nasiona marihuany

Uprawa Salvii divinorum

Wyszukiwarka Forumowa:

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
jak widzieliście na moich fotach te czarne plamki na liściach, to chyba od przesuszenia mi sie wydaje bałem sie ja przelać i taka stała w suszy takiej troche kiedy ją podlałem do przelania progres choroby chyba sie zatrzemał, chyba ze macie inne pomysły, zobaczymy za pare dni co sie bedzie działo.



 

dupa_rain

Banned
Rejestracja
Cze 26, 2013
Postów
22
Buchów
0
ESC moje stoją na południowym parapecie
lordrevan nie sugeruj się wyglądem moich krzaków, bo one wcześniej były w innym miejscu, dopiero pod koniec pażdziernika trafiły na ten parapet i to bez lisci - bo te oskubałem zostawiając tylko kilka górnych. U mnie tym bardziej woda paruje z doniczek bo pod parapetem mam kaloryfer.
pierdzik plamy, obeschnięte końcówki liści to norma w zimę.
 
R

Rivi

Guest
Moje salvie mają ziemię ogrodową. Niezbyt ten szajs trzyma wilgoć więc wypadało coś zmienić. Dodałem łącznie do 4 doniczek, roztwór w 1,5l butelce = 5ml Medi one (green planet), 5ml melasy, 5ml Alga grow (plagron), trochę Bio Gold (green planet), 1 gram micotrex (biotabs), 1 gram bactrex (biotabs) i trochę startexu ok 2g (biotabs). Mam nadzieję że taki zestawik zajmie się glebą, melase dałem żeby mikroorganizmy miały jakąś pożywkę w tej ziemi, trochę nawozu też pomoże. Teraz zostaje sama woda, zobaczę co się stanie z glebą, na razie wypijają wodę w ciągu 2 dni do suchej doniczki i ziemia jest krucha, denerwuje mnie to. Może mikroorganizmy zadziałają jak trzeba, aż ciekawy jestem eksperyment czas zacząć hehe no i woda oczywiście odstana co najmniej 3 dni
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
czy to dobry czas na klonowanie?
jeśli tak to prosze o pomoc gdzie ciąć. Ile zostawić pięterek przy łodydze 1-2

 
R

Rivi

Guest
Ja bym poczekał do początku kwietnia, zrobiłem teraz jednego klona właśnie, włożyłem do ukorzeniacza, do krążka torfowego i zobaczę czy się ukorzeni bez problemowo :) W sumie można już próbować. Co do ciachania, to co oznaczyłeś za 2, przesunął bym o jedne piętro niżej, ale rób jak uważasz :) Poczekaj trochę, chyba Ci się tak nie spieszy, za miesiąc jak ruszy to będziesz miał nowe odgałęzienia i więcej klonów porobisz :)

Edit :

Obiecałem komuś szczepkę, więc dla znajomego już ukorzeniam :) W krążku torfowym, maleńka, mam nadzieję że się ukorzeni :) Taka próba skromna







Namiot wietrzony dziennie 2 razy. Na tydzień zostanie pod kloszem, później zdejmę. Musiałem założyć bo liście oklapły, jak za mała szczepka jest to wypada tak robić jak z liśćmi nic się nie dzieje, to nie zakładać klosza.
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 5779

Guest
Skad wzieliscie swoje pierwsze planty/nasiona ? Szukalem chwile na necie ale z tego co widze to mozna kupic sadzonke za 30 zlotych -.-
Wolalbym uprawaic od nasionka, moze ktos pomoze gdzie mozna takie dsotac?
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
Z nasion nic ci nie wyrośnie nawet jak byś kilo kupil jedynie klon cie ratuje 30zł to bardzo tanio(jeśli to pewne źrudło) ja za swój dałem 17funtów. Pamietaj że w pl. jest ona nie legalna.
 
R

Rivi

Guest
Po znajomości lub ewentualnie jak ktoś z sklepów zaryzykuje wysyłkę do PL. W polsce kary jak za konopie, mak, khat itd więc wiesz jak jest :) Nasiona są, trudno je zrobić ale się da, bardzo mały odsetek tych co kiełkują. Jakby jakimś cudem, Ci wykiełkowało, otrzymał byś nowy strain a na świecie takich jest kilka znanych, więc sam odpowiedz sobie na pytanie. Możliwe ale bardzo mało prawdopodobne.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Obiecałem komuś szczepkę, więc dla znajomego już ukorzeniam :) W krążku torfowym, maleńka, mam nadzieję że się ukorzeni :) Taka próba skromna

.



I jak mistrzu ukorzeniła się ta szczepka ? ruszyła coś do przodu ?
Jak możesz to pokaż jakieś fotki.
Pozdrawiam.
 
R

Rivi

Guest
Ukorzeniła się :) Stoi w miejscu, bo rozbudowuje system korzeniowy. Spieprzyłem sprawę, go ściągnąłem jej klosz za szybko a mała potrzebowała dużo wilgoci. Myślałem, że będzie do wywalenia bo wyglądała okropnie, po jednej nocy rano jak ją zobaczyłem leżała prawie wyschnięta bez klosza, liście prawie całe brązowe .. dziadek do mnie od razu 'wywal to' a ja że nie, zostawię z tydzień i zobaczę czy się ogarnie. W ten czas zdążyła już nawet korzonki zapuścić, co widać na zdjęciu :) dała radę, szczepki śmiało już można robić :)





Myślę, żeby tak za około tydzień, dać jej Roots Excelurator od House&Garden, ale dawkowanie jest tak małe, że będę musiał jakoś odmierzyć tak maleńką dawkę... może nawet jedną kroplę na 10ml do strzykawki to będzie za dużo.. jak daje się tego ponoć 0,3ml na 1litr :) choć w sumie nie powinno zaszkodzić, bo to organiczny produkt
 

Tim

Member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
23
Buchów
0
Chwile mnie tu nie było, widzę że cały czas do przodu ;)
Zabrałem się za 1 klonika niedawno, ale coś nie dał rady. Jutro drugi rzut, jak się przyjmą to podrzucę tu parę fotek.
Co do zraszania liści- oczywiście masz racje można złapać grzyba, ale problem zasychających końcówek znika, ponadto liście robią się naprawdę duże. Co do światła- u mnie daje rade przy drzwiach balkonowych od wschodniej strony, zbiera słoneczko między 6 a 11 i mam wrażenie że
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
witam
szałwia stoi w pełnym słońcu podlewam kranówą bez nawozów nie spryskuje. Klony będe robił, ale jeszcze chyba nie, chyba że czas nadszedł oceńcie sami.
Po pięciu miesiącach od zakupu klona wygłada tak;
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Dałbyś jej już większa tą doniczkę
nie widzisz że żebra o miejsce na rozrost
i więcej wody
 
R

Rivi

Guest
Co do klonów, poczekaj, zobacz co każdy węzeł ile zaczyna robić nowych odrostów, te odrosty przeznacz sobie na klony jak urosną i będą miały te 5-10cm :) Chyba że chcesz zrobić inaczej, teraz ją ogolić i pociąć co węzeł, zostawić na powierzchni ziemi tylko te małe listeczki po bokach co wychodzą nowe odrosty, też sposób jest dobry :) Teraz zależy od Ciebie, w jaki sposób będziesz szczepki robił bo i jeden i drugi sposób jest dobry i działa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół