nasiona marihuany

Wormhumus, humus, biohumus - zrób to sam! Hodowla dżdżownic kalifornijskich.

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rivi

Guest
No to co się u mnie dzieje. Zauważyłem, że mało dżdżownic żyje w tych moich podłożach, w sumie było ich tylko 200 więc nie ma się co dziwić, rozłożone w 2 pudłach, część umarła może nawet więcej niż połowa przez to że miały za wilgotno. Teraz zrobiłem dziurę w plastikowym pojemniku na dnie, dałem sito i nadmiar ma spływać żeby na dnie nie robiło się bardzo mokro.

Więc, przesypałem z dużego pojemnika odpadki z wormhumusem, widzę że jest gotowy w ok 70-80% bo duża większość papu jest już przerobiona. Żeby przyspieszyć proces, przygotowałem roztwór mikroorganizmów humusowych od Biotabs Bactrex i rozpuściłem w małej ilości wody. Warstwami, robiłem oprysk żeby pokryć jak największą ilość wormhumusu który się robi.



Ta czarna kulka na worku strunowym to jest właśnie ok 1g Bactexa od Biotabs, a w tym woreczku to mikroorganizmy glebowe humusowe, też dałem ok 2 garści do środka pojemnika i zmieszałem z wormhumusem* żeby szybciej postępował proces.





Tak to wygląda, wormhumusik hehe poleży pewnie z miesiąc czy dwa jeszcze i będzie gotowy







A tu ziemia którą odnawiam. Też są dżdżownice kalifornijskie w niej, opryskałem roztworem Biotabs Bactrex i dodałem moich bakterii glebowych humusowych. Mam nadzieje że coś to pomoże. Dodałem też żarcia do glizdek, skórki z jabłek nakroiłem i pod powierzchnię ziemi dałem + trochę kartonu żeby się glizdy rozmnażały i miały z czego kokony robić (celuloza).





Dodam, że sporo odpadków dałem do tej ziemi, jak widać po przekopaniu i przesypaniu do innego pojemnika wszystko przerobione w ok 90% :)

Aha bym zapomniał. Te dżdżownice są jakieś po***ane.. tam gdzie jest mokro, że woda się zbiera, one idą w tym kierunku i się topią po prostu. Więc powaznie jak ktoś chce sie tym zajmować, niech zwróci uwagę na to żeby nie było mokro na dnie pojemnika, bo jak przerabiają to woda zaczyna z tych warzyw czy owoców spływać na dno takie bajorko sie zrobić może, te pójdą do bajorka i mamy po glizdach. Nie wszystkich oczywiście ale większość można tym sposobem wykończyć. Dobrze że namnożyły mi sie i pełno małych glizdek mam w pudłach.. hehe
 
Ostatnia edycja:
L

LaCocaine

Guest
Ej kolego ale to dodawanie tektury jest konieczne? przeciez w srodowisku naturalnym ciezko by im bylo to znalesc czy w naturze szukaja np. jakis galazek obumarlych itp? wiem ze dla nich pokrzywy to taki afrodyzjiak podobno mnoza sie za***iscie .
 
R

Rivi

Guest
Tektura jest zrobiona przecież z drzew, a drzewa zawierają jak się nie mylę 50% celulozy, łodygi roślin itd też ją zawierają, papier toaletowy szary to 100% celuloza przykładowo. W naturze pobierają ją z obumarłych drzew, roślin itp
 
R

Rivi

Guest
Dawno nic tutaj nie napisałem.

Najpierw trochę zdjęć, dżdżownic już mam na prawdę sporo, szybko jedzą i przerabiają papu na wormhumus, za***ista czarna konsystencja i ładne pachnie!



No i trochę pogrzebałem z wierzchu lejkiem, żeby zobaczyć jak się tam mają robaczki.. bardzo ruchliwe, żywotne.











Wszędzie jest ich pełno i dosyć dorodne. Jestem bardzo zadowolony.

Czym je teraz karmię.. dawno nie karmiłem, już tam jedzonka nie mają za dużo może najwyżej na tydzień, więc wrzucam do sokowirówki kilka kilogramów buraków ćwikłowych, kilka jabłek i marchewkę, sok wypijam a wartościowe odpadki rozrzucam na wierzch pojemnika. Nie trwa długo, a te już zaczynają wpierdzielać. Często gotuję sobie różne ziółka, np yerba mate, melise, miętę itp i to co mi zostanie też tam dorzucam, czasami sałatę jak żółwie nie dojedzą, obierki z marchewki. Wszystko zeżrą tylko cytrusów nie wrzucać, liści z orzecha czy obierków z ziemniaków. NIE PODLEWAĆ nic w środku, bo mają ciągle wilgotno.



Tak to wygląda. Pojemnik.. nie wiem ile on może mieć, na dnie wypalona dziura wielkości może 7x7cm położyłem na to szmatkę żeby wormhumus mi nie wpadał do ponczochy, którą mam na dno założone bo w środku jest dosyć wilgotno jak dorzucamy jakieś owoce itp to jak glizdy to przerabiają, grzyby, bakterie itd to brunatna woda spływa przez dziurę, potem ponczocha działa jak lejek i wpada do wiadra.

No i wylatuje nam biohumusik :)

Łącznie uzbierałem ok 10-15l biohumusu (tzn to co mam aktualnie w butelkach nie licząc tego co zużyłem), wiec jest okej ;)

fajna zabawa, polecam
 

PanJapa

Active member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
42
Buchów
0
Zbiera własny koncentrat biohumusu w płynie;) Świetna sprawa, też mam w planach zabawę z dżdżownicami. Z tego co widzę na zdjęciu teraz pojemnik jest na zewnątrz, chociaż wcześniej wspominałeś o piwnicy. Zaczęło capić,czy to chwilowy zabieg?
 

PanJapa

Active member
Rejestracja
Kwi 22, 2012
Postów
42
Buchów
0
Z tego co mi wiadomo przez jakiś czas spulchniały by glebę. Nie uszkodziłyby przy tym korzeni, bo odżywiają się tylko martwą materią, ale po jakimś czasie pozdychałyby z braku pożywienia. Misja samobójcza;)
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Super temat, respect moze kiedys sobie zaloze taka hodowle. Tymczasem inna mysl chodzi mi po glowie. Z tego co czytam to zywia sie one martwa materia, martwymi korzeniami, odpadami itd... Ogolnie organika. Co jakbym wykorzystal je do przerobienia ziemi z indoora w celu wykorzystania go na oucie? Problem w tym ze stosowalem mineralne nawozy canny, ziemia jest po flushu i znajduja sie w niej czesci martwych korzeni i troche lodyg. Przerobia mi taka ziemie z tymi odpadkami by to sie jako tako nadawalo do ponownego wykorzystania? Czy moze odrazu uciekna przez zbyt duze zasolenie?



Rivi nie bij jesli to jest banalne albo glupie pytanie ale musialem ;)

Ewentualnie plukac przed cala operacja jeszcze ta ziemie? Da sie w ogole ja ponownie wykorzystac po cyklu na chemii?? Czy fakt uzywania Cannazym ma jakis wplyw na to?

z gory dzieki za odpowiedzi ;)
 

THCKRYSZTAL

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2016
Postów
47
Buchów
0
Odświeżając temat zachęcam do własnej chodowli. Nawozu w sezonie nie wykorzystacie i można rozdawać znajomym. Świetny dodatek do wszelakich herbat kompostowych
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół