nasiona marihuany

Uprawa Salvii divinorum

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rivi

Guest
Cześć. Zakładam ten temat z nadzieją że podzielicie się własnymi spostrzeżeniami na temat uprawy SD - Salvi divinorum. Jak wiadomo, jest to najmocniejsza psychodeliczna roślina na ziemi.
Uprawiam salvie już od jakiegoś czasu, to i ja się wypowiem i może zacznę :)

Najpierw zdjęcia, później coś o uprawie tej rośliny

Moje wyrośnięte już salvie, jak nie mylę się stoją w 2-3l doniczkach z organiczną ziemią :) piją niemiłosiernie, co 2gi dzień podlewam :)



A tu zdjęcia indor, jak roślina się zachowuje. Fotoperoid ustawiony na 18/6 w boxie 50x50x100, rosły pod 2 świetlówkami 23w o ciepłej i zimnej barwie (2700k i 6700k). Jak widać, wcale nie potrzebują dużo światła i rosną dobrze. Dostawały raz czy dwa w miesiącu nawozy od green planet medi one w małych dawkach, opryski liści 2 razy w miesiącu średnio z massive i finishera od GP (zawiera triacontanol który działa jak sterydy na rośliny hehe) i tam chyba 2 razy dostały assahi sl w normalnej dawce. Podlewane odstatą wodą. Klony robi się bardzo łatwo, ciachasz odrost pod kątem, wsadzasz do ukorzeniacza i do ziemi. Podlewasz i czekasz 2-3 tygodnie. Jak rośliny zaczną się rozwijać, widzisz że liście rosną to znaczy że się ukorzeniła. Należy przyciąć jeszcze liście i poobrywać te największe żeby lepiej i szybciej się ukorzeniła.

na początku wyglądały tak.. głupotą było że włożyłem je do butelek, nie popełniajcie tego błedu ! za wilgotno w środku woda nie paruje prawie, może to przyczynić się do popsucia roślin wg mnie









Tak to ma mniej wiecej wyglądać, klony po wsadzeniu do doniczki









Listek :)



Tu po obrywce liści



Uwierzcie na słowo... po 2 miesiącach od obrywki liści wyglądały tak jak moje pierwsze zdjęcie w tym temacie bardzo szybko odbudowują liście hehe

Zbiór liści :)









Wszystko razem po ścince, potem suszu wyszło kilkanaście gram więc nieźle potripować można było ..





 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
R

Rivi

Guest
Salvia jest łatwa w uprawie. Na parapecie rośnie wolniej niż w boxie nawet pod słabym oświetleniem. Bezpośrednie światło słoneczne im szkodzi. NIE STOSOWAĆ ŻADNYCH NAMIOTÓW przy robieniu klonów, bez tego sobie poradzą, a namiot może im zaszkodzić, są wtedy bardzo podatne na różne choroby grzybowe. Moje 2 sadzonki po jakichś 3 tygodniach załapały chorobę grzybową, musiałem je pryskać topsinem 500sc 4 opryski zabiły grzyba, młode roślinki wkrótce wyrosły na zdrowe skurczybyki :) bez namiotu, nie było by tego problemu tego jestem pewien bo robiłem bez namiotu i reagowały lepiej. NIE należy przyzwyczajać rośliny do oprysków liści, bo wtedy liście są bardziej wrażliwe np na słońce i na niską wilgotność. Salvia potrzebuje czasu żeby się zadomowić*, przyzwyczaja się po jakimś czasie do warunków które panują w jej nowym otoczeniu. Mogą pojawić się spore problemy na początku ale to minie, aż się przyzwyczai do nowych warunków :) Na zimę nie można się niepokoić jak zrzuci prawie wszystkie liście, to normalne, naturalne :) Na wiosnę na pewno odżyje ;)
 
R

Rivi

Guest
Tak, ekstrakty też już zrobiłem i próbowałem. Susz ma ciekawe działanie, palony z fajki wodnej, ekstrakt wyrywa z butów, szczerze boję się palić więcej ekstraktu zbyt intensywne i dziwne doświadczenie, nigdy nie spotkałem się z czymś takim mimo że próbowałem wielu substancji. Zaskakujący psychodelik, powaga, inny od wszystkiego z czym miałem do czynienia. Susz palę ale rzadko, wolę właśnie tę formę użytkową ;)
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Hehe mam to samo narobiłem ekstraktu
ale z braku opiekuna czeka na lepsze czasy
 
G

G-Star Raw

Guest
Jak człowiek młody był i głupi to rózne tropicale prubował ale to pierwszy raz widze : ) - aaaaaaaa to Szałwia mexykańska , niepoznalem na żywo : )
 
R

Rivi

Guest
Bez kogoś zaufanego, kto zaopiekuje się nami podczas palenia ektraktów, lepiej nie dotykać bo można zrobić sobie krzywdę. Człowiek nawet nie jest świadomy tego, co się dzieje z jego ciałem bo jest całkiem gdzie indziej. Bardzo intensywne doświadczenie. Susz spokojnie można palić samemu, najlepiej na dworze. Z czasem susz działa coraz mocniej, na prawdę może zaskoczyć :)
 

andrzejkakao

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2012
Postów
74
Buchów
0
przewidujesz jakiś open-sadzonka, coby udostępnić ludziom możliwość hodowli tej ciekawej rośliny?
 

Tim

Member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
23
Buchów
0
Moja po takim obrywaniu dostała takiego stresa że dochodziła do siebie przez miesiąc. Bezpośrednie światło jej nie szkodzi, 5-6 godzin to nie problem. Poza tym częste opryski liści czystą wodą i powinno byc git.
 
R

Rivi

Guest
przewidujesz jakiś open-sadzonka, coby udostępnić ludziom możliwość hodowli tej ciekawej rośliny?

Nie chcę być nie miły, ale czy przewidujemy na forum jakieś open klony z bajeranckimi genami konopi ?

Moja po takim obrywaniu dostała takiego stresa że dochodziła do siebie przez miesiąc.

A w jakich warunkach ją trzymałeś ? Jak na parapecie to się nie dziwię, bo na parapecie wolniej rosną niż pod lampą nawet pod słabym oświetleniem jak miałem ja. Mnie szybko liście odrastały pod lampą, na parapecie nie próbowałem.

Poza tym częste opryski liści czystą wodą i powinno byc git.

Jak dla mnie, pryskanie roślin to błąd. Ponieważ rośliny które pryskamy, stają się bardziej wrażliwe niż te których nie pryskamy np na moc oświetlenia czy na choroby grzybowe. U mnie opryskiwane wodą salvie czasami łapały grzyba, zdarzyło się a znowu jeżeli chodzi o światło słoneczne były na nie bardzo wrażliwe, słońce mocniej przyświeciło i liście 'klapowały' mi się wszystkie ku dołu. Więc jeżeli o mnie chodzi, zaobserwowałem po własnych roślinach coś takiego. Nigdy już oprysków robił nie będę, chyba że będą miały dostać coś dolistnie np finishera albo massive (zawiera triacontanol który przyspiesza rośliny) ale to sporadycznie.

Ale nie będę się wymądrzał, u każdego może być inaczej, salvie przyzwyczajają się do warunków w jakich je trzymamy więc bywa z nimi różnie :) Więc Tim jak mówisz że 5-6 godzin u Ciebie to nie problem, to i ja spróbuję na wiosnę jakieś przyzwyczaić do mocnego światła z może nawet wrzucę pod hps salvie i zobacze jak się zachowa ciekaw jestem bardzo :)
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
To i jak dodam coś od siebie.







Niedługo dodam coś nowego bo rodzina się powiększyła :)
 
R

Rivi

Guest
Kupe lat Lordrevan ! kogo ja tu widzę hehe
Jak pamiętam ostatnie Twoje zdjęcia, to niezbyt dużo się zmieniło, co tak powoli Ci idą ? W jaki sposób ukorzeniasz klony ?
W zimę lepiej klonów nie robić, bo wg mnie nie przyjmą się. Próbowałem kilka klonów zrobić zimą ale nie ukorzeniły mi się. Jak już chce się w zimę klony jakieś robić czy żeby roślina fajnie podrosła, to wystarczy trochę świetlówek dosłownie i lecą szybko :)
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
Kupe lat Lordrevan ! kogo ja tu widzę hehe
Jak pamiętam ostatnie Twoje zdjęcia, to niezbyt dużo się zmieniło, co tak powoli Ci idą ? W jaki sposób ukorzeniasz klony ?
W zimę lepiej klonów nie robić, bo wg mnie nie przyjmą się. Próbowałem kilka klonów zrobić zimą ale nie ukorzeniły mi się. Jak już chce się w zimę klony jakieś robić czy żeby roślina fajnie podrosła, to wystarczy trochę świetlówek dosłownie i lecą szybko :)

hehe to są stare fotki, obecnie mam chyba z 9 roślin jedna jest większa niż okno a tak to pod hps nawet trzymam jedną. Dodam nowe fotki bo mam na aparacie ale muszę zgrać a do tego mi laptop potrzebny niestety.
 
R

Rivi

Guest
Jak pod HPS się zachowywała ? :) Opowiedz coś o tym ciekawi mnie to
No to nieźle jak już takie kolosy, moje w 2l doniczkach są już tak wysokie że sięgają prawie szczytu okna hehe a piją jak szalone co 2-3 dzień podlewam, co jakiś czas dostają medi one, plagron alga grow, krople super vit, opryski z finishera i massive sie zdarzają ale rzadko wiec maja sie spoko na zime malutko leje a jak juz lac to w małych dawkach bo na prawde one nie potrzebuja wiele do szczescia. Jakis out bedzie z salviami w roli głównej ? dajesz im jakieś papu ? czekam na fotki stary :D
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
Jak pod HPS się zachowywała ? :) Opowiedz coś o tym ciekawi mnie to
No to nieźle jak już takie kolosy, moje w 2l doniczkach są już tak wysokie że sięgają prawie szczytu okna hehe a piją jak szalone co 2-3 dzień podlewam, co jakiś czas dostają medi one, plagron alga grow, krople super vit, opryski z finishera i massive sie zdarzają ale rzadko wiec maja sie spoko na zime malutko leje a jak juz lac to w małych dawkach bo na prawde one nie potrzebuja wiele do szczescia. Jakis out bedzie z salviami w roli głównej ? dajesz im jakieś papu ? czekam na fotki stary :D


Powiem Ci że pod 150w spoko nic się nie działo, teraz jak jest 250w to takie plamki się porobiły na liściach nie wiem czy to od temperatury czy co ? piją wodę co chwile muszę podlewać na outa myślę wystawie ale out rozumiem taras w jakieś dużej donicy.

Ps pw do Ciebie poleciał ciekawi mnie pewna sprawa.
 
U

Usunięty 5779

Guest
Ciekawa uprawa jeszcze ciekawszego planta.
Zawsze fascynowaly mnie psychodeliczne doznania, mam spore doswiadczenie z lysicami, szalwi niestety nie mialem okazji sprobowac. Czy te dwa stany mozna wogole ze soba jakos porownywac? Mozliwa jest uprawa od wiosny po prostu w doniczce na oknie ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół