówić - bardziej o tym czy sa formami udomowionymi - dzikimi - wtórnie zdiczałymi - czy mieszanką złożoną z udomowionych dzikich i zdiczałych.
Inni widzą powody aby wydzielać narkotyczne C.indica - wszystie formy - od Afgani i podobnych - zwanych w slangu indica - do form waskolistnych - slangowo zwanych na forach sativa, jako oddzielny podgatunek. Czy te róznice - wynikają bardziej z selekcji - czy - np: udomowiono konopie wiecej niż 1 raz? Jak by nie patrzeć - konopie chińskie - sznurkowe - są genetycznie bardziej zbl do afgani i thai niż.. i coś z czego one sie wywodzą - było formą wyjściową calego "biotypu" C. indica - sznurkowego i narko. Ten sznurkowy teraz jest - selekcjonowany podobnie jak i europejskie w stronę - minimalnej zawartości THC i 100% chemotypu CBD. Ba - Na wegrzech krzyżowano konopie sznurkowe chińskie z europejskimi - dwa bardzo odległe biotypy - gdzieś cos czytało sie, że np: w wypadku hybryd wewnatrz c.sativa - europejskimi - nie obserwuje sie za bardzo heterozji - natomiast - przy mieszaniu z chińskimi.. Kruca fix - czy przypadkiem - odmiany przemysłowe mające domieszke - tego nad czym pracował ivan bosca - nie są po cześci indica ;) w szerokiej definicji? Hmm.. ciekawe czy używano jakiś takich dziwów przy tworzeniu polskich odmian sznurkowych - tych dopuszonych 100% jednopiennych - znaczy sie hermafrodtycznych- polskich odmian..

C.sativa opisywane są najcześciej jedynie uprawne formy komopi - uprawiane na sznurki i nasiona - te uprawne nie są wiec - według jednej z klasyfikacji - z uwagi na to, że nie rosną dziko w indiach - dostały by etykietkę - C.sativa var ruderalis : albo nawet C.ruderalis.

Róznice wynikające z cześciowego udomowienia przodków? czy - domieszka udomowianych form? Skład chemiczny - czestość występowiania chemotypów. Przystosowanie do lokalnych warunków - selekcja naturalna - czego?
Zróżnicowanie wewnatrze dzikich populacji - wszystkich występujących w okolicy.

Brak danych ;)

eee... to chyba nie ma nic do tematu

ps: ma ktos te dzikie z.. Kazachstanu na zbyciu?
 
S

sub_23

Guest
ruskie lub ukraińskie fora trzeba odwiedzić ;) lub inne .
http://www.plantarium.ru/page/image/id/119077.html

opisane: Cannabis Ruderalis Janisch. ...

Z zewnętrznego feno - wypisz wymaluj - Polonische dziczka "brodniczanka" - feno "red" - krzewiaste - trafiały sie i nie krzewiaste pałkowate - feno miotła - etc - i wszystkie miały albo zieleń albo red.. czesto liście jedynki - lub same trójki. Niejednolite pokrojem jak diabli - feno liści za to podobne miedzy - zdecydowanie nie szerokie.

takie jak tu: opisane "sativa" :lol3:

322.jpg


Żywica obecna - mało - w wersji niezapylonej - nie zerowo - moc - w zasadzie zero : ekstrakt - nie zero.

Feno - trawnikowo rzutowo śmietnikowe - w ogrodzie - dobra ziemia dostatek wody i nawozów - 2m i wiecej.

właśnie właśnie - typowa cecha nasion konopi dzikich:
choć jak tak dobrze popatrzeć na zmnienność nasion - konopek - wszelakich miksów miksików i dziwów.. to - może takie ekstrema wielkie jak u przemysłowych - i te najmniejsze mikro dziczki sie raczej u ras .. nas ineresujących nie trafiaja.

161.jpg


kruca fix czyje to było zdjęcie.. nasiona dzikich konopi: to forum..

166.jpg


.. zmienność nasion - formy uprawne - konopie dzikie..
łał..

jiha4201-01.jpg


....... roślinki -- dzikie....
to z węgier: zdziczałe -... formy starych odmian na sznurek:

177.jpg


176.jpg


bułgaria: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=90233

to miesci się w typowym.. trafiającym się feno - brodniczanki w ogrodzie - na oko - pi razy kaloryfer.

https://www.icmag.com/gallery/data/500/23039b111.jpg

23.jpg


https://www.icmag.com/gallery/data/500/23039b15.jpg

24.jpg


łącznie z zawartością zywicy: choć.. chyba nieco tu lepiej.

https://www.icmag.com/gallery/data/500/23039b10.jpg

25.jpg


łał.. i także każda nieco inna.

https://www.icmag.com/gallery/data/500/23039b16.jpg

26.jpg


w każdym razie jak ktos mówi samosiejka - to ja mam - podobny jej obraz - zachowany w pamięci:
Takie coś jakby sativka - jakby feno jakiś haze czy .. innego niby thai z domieszką czegoś - panienka z obrazka - tyle, że mniejsze .. i nie kopliwe.

https://www.icmag.com/gallery/data/500/23039b19.jpg

27.jpg


Ba: niech sie zwie ruderalis - jak zwał tak zwał.

Ciekawe czy trafia sie karma dla ptaków - która - jest np: chińska - drobniejsze - zero poddeformowanych z 3 łupinkami np: czy deformacjami łupinki - wsród raczej dużych nasion - taka cecha która wydaje mi sie charakterystyczna dla odmian jednopiennych...
Oj.. Pewnie teraz i tak sie już nie trafią.. takie co mają po 2% THC - wsród wiekszosci roślin z chemo CBD .. i niewielkiej ilości mieszanego?? hmm..

chińskie sznurkowe.. to nie takie stare jest - badanie..

2.gif


ta zanęta na ryby.. i chińskie sznurkowe.. na # by sie nadały - ciekawe jak to wygladało w populacji. -> bo na pewno - występowały wszie chemotypy - tu pewnie jest badanie pojedyńczych sztuk.

tu np: węgierskie pochodzenie - to prawdopodonie dziczka - chemo mieszane ...
A jak mieszane to i THC sie trafiają.
Wśród przemysłowych - nie czesto z mieszanym - zazwyczaj CBD - i to mało - skoro mają sie mieścić w idiotycznie nieskiej normie THC - którego przy chemo CBD jest tyle mniej wiecej ile wynika z lini regresji na rys.

33.jpg


hmm samo THC wyrysowane - wiec - nakierowanie sie na głupi jak byt przepis.. który zamiast - nastawiać sie na samo chemo czyste chemo CBD - i tak nie kopneły by.. nikogo... - wymusza selekcje - na jak najmniej żywicy. ;)

32.jpg
 
Ostatnia edycja:

rip

Member
Rejestracja
Mar 9, 2012
Postów
5
Buchów
0
widzę, że wątek nieźle się rozwinął, a ja się chyba nieprecyzyjnie wyraziłem :p, według mnie ruderalis to dzika odmiana fotoobojętna, protoplasta wszystkich automatów, z tego co wiem dziko występują te odmiany w okolicach koła podbiegunowego. O taką odmianę mi chodzi, czy ktoś pomoże ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół