nasiona marihuany

Luźna dyskusja o Hydro/Aeroponice - Pytania/Systemy/Sprzęt/Przemyślenia

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Cze 18, 2013
Postów
23
Buchów
0

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Jesli sie nie bede przeprowadzal to jade hempy bucklet nastepnym razem 0 stersu z ph jak raz dobrze zamieszasz pozywke podlewanie co kilka dni,zadnych pompek i innego ustroistwa...
 

pesteki

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2013
Postów
423
Buchów
1
Chętnie pomogę w elektronice i nie tylko,wszystko kupić można za grosze !
Pozdrawiam w Nowym Roku !!!
To jesli to apel do ogolu to ja bym chetnie skorzystal z Twojej wiedzy, bo jesli to hydro mi sie powiedzie to mam pewien plan na wieksza nieco hodowle i tam by sie elektronika juz nadala co by nie przesiadywac przy tym godzinami...

Probowales moze, albo wiesz w jaki sposob, skalibrowac komputer z pomiarem ec/ph i dozowaniem nawozow?
Z grubsza mam pomysl jak to zrobic...
W ogolny obieg systemy trzeba wbudowac mini obieg jak w rolnictwie robia z dozownikami inzektorowymi. Tylko zamiast kulowych zaworow, elektrozawor podlaczony do czujnika (tutaj mam problem, bo nie znam sie na tym ustrojstwie), ktory z kolei jest podlaczony do stacji mierzacej ph/ec. W zasadzie to musialyby chyba byc dwa osobne obiegi dla ph i ec ale mniejsza... gdy spada zalozmy ec, czujnik "otwiera" elektrozawory i gdy wartosc ec osiagnie pozadana liczbe zamyka je...
Co o tym sadzisz?
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Volvo jak możesz to zrób tutorial o tych swoich mechanicznych zabawkach...

Ja co prawda ruszam teraz z hempy bucklet coby nabrać doświadczenia z Hydro ale kto wie...


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Fidel z***ales mi cały plan noworoczny.
Miało być sporo małych doniczek z ziemia a bedą cztery hemply bucklet

Czy lepiej dać dwa?

Namiot 0,36mkw
Hps 250w


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

zapiekany147

Well-known member
Rejestracja
Lip 26, 2013
Postów
57
Buchów
0
Hymnnn, czytałem że w hydro można mieć o 30% większe zbiory, a co by było gdyby ustawił hps 1000w pod vertical i do tego hydro? W wert czytałem że do 2,5g/w + te 30% to z lampy 1000w 3kg można osiągnąć. Haha coś mi się wierzyć nie chce.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Bez skilsow i odpowiedniego setupu zapomnij moze 0,5gr/1w przy dobrych wiatrach,chyba zes w czepku urodzony to co innego.


DC na 0.36m2 2 rosliny silny trening 3-4tyg.wega i bedzie dobrze,4plsnty moga przerosnac boxa i lipa
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
DC na 0.36m2 2 rosliny silny trening 3-4tyg.wega i bedzie dobrze,4plsnty moga przerosnac boxa i lipa

Zawsze można zrobić SOG`a w małych pojemnikach. Od razu 12/12 albo z klonów. Pamiętaj tylko żeby dziura była trochę wyżej niż te 5cm.
Fidel co lejesz w te hempy buckets?
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
A może by tak jakiś mod wydzielil bo robi sie ciekawie :)

Teraz zasadnicze pytania.
Czy w hempy bucklet można jechać automaty?
Jeśli można to jak je wykielkowac?
Mam trzy auto które nie chcą zacząć kwitnac, może zrobić klony i pojechać z klonów po 2 szt/wiadro i 4 wiadra?


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Teraz zasadnicze pytania.
Czy w hempy bucklet można jechać automaty?
Jeśli można to jak je wykielkowac?

Bez różnicy czy auto czy nie. Kiełkujesz w coco albo wełnie.
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
No właśnie mam pytanie o kielkowanie w welnie

Mam te mniejsze kostki coś ok 2x2x4cm
Mocze pestki, wychodzi kielek, wydarzeń w welne i co dalej?
U mnie stały w mini szklarni pod hps400
Wyszły na około 2cm i stanęły. A potem zmarnialy.

Czy:
- kostki powinny być ciagle spodem w wodzie czy nie?
- podlewac czysta woda czy z nawozami jakimiś?


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Kielkuje wlasnie pestke green crack :D zrobie turtorial w butli po coca coli jak mi sie zycie nie popie****i bo na walizkach zyje i chyba sie przeprowade 300km w gore od mojej wiochy...
Jak w hydro na poczatek malo perlitu sama woda z rhizo lub czyms na korzenie i w miare rostu dosypujemy perlitu i zwiekszamy EC przechodzac na full stezenie roztworu,moga byc nawozy do coco-teraz leje biobizz bloom do coco i tez lanie rosna
 

#a#

Member
Rejestracja
Lis 30, 2013
Postów
8
Buchów
0
Sterowniki ph są dostępne na allegro do akwarium (sterownik 200zł, sonda ph 180zł), do tego elektrozawór i można kontrolować ph, a ec raczej nie ustawia sie codziennie.

A ja mam jeszcze pytanie o pompe, czy działa ona non stop, a sterownik czasowy otwiera elektrozawór, czy sterownik bezpośrednio wł/wył pompe ?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Dopóki nie wyjdzie nad powierzchnię używam samej wody. Później jakieś minimalne stężenia nawozów.
Nie trzymaj wełny non-stop w wodzie. Jak pojawi się kiełek po prostu przenosisz w medium.
Ja polecam coco albo coś ala jiffy plugs.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół